Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem jöhet be a kutya a házba...

Nem jöhet be a kutya a házba és morog?

Figyelt kérdés
Van egy hét hónapos medveölőnk és apám meg anyám nem engedik hogy a házba jöjjön meg persze én se nagyon szeretném. Ha kinyitjuk az ajtót a kutya rögtön be rohan és ha ki akarjuk tessékelni akkor morog ránk meg vicsorog. Tegnap pedig azt történt hogy meg akartam fogni a nyakörvénél fogva és kivinni és megharapott. Amikor apám megtudta azt mondta hogy vagy agyonüti, vagy kiviszi egy erdőbe és otthagyja. Azért azt nem szeretném. Mi legyen?

2018. szept. 15. 14:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%
Adjátok el szegényt. És többet ne legyen kutya a házbál, maximum plüss. Kezelni, nevelni nem tudjátok.
2018. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Ez nem nagy segítség. Kell a kutya nem fogjuk eladni.
2018. szept. 15. 14:13
 3/43 A kérdező kommentje:
Mármint kene ha normális lenne. Ha ilyen marad apám tuti bosszúból csinal vele valamit.
2018. szept. 15. 14:14
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
Nevelitek, foglalkoztok vele úgy általában véve? Hogyan?
2018. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Apám nevelgeti. Mit értessz foglalkozás alatt?
2018. szept. 15. 14:40
 6/43 anonim ***** válasza:
58%
igy van, a ti hibatok, nem tanitottatok meg neki hol a helye a "falkaban". biztos le leszek pontozva de akar egy kis fenyites sem art, csak hogy ne legyenek dominans ambicioi :D
2018. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 Metionin ***** válasza:
90%

Apád rendkívül értelmes fickó lehet...


Egy 7 hónapos kutya épp abban a korban van, amikor a falkán belüli helyét tanulja és emiatt feszegeti a határokat. Nem tudom, hogy a "nevelgeti" pontosan mit takar, de ami kellene:

- sétáltatni, futtatni hogy a felesleges energiát lemozogja

- játszani vele és játék közben megtanítani neki, hogy nem haraphat (pl. ha odakap, felvisítani és elkapni a grabancát, oldalra lökni, + jó ha megtanulja hogy adja oda a szájából a játékot a kezetekbe)

- Ajtón bejövés: nálunk ez anyám heppje volt, szóval a küszöböt nem lépheti át a kutya. A lényeg, hogy ki kell alakítani a kutya fejében egy határvonalat, ami ez esetben a bejáratnál a küszöb. Először fizikailagis meg lehet ezt csinálni, én pl. ilyen gatyagumit kötöttem ki a kutyának vállmagasságban. Mentem be és ha a kutya szépen megállt a guminál akkor juti, ha átbújt, tiltás és vissza a teraszra. Egy idő után lejjebb raktam a gumit, majd le is vettem. Nagyjából 2 hétig volt fent a gumi. A kutya 9 éves és azóta se tette be a mancsát a küszöbön túlra.


Amikor hasonló korban volt a kutyánk és kezdett ivarérett lenni, neki egy olyan szokása lett hogy nem akart felengedni a lépcsőn. Párszor megfogtam a grabancánál és lehajítottam, utána félreállt és azóta sincs probléma. Ne hagyjátok hogy a fejetekre nőjön. Lassan ivartalanítani is lehet majd.

2018. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
98%

Sajnálom a kutyát, ilyen problémára csak e két alternatív megoldási lehetőség merült fel, akkor valószínűleg nem nevelitek.

Kérjetek tanácsot, kutyasuli stb...

2018. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%

Ismét egy példa, hogy emberi hozzánemértés miatt a kutya fog szívni.

Keressetek fel kiképzőt, ő majd segít, mert egy regényt lehetne írni arról, hogy mit nem csináltok jól.

Első körben olvass utána a családon belüli falkasorrend felállításának.

Ha morog és harap, akkor nem tisztel, nem lett neki megtanítva, hogy a családotokban, ami az ő falkája, neki hol a sorrendben a helye.

2018. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
97%
Keressetek valakit aki ért hozzá, és tanitsátok. Ne bántsátok a kutyát, ha ti vagytok a hülyék.
2018. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!