Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt fürdetés...

Miért csinálja ezt fürdetés után a kutyám? SOS

Figyelt kérdés
Megfürdettem a kb 5 hónapos kutyám. Azóta nagyon viszket neki a fejénél, dugja az orrát a szőnyegbe, kapar, dörgölőzik. Sima vizzel, zuhannyal öblitettem le. Tiszta fehérszőrü kutyus. Mit tegyek?
2018. szept. 12. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálja eltüntetni a sampon illatát.
2018. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor csak az illattal van baja? Elmúlik hamar? Fülénél is vakargatja, ott is megmostam neki. Kissé idegesnek tünik.
2018. szept. 12. 12:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok kutya így viselkedik fürdés után. Közte az enyémek is.

Teljesen természetes :)

2018. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Következő fürdetésre tipp, a fejét sose kend be samponnal, maximum a már samponos vízbe mártott kézzel dörzsöld meg a szőrét finoman.

Mivel a fejénél nagyon óvatosan tudod csak lemosni, hiszen vigyázni kell, hogy ne menjen víz a szemébe, fülébe, így kisebb az esélye, hogy sampon marad esetleg a szőrében.

Ha nem nagyon koszos a kutya, vagy nincs más ok, ami miatt kihagyhatatlan, akkor én ezeket a területeket messzire kerülném a samponnal, csak vízzel öblíteném le.

2018. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A fejére nem tettem sampont, csak alapból volt már a vizben ahogy a hátáról leöblitettem. Megnyugtató, hogy másé is igy csinál, kicsit megijedtem.

Ezen kivül csak két hónapja fürdettem meg először, mivel kinti kutya, mostmár idejének láttam.

2018. szept. 12. 13:02
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Normális, "törölközik". Az én kutyám akkor is csinálja ha csak vízzel fürdetem, azaz alváz mosás után ha a füle, feje is vizes lesz (hosszú szőrű).

Patakozás után is előszeretettel hempereg a fűben a legtöbb kutya.

2018. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

Van egy fontos dolog, amit sok gazdi nem tud. Ha emberekre szabott sampont használsz, azzal jó alaposan kitoltál a kutyáddal.

A kutyának nincsenek izzadságmirigyei, így a bőrön nem termelődik zsírréteg. A száraz bőr pedig viszket.

Nem véletlen vannak kutyasamponok a világon. Annak van egy olyan összetevője, ami rajta marad a bőrön, helyettesítve a természetes zsírt.

2018. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol írta, hogy emberi samponnal fürdette és nem kutyasamponnal?? Szerintem sehol.
2018. szept. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Eddig minden válaszadó olyan választ adott, ami a vizes szőr esetén jellemző a kutyára.

A kérdező viszont azt írta, hogy a fürdetés óta történnek ezek a dolgok, azaz a kutya már biztosan megszáradt .

Ha viszont megszáradt és mégis viszket neki, az szinte biztosan a sampon problémára vezethető vissza. Ezt logikáztam ki.

És mivel az előző válaszomra eddig a időpontig 24 %-ot ítélt meg a "bíróság", így arra kell gondoljak, hogy akik lepontozták azok sincsenek tisztában a dolgokkal.

2018. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kutya megszáradt... A sampon probléma viszont jelentheti azt is, ami fentebb szóba került, hogy netán a fülébe, szemébe ment, és nem mosta le megfelelően a gazdi - sok kutyánál még az is gondot jelent, ha szimplán víz megy a fülébe, attól képesek megőrülni, szóval "jó" esetben még az se kell hozzá, hogy rajta maradjon a sampon.


Ugyanígy lehet az is, amit legelőször írtak, miszerint a kutya szimplán rühelli a sampon illatát. Speciel ismerek olyan kutyát, akinek megfelelő fürdetés mellett (kutyasamponnal, tényleg csak szükség szerint, nem heti szinten), az első sétánál az az első dolga, hogy keres egy kakikupacot a parkban, amibe belehentereghet. Mert egyszerűen idegesíti, hogy el van fedve a "saját" szaga. Van ilyen.


Persze, ettől függetlenül pont ugyanennyi esélye van annak is, hogy gazdi tudatlan és emberi samponnal fürdetett, mert előfordul, ám erről sehol nem volt szó a kérdésben, így nincs okunk feltételezni, hogy ez történt. Merthogy akkor nyilván azon aggódna a kedves gazdi, hogy nem jó sampont használt, beteg lesz tőle a kutya?? Ilyen kérdések is vannak itt bőven.

Lényeg a lényeg, a "bíróság" nem azért pontozott le téged, mert ne lenne senki tisztában a dolgokkal, csak amit írtál, az nem teljesen korrekt. :)

Egyrészt, az emberi sampon és a kutyasampon között többé-kevésbé csak a pH értékben van különbség. (Meg illatanyag és egyebek, de ebbe ne menjünk bele.) Másrészt meg VAN zsírréteg (pontosabban faggyúréteg) a kutyák bőrén, és pontosan ezt mossuk le a nem megfelelő sampon használattal, ettől lesznek aztán bőrproblémák. Itt térünk vissza a pH-hoz, ugyanis a kutyakozmetikumok pH semlegesek, míg az emberi kozmetikumok sokkal szélesebb skálán mozognak.

2018. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!