Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odszevesztem ma egy baratnomme...

Odszevesztem ma egy baratnommel, hogy a kan es szuka kutyakat miert kell ivartalanitani?

Figyelt kérdés

1-1 ervet tudtam csak felhozni, segitenetek irni tobbet nemenkent?


Az o allitasa szerint a kan kutyaknak is el kell menniuk idonkent.. ez orbitalis baromsag szerintem.



2018. szept. 13. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Csak akkor kell "elmennie", ha van mit kipréselni magából, ha nincs heréje, akkor nem kell elmennie. :-) Viszont ha nincs ivartalanítva, szenvedés neki a vágy. Szukánál nem tudom, de szerintem ugyanúgy szenved tüzelési időszakban. Ez sem a gazdinak nem jó, se ma kutyáknak.
2018. szept. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9512597-ivar..


Itt eleg szepen leirta mindenki a tapasztalatait, okait a kutya ivartalanitasanak. Igaz, hogy elsosorban kan kutyara, de van ott boven szukarol is tapasztalat. Jo olvasgatast!


Masreszt: igazad van, valoban orbitalis nagy baromsag.


Meg valami: kb minden 3-4. szuka az ivartalanitas hianya miatt kialakulo betegsegekbe hal bele a vegen.

2018. szept. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Attól még el tud menni, csak mivel nem lesz heréje, ezért végtermék sem lesz. A szukáknál is ugyanez van, nem a péráját veszik ki, hanem a szaporodásért felelős belső szervét... Az más kérdés, hogy utána szaporodni sem igen akarnak majd, de ebben nincs semmi rossz.
2018. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Korai vagy ivarérés utáni ivartalanításról van szó? Csak érvek kellenek (ezekkel tele a net) vagy az ellenérvekre is kíváncsi vagy?

Mellette a fő érv szerintem az a szaporulat elkerülése, na meg ha nincs heréje/petefészke, rákos sem lehet. Csökkenti a dominancia miatti balhék valószínűségét (főleg, ha ivarérés előtt követik el) és amelyik a tüzelés miatt szökdösne, az nem fog emiatt. Viszont nem csodaszer, erősen befolyásolja az állat hormonháztartását, aminek hátrányai is lehetnek (növekedés, csontok és ízületek állapota, egyes daganatok, viselkedés stb).

Egyébként szerintem nem _kötelező_ ivartalanítani a kutyát, hanem a gazda dolga az, hogy az állat érdekében felelősségteljes döntést hozzon. Sok esetben ez a döntés az ivartalanítás, viszont ha valaki enélkül is el tudja kerülni a felesleges szaporulatot (nem terhel másokat a döntésével), akkor nem hiszem, hogy egyből verbálisan meg kellene kövezni. Ami a betegségeket illeti, van, aminek csökkenti és van, aminek növeli a valószínűségét. (Erről pár hónapja belefutottam egy szakcikkbe, akkor nem mentettem le... nagy mintás volt, azt hiszem, USA-ból és korán ivartalanított, illetve ivaros kutyák kórtörténetét hasonlították össze. Ha valakinek megvan, átküldené a címét?)

2018. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2%
a kant minek? az nem hozza haza a kolykoket :)
2018. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom nem az egyetemen ismerted meg ezt az okos leanyt. Butasagot beszel.
2018. szept. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Én sajnálnám a kutyákat ivartalanítani. Inkább egyszer-egyszer összehoznám más kutyákkal. De egyszer mindenképpen, mielőtt ivartalanítanám, ha mégis azt tenném.
2018. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Utolsónak: Én meg azt a sok kidobott kiskutyát sajnálom, meg amelyek menhelyre kerülnek, vagy utcán kóborolnak gazdátlanul, de azokat is sajnálom, akik rossz gazdához kerülnek és éheznek, fáznak, megkötve sanyarognak vagy senki sem simogatja, senki sem szereti.

Mindez elkerülhető lenne ivartalanítással.

2018. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Úgy gondoltam, ahol egy kutya elfér, mondjuk egy nagy vidéki házban, oda elfér még 3-4 kis kutya is, persze azok megnőnek...
2018. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: Igen, míg kicsik aranyosak,de megnőnek és akkor rájön a kedves felelőtlen gazdi, hogy sok neki kutyából ennyi.Vagy talál nekik gazdát vagy nem.Ha talál, nem biztos hogy jó hely lesz.Ha nem talál, gyakran kiteszik őket, vagy jobbik esetben menhelyre viszik.Vagy tartja, de nem jól, mert éheznek, nincs pénz kajára nekik, oltásra sem, semmire.
2018. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!