Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozhatja a szem pirosságát?

Mi okozhatja a szem pirosságát?

Figyelt kérdés
A kutyámnak pár hónapja reggelente nagyon csipás volt mindkét szeme. Napközben tiszta volt, de nagyon piros, és a harmadik szemhéj is jobban látszott. Elvittük orvoshoz, kötőhártya gyulladás -> Tobradex szemcsepp, és 1 hét alatt szépen rendbejött. Azóta is van néha, hogy picit piros a szeme, és mivel maradt még a szemcseppből ilyenkor cseppentettem neki egyet, és másnapra elmúlt. De mi okozhatja? A csepp kifogyott, de ma megint elég piros és kicsit csipás volt reggel az egyik szeme. Nem durván, de mintha minimális gyulladás már lenne. Nem lóg a szemébe a szőre, a szempillái rendben. Nem tudom mi váltja ki időnként ezt a dolgot, de nem hinném, hogy normális.

2018. szept. 14. 09:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Orvoshoz el fogom vinni, de a kiváltó okot keresem, hátha van valakinek ötlete. Vagy ez csak úgy magától kialakulhat?
2018. szept. 14. 09:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is voltak ilyen problémáink, igaz nálunk az váltja ki, hogy sokszor lóg a szemébe a szőre (schnauzer, szép kis szemöldöke van :D ) . Nálunk mindig van itthon Tobrex szemcsepp, ha kicsit is piros, cseppentünk. Így el tudjuk kerülni a nagyon durva gyulladást.


Arra kell figyelni kötőhártya gyulladásnál, hogy nem csak az éppen gyulladásvan lévő szemet kell cseppenteni, hanem a másikat is.


Nálatok lehet probléma, hogy allergiás valamire. Pollenre is lehet allergiás kutya, erre kérdezzetek rá dokinál, de ez csak egy ötlet, közel sem biztos, hogy ez áll a háttérben.

2018. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindenképp rákérdezek. De érdekes módon teljesen random jön elő, van mikor sokáig semmi gond, aztán másnap piros szemmel ébred. Most már kíváncsi lettem:)

Más: a Tobradex tudtommal emberi szemcsepp (is), a patikában 1500ért láttamb (elvileg receptes) de a dokinál 5000-ért vesztegetik ezt a kis mini dolgot :D Nem lehet valahol kicsit olcsóbban beszerezni? Megértem, hogy vizitdíj, de 1 percet sem voltunk bent múltkor is.

2018. szept. 14. 09:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a Tobradex/Tobrex emberi szemcsepp, de vényköteles.

Azt lehet csinálni, hogy megkéred az emberi dokid (ha rendes), hogy írjon már ki receptet rá.

2018. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyanez volt nálunk is, az állatorvos (szintén vörös szemmel, szipogva) mondta, hogy valószínűleg parlagfű-allergia. Tobradexre szintén rendben van. Én is azt cseppentem magamnak :) Persze mondta az orvos, hogyha a szezon véget ér és még mindig fennáll a probléma, vigyük szemész szakorvoshoz, de 99% a parlagfű, mert mindig akkor rosszabbodik neki is, mikor nekem.
2018. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!