Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamaszkor kutyáknál. Meddig...

Kamaszkor kutyáknál. Meddig tart? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Nemrég lett 13 hónapos a kutyám, de eddig nem igazán tapasztaltam gondokat. Azonban az elmúlt hetekben egyre szófogadatlanabb, gondolom kamaszkorba lépett.

Egy kis finnyázással kezdődött, meghagyta a legjobb kajákat is, pedig sosem válogatott, imádott enni.

A behívás is szuperül ment eddig, szépen visszajött, de amúgy se ment messzire soha, állandóan figyelt.

Mostanában van, hogy hajkurászni kell, mert azért sem jön vissza. Hátranéz, és megy tovább. Ha mérgesebben szólok neki általában lefekszik és megvár, de azért elég kellemetlen, főleg ha közel az úthoz csinálja ezt.

A motiválhatósága is rossz lett, konkrétan hússal próbáltam gyakorolni a behívást, de még a kaja sem érdekli, mindig talál valami izgibbet is otthagy. Teljesen alkalmi süket, néha ha olyanja van nem csinál semmit, de utána meg teljesíti a feladatot, tehát nyilván nem felejtette el amiket tud.

Plusz kezd érdeklődni a szukák iránt is, legutóbb majdnem elfutott egy tüzelő szuka után akit kihoztak a futtatóra. Teljesen bekattant, bár ez nem az ő hibája. Az őzekről is le tudtam hívni, de ez más volt.

Olyan hatalmas bajok nincsenek vele, de ezt a makacsságot nem tudom hogy kezeljem. Ötletek? Milyen hamar lesznek túl ezen a lázadó korszakon a kutyák? (Ivartalanítás nem jöhet szóba egyelőre, kiállítom).


2018. szept. 13. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Milyen fajta?
2018. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
ivartalanítással elég sok baj megelőzhető, például az ilyen szökések-megbolondulások is.
2018. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs , most olvasom hogy nem akarod ivartalaníttatni.
2018. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tartsd pórázon, mielőtt végleg elveszíted. És menj kutyasuliba, ahol megtanítanak egy vadóc kutyával bánni.
2018. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a tüzelő szuka után is megy, akkor könnyen lehet, hogy ez már nem a kamaszkor, hanem ami utána következik ;). Szétszórtság, étvágytalanság, szófogadatlanság állítólag amiatt is lehet, hogy a közelben tüzelő szuka van. Azért állítólag, mert mások mesélték, a mi kanunkon soha nem látszott nagy változás ilyen időszakban, nem szökött, vonyított... Ezért is maradhatott ivaros.

A kutyámra 6 hónapos korában mondták az oviban, hogy elkezdett kamaszodni, mert az addig szófogadó kutya elkezdett próbálkozni (volt, hogy perceket vártam, hogy leüljön). Többekkel beszéltem, akik szintén ezt tapasztalták. Azzal biztattak, hogy ez normális, de maradjak következetes, legfeljebb egy év és elmúlik.

2018. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kutyasulira én is gondoltam, mindenképp megyünk.

Alapból makacs, későn érő fajta, de biztos, hogy a korának is köze van a mostani viselkedéséhez.

Amúgy muszáj elengednem néha, mert ha nem futja ki magát akkor tényleg bolond. Eddig nem volt belőle gond, van egy nagy mező a kutyafuttató mellett, ott biztonságosan el lehet engedni, de biztos, hogy óvatosabb leszek ezekben a hónapokban.

Egyébként a fentiektől eltekintve teljesen jól viselkedik, a lakásban nincs gond vele, nem domináns, nem agresszív.

Kb mennyi idős korukra szokták kinőni ezt a kutyák?

2018. szept. 13. 14:12
 7/7 A kérdező kommentje:

Most látom az utolsó hozzászólást :)

Hát, remélem, hogy egy éven belül túl lesz ezen a dolgon.

Lehet, hogy érez a környéken tüzelő szukákat, ez sem kizárt. Eddig ezzel az egyel találkoztunk, de ez nem zárja ki, hogy más is jár erre. Gondolom pluszban most kezd megérni hormonálisan is, tehát lehet, hogy erősebben hatnak rá ezek az új ingerek. Szerencsére nem durva a helyzet annyira, de az őrült kölyökkor utáni kisangyal viselkedéséhez képest látszik a változás :)

2018. szept. 13. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!