Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vas megyeiek, dunántúliak!...

Vas megyeiek, dunántúliak! Hova lehet fordulni, ha éjszaka vagy ünnepnapokon SOS helyzet alakul ki?

Figyelt kérdés

Sokunk érvágásnak élte meg, hogy megszüntették az ügyeletet az állatkóházban. Mi lesz most velünk, hová fordulhatunk, ha váratlanul beüt a krach, és rendelési időn kívül sürgős állatorvosi ellátásra van szüksége kedvencünknek?

Hol található a legközelebbi 0-24 klinika?

Valóban csak Pest és Ausztria a legközelebbi elérhető opció?

Tudtok esetleg olyan állatorvosról, aki vészhelyzetben hívható, és ugyen felárasan, de elvállalja az állat gyógyítását?



2018. szept. 12. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a szívás... Mi zalaegerszegről vittük oda a kutyát ha rendelési időn kívül sos ellátás kellett. Nem is nagyon tudunk másik hasonlóan felszerelt helyet a közelben csak székesfehérváron, az alpha-vet állatkorházat. Nameg pest, szlovénia vagy ausztria, de az utóbbi kettő csak jó nyelvtudással.
2018. szept. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
26%
Szombathelyen van.
2018. szept. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2, Itt Szombathelyen augusztust 16-tól talán megszüntették az éjszakai ügyeletet.


A kérdésre pedig; igen, csak Ausztria és Pest a lehetséges opció.

De ha tényleg SOS van, akkor én inkább Ausztriát mondanám.

2018. szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, csak feltételezem, hogy ha elkötelezed magad egy maszek állatorvoshoz, és már jól ismer, akkor esélyes, hogy felveszi a telefont neked, ha baj van. Szerintem nálunk egyelőre még így működik. Gondolom nem éri meg fenntartani 24 órás ügyeletet, mert nincs rá akkora igény. Én múltkor, ünnepnapon még állatmentőt sem tudtam elérni, mikor találtam egy spiccet az utcán. Pedig nálunk a városban három egymástól független állatmentő szervezet is van. És állatok pedig nem csak munkaidőben vesznek el. Az eset végül pozitív végkimenetelű lett, de azért nem volt könnyű megtalálni a gazdit és beolvastatni a chipet. Mindegyik azt reklámozza, hogy bármikor hívható, több telefonszám is meg van adva a honlapon, és a gyakorlatban egyiket sem veszik fel ha már este van, vagy hétvége.
2018. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyorben van egy nagyon lelkiismeretes, kedves allatorvos, jol felszerelt rendelovel (rtg, uh, stb). A neve Parcsami, ha beirod a googlebe, hogy allatorvosi ugyelet, egyebkent is van mindig ott valamilyen keszenleti allatorvos, de O pedig eddig a mi osszes esetunket ellatta. Igaz, draga, de van es tud segiteni.
2018. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit takar pontosan ez az "ellátási lehetőség", de eszerint Kaposváron és Dombóváron is van ügyeleti ellátás, csak hívnod kell őket előtte:

[link]

2018. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, a kérdésben sajnos elfelejtettem megemlíteni, hogy a szombathelyi állatkórházról van szó, ami éjszakára bezárta kapuit.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, örülök, hogy végül tudtatok ajánlani olyan ügyeletet, ami nem kétórányi autózásra található tőlünk. Vészhelyzetben minden perc számít...

Remélem, hogy soha nem lesz szükségünk arra, hogy fel is keressük a távoli rendelőt.

2018. szept. 12. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Magyar állatorvosi kamara honlapján megtalálod az ügyeletes rendelőt, sajnos Vas megyében tényleg nincs. Győr és vonzáskörzetében viszont minden hétvégén van (hétköznap sajnos nincs). Változik, hogy mikor melyik ügyel, maok.hu-n megtalálod, van ott elérhetőség is, tudsz szólni, hogy mész, segítenek, hogy addig mit csinálj amíg odaérsz.

Parcsamiról mindenkitől csak jót hallok, de ügyeletben nem ő szokott lenni, nekem nagyon rossz tapasztalatom van. Egy bizonyos vizsgálat kellett sürgősen, telefonon is szóltam, behívott minket, az ott lévő doktor kicsit áttapogatta a kutyust, majd közölte, hogy nem ő amúgy nem ért ahhoz a bizonyos vizsgálathoz, nem tudja megcsinálni és elkért 8 ezret a vizsgálatért... Semmivel nem lettünk előrébb, de kiadtunk a semmiért 8ezret. Hangsúlyoznám, nem a Parcsami volt, hanem az épp ügyeletes orvos az ő rendelőjében.

Kis településen laksz vagy konkrétan Szombathelyen? Vidéki állatorvos gond nélkül fel szokta venni a telefont és máris lehet menni a rendelőjébe. Olyan orvost keres szerintem, aki az otthona mellett nyitott rendelőt, nekünk ez bevált.

2018. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!