Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy érzem megbántam, hogy...

Úgy érzem megbántam, hogy kutyát vettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

12 hetes a kiskutyám, 4 hete van nálam. Mivel még nincs meg minden oltása, így csak az udvaron és kertben tudunk lenni. Igyekszem jól nevelni, de napról napra egyre nehezebb vele. Ma már gyakorlatilag semmit nem tudtam vele foglalkozni, mert semmi mást nem csinál, csak támad és harap, be kellett menekülnöm a házba, de nem volt agresszív szerintem. Úgy érzem meghaladja a képességeimet az ő nevelése, nem vagyunk egy hullámhosszon.

Az első naptól, mióta nálunk van kis harapós, már minden félét kipróbáltam, ami erőszak mentes, verni nem fogom!


Egy hónap múlvára van időpontunk már kutyaiskolába, de addig nem tudom mit tegyek.


Egyébként nagytestű juhászkutyáról van szó, azért ezt a fajtát választottam, mert a korábbi kutya is ez volt, ő egy álom tünemény kutyus volt, de a mostani egyáltalán nem hasonlít rá természetben.


Már az is megfordult a fejemben hogy visszaadom a tenyésztőnek. Egy kislányom van, akiben ha akar, már most is kárt tudna tenni, akkora. Nem szeretném ha elfajulna a helyzet.


Van még visszaút?


2018. szept. 13. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Valami baja lehet a kutyusnak. Vidd el állatorvoshoz, vagy hívd fel a tenyésztőt. Régi kutyás vagyok, de ilyent még nem tapasztaltam.
2018. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, holnap amúgy is viszem az állatorvoshoz a kombinált ismétlőre. Mindenképpen rákérdezek szerinte van-e baj.
2018. szept. 13. 18:53
 3/14 anonim válasza:
86%
Kaukázusi juhász?
2018. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen.
2018. szept. 13. 19:04
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanmár, méghogy valami baja van! 3 hónapos és játszik! Vagy legalábbis baromira szeretne játszani valakivel, mert egész nap ki van vágva az udvarra, egyedül, majd megőrül az unalomtól, és igen, neki a harapás a játék. A testvéreivel is úgy játszott. Közeledik hozzád az egyetlen módon, amit tud és ismer, és a világért nem érti, hogy mi bajod van, miért nem játszol vele, hisz neki te vagy a világ közepe. És mivel te nem mondod meg, hogy ez rossz, nem vagy hajlandó a fenekére ütni, vagy a grabancát megragadni, egyszerűen nem is tudja, hogy rossz amit csinálsz! A testvéreivel, anyjával pont így játszott, neki ez a játék, és igen, ők megharapták és rácsaptak, ha ez túl sok volt nekik. Ebből értett. De te nem teszed, csak menekülsz előle. Kutyanevelés a javából. A lehető legrosszabbat teszed azzal a kölyökkel.

Ha higgadt és komoly, és tanítható kutyát akartál miért nem vettél 1,5-2 éves felnőtt kutyát? Az sose harapna meg, sose mordulna rád. De a kicsi így játszik. Igen, baromi éles a foga, és feltépi a bőrödet, de ő nem tudja, hogy neked ez nem jó, hisz nem mondod meg neki.

Visszaút. Van. Egy. Vidd el sétálni, órákra, minden nap, hogy kitombolja a benne felgyülemlett energiát. Minimális esélye van bármiféle betegségre. Kettő. Ha harap, és ez neked fáj, jelezd neki úgy, hogy értse. Akár újságpapírral, az nem fáj, de pontosan érti mi bajod van. Három. Várj türelemmel. Mire 1 éves lesz, lehiggad. De olyan megoldás, hogy honlaptól más lesz, olyan nincs. Akkor inkább gondolkodj el a visszaadáson.

2018. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézz néhány videót arról hogy banik az anya kutya a rosszcsont kölyökkel vagy az alom tarsak hogy jelzik ha fáj nekik. Egy kölyök csak kutyaul ért. Mikor haza hoztam a rotim ő is harapdált ha erősen harapot nyüszítettem mint egy kutya rögtön engedett is ha még sem megfogtam a torkát (nem szorítottam) és földre nyomtam. Par alkalom utan hozza tettem hogy nem szabad és egy hónap utan érte az én nyelvemen is hogy mit jelent a nem szabad. Előbb el kell mondanod kutyául aztán ha azt érti kapcsolni kell hozzá emberi nyelven. Amúgy ha néha fizikai erőt is alkalmazol nem lesz egy lelki nyomorék kutyád, persze nem ok nélkül ütni verni de mint egy gyereknél is figyelmeztető jelleggel. Ha te kerülnél egy kutya falkába ők is megrángatnanak ha pl a vezér előtt bele eszel a kajába. Nagy kutyat vettél, kölyökkorba kell tisztázni az erőviszonyt hogy mikor fizikalisan erősebb lesz te mentálisan akkor is uralkodj. A kutyába annak kell rögzülni hogy te mindig erősebb vagy, nyugodtabb, okosabb mint ő ezért vagy te a vezér. Ha ez nem így majd ő megmutatja kutyául.
2018. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

A kutyának semmi baja, pont úgy viselkedik ahogyan a többi 12 hetes kölyök.


Harap, karmol, monopolizni nem tud.


Azért egy ilyen kutyát bevállalni, ekkora "tapasztalattal" háthm.

2018. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
100%
Játszik. Jelezni kell neki hogy ne durvuljon, megtanulja. Ha harap, fogj rá erősen az orrnyegére vagy grabancnál fogva nyomd földre és aztán tüntetően fordíts hátat, ne vegyél róla tudomást. Nagyon gyorsan felfogja majd, hogy akkor van játék ha szépen játszik. A miénk (berni jellegű keverék) is ezt csinálta, ráadásul felugrálva az arcunk felé kapott játékból. Kb. 1 hét alatt leszokott ezzel a módszerrel.
2018. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
Ja azt kifelejtettem, hogy éles hangot adj, jajgass, visíts ha megharap, hadd tudja hogy az neked fáj. Pár alkalom után már nem kell ráfogni az orrára, a hangból tudni fogja hogy fáj és abbahagyja.
2018. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Add vissza a tenyésztőnek amíg nem késő. A kölyökkutya viselkedéséről, neveléséről a legalapvetőbb tudásod sincs meg. Egy kaukázusi juhász pedig nem az a fajta amelyiken az ember elkezd tanulni.
2018. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!