Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennel köhögés. Tényleg...

Kennel köhögés. Tényleg holnapra javulnia kéne?

Figyelt kérdés
Hajnalban kezdett köhögni, azt hittem valami a torkán akadt. Voltunk délelőtt állatkórházban, kapott négyféle szurit, azt mondták holnap menjünk vissza, ha nem javul. Még sosem volt eddig ilyen nálunk, és most rákerestem erre a betegségre, ott azt írják több hétig is eltarthat.
2018. szept. 14. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Én is úgy tudom, hogy több hét.


"Hogyan kezelhető?


Ezt a betegséget is jobb megelőzni, mint gyógyítani. Ha a betegség már kialakult, keveset tudunk tenni a kutya meggyógyítása érdekében azon túlmenően, hogy a lehető legnagyobb kényelmet biztosítjuk, és próbáljuk csillapítani a köhögését. Súlyosabb esetekben más gyógyszerek adására is szükség lehet a másodlagosan kialakult szövődmények leküzdésére. A betegség általában néhány hét alatt gyógyul, de nagyon megterheli a kutyust." [link]

2018. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban négy kutya kapta el egyszerre. Valóban javult másnapra, de ezt ne úgy képzeld el, hogy jelentősen csökkent a köhögés mértéke. Ha a kutya százszor köhögött első nap, akkor második nap a gyógyszerek után nyolcvanat fog. Most mondtam valamit hasraütésszerűen. Majd napról napra jobban lesznek. Nálunk szerencsére egyik kutyánál sem tartott hetekig, mert nagyon hamar orvoshoz kerültek.

Otthonra kaptatok gyógyszert? Ez viszont kicsit fura, hogy rögtön másnap vissza kell mennetek ha nincs javulás. Nálunk 5 napos otthoni antibiotikum kúra volt.

Jobbulást.

2018. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kaptunk egy receptet egy gyógyszere, amit holnap délelőtt kell beadnom neki, ha nem javul, és még aznap visszavinni. Ezt nem értettem én sem. Ma még nem szabad adnom, mert gondolom ma kapott valami lórúgást.
2018. szept. 14. 14:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Ő is hamar orvoshoz került, hajnalban kezdődött, azt hittem valamit lenyelt, mert folyton a diót szedegetik össze, és azt hittem a torkán akadt a dióhéj. Nagyon hirtelen jött. Mentünk is délelőtt vele a kórházba, de szinte egyből megmondta az orvos, hogy ez kennel köhögés, mert meghallgatta a tüdejét, és kis láza is van. És mondta, hogy ez bizony ilyen hirtelen jön. Lehet időben részesült kezelésben, és erre alapozta az orvos, hogy javulnia kell holnapra.
2018. szept. 14. 14:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen hirtelen jön, sokáig lappang, és nagyon fertőző. Most semmiképp ne vidd más kutyák közé. Amit még tudok javasolni, az egy kis immunerősítés kiegészítőnek. Meggyorsítja a gyógyulást. Nekünk az Immunovet vált be.
2018. szept. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ok. holnap veszek, amúgy is ki kell váltanom még a gyógyszert, amit holnaptól kell neki adni. Egyébként már most sokkal jobban van, már csak akkor kapja el a köhögés, ha ki akar futni ugatni valamit. Reméltem, hogy 11.000 -ért azért használ valamit amit az orvos beadott.
2018. szept. 14. 19:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Szuper, örülök hogy jobban van :) További gyors gyógyulást kívánok.
2018. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük :-)
2018. szept. 14. 20:29
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, még azt nem írtam, hogy van mellette még egy kutyám, de neki egyelőre nincs baja. Sajnos elkülöníteni őket nem nagyon megoldható. Esetleg kezdjem el neki is adni ezt az immunerősítőt? Az orvosnak mondtam, hogy van még állat, de ő nem mondott semmi javaslatot.
2018. szept. 14. 20:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen szerintem mindenképp add neki is. Lehet már ő is elkapta, csak lappang benne. Mennyi idősek? Általában a fiatal, 3 év alatti vagy idősebb állatokat betegíti meg, bár ez nem tudom mennyire igaz, nálunk az 5 éves is elkapta, illetve a társaságból is volt egy ilyen idős kutya aki beteg lett. Bár az is igaz hogy három 5 év körüli kutyának meg semmi baja nem lett a “bandából”.
2018. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!