Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy regáltok ilyenkor?

Ti hogy regáltok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A teljes sztorihoz tudni kell, hogy van egy abszolút jól nevelt (bármikor behívható), minden körülmények között szófogadó belga juhászom.

Általában mindenhova visszük magunkkal ahova tudjuk, nyaralni, kirándulni, sétálni, autóban stb. Nem harap, viszont nem szereti az idegeneket (amit nem bánok). Nem engedi hogy hozzányúljanak (állatorvost leszámítva) és ha nagyon nem ért valaki a szóból, akkor odacsattintana.


Eleve nem szeretem ha bárki hozzá akar nyúlni a kutyámhoz, mert egyrészt nem azért van, másrészt meg tudom, hogy ő is utálja ha idegenek nyünyörgetni akarják. A barátokkal és a család többi tagjával jó a viszonya, illetve ha beengedek valakit a kertbe akkor őt sem ugatja.


Tegnap történt, hogy kirándulás közben rohantak oda a gyerekek (mindenféle kérdés nélkül,a szülők le se szarták őket), hogy ők akkor most megsimogatják a kutyámat. Eleve nem láttam még olyan baromságot, hogy szaladunk hárman egy kutya felé visítozva, hogy jajjj de meg lesz simikézve. Én meg rájukszóltam határozottan (igen, felemeltem a hangom), hogy nem fogják megsimikézni a kutyámat. Apuka nagyon "okos" volt, mert azt mondta, hogy szabad. Felvilágosítottam apukát, hogy más tulajdonához nem nyúlunk kérdés nélkül, illetve a kutya nem azért van, hogy az ő gyerekeinek jó legyen és ha ennyire kutyázhatnékjuk van, akkor vegyen nekik egyet.


Természetesen megkaptam, hogy bunkó vagyok, de abba nem gondolt bele az idiótája, hogy ha nem jólnevelt a kutya és támadásnak veszi, akkor pár karral kevesebb lenne a családban.


És nemcsak az én kutyámnál idegesít, hanem sokszor láttam azt is, amikor a kutya behúzott farokkal tűri remegve a nyúzást, mert nincs hozzászokva. Ha meg félelmében odakap vagy ilyesmi, akkor rögtön vadállat.


Azt hiszem apukának is sikerült megértenie a párbeszéd végére, hogy én bunkó vagyok, ő viszont ostoba és felelőtlen, mert legközelebb nem biztos, hogy a következő kutya is ilyen nyugodt lesz.


2018. szept. 16. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen rendben van, ahogy lereagáltad. Gyerek ide vagy oda, ha valaki megakarja simogatni a kutyát, alap, hogy megkérdezi. Az, hogy engeded-e, az már más dolog. De kérdezés nélkül nem szabad más kutyájához nyúlni, ilyenből vannak a balesetek. Aztán sokszor a kutyást hibáztatják, hogy az ő hibája, hogy a kutyája megharapta a gyerekeket. Szóval egyezik a véleményem a tiéddel.
2018. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon helyes, hogy nem engedted, hogy a gyerekek neki rohanjanak a kutyádnak. Az apuka reagálását viszont nem úgy kellett volna kezelni, hogy azért nem nyúlhatnak hozzá, mert a te tulajdonod. Helyette inkább a gyerekek biztonságára kellett volna hivatkozni, mondván, hogy bármilyen fegyelmezett is egy kutya, akkor is kutyus és megzavarhatja a hirtelen lerohanás.
2018. szept. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam a figyelmét a gyerekek biztonságára is, de abból sem azt a konklúziót sikerült levonnia, hogy ő az idióta. Ezért voltam kénytelen lesüllyedni a szintjére és elmagyarázni neki érthetően. Ha nem muszáj én sem vagyok bunkó, volt már olyan, hogy megkérdezték, hogy a 2 év körüli kisgyerek odamehet-e a kutyámhoz, mert nagyon nézte. De ő nem visítozott mint egy veszett csimpánz, szépen odatotyogott, megsimogatta a fejét, kapott egy puszit a kutyától és nem volt baj. De ez a ritkább.
2018. szept. 16. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért ragaszkodsz mindenáron ahhoz, hogy az apuka "idióta" volt? Attól, hogy nem a megfelelő módon viselkedett, még nem feltétlenül idióta. Vagy neked csak ez van a szótáradban?
2018. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, én mindig megállítom a gyerekeket ha szaladnának, vagy látom hogy meg akarnák simogatni. Ilyenkor ráveszem őket, hogy kérdezzenek, utána persze simogathatják. A gyerekek meg is értik, a felnőttek nem! Csak azértis füttyög, gagyog a kutyának és erőszakoskodik. Ilyenkor vagy elhajtom a 'csába ha nem érti és proli, vagy csak annyit mondok, hogy bolhás, kezelés alatt áll. :)
2018. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lefordítom, hogy megértsd: apuka azért volt idióta, mert tipikusan az a "világ is értünk van" ember, akinek a gyerekei sáros lábbal ugrálnak azon amin más ülni szokott, felmásznak az elkerített műemlékekre, futkároznak ordítozva mások körül, labdáznak a parkoló autók között, más kutyáját nyaggatnák stb. Ha zavarja az "idióta" szó a szemed, akkor keress szinonímát rá az interneten! A lényegen nem változtat.
2018. szept. 16. 16:04
 7/9 Metionin ***** válasza:
81%

A mi kutyánk sem szereti ha idegen hozzányúl, ha nyúlnak felé akkor igyekszik mögém bújni és az állatorvos is úgy szokta oltani hogy egyik kezem a kutya hátán van, úgy engedi. Szerencsére ott falun (szüleimnél van a kutya) nem szokás rárohanni, inkább félnek tőle az emberek és a fordított reakció zajlik le, amikor 100 méterre vagyunk a kutyával, szépen sétál mellettem a pórázon de a szembejövő már kiabál hogy fogjam meg, meg hogy úristen minek kell ekkora dögöt az utcán vinni, még megharap valakit. Ha gyerek van náluk, egyből kapják fel, pedig a kutyám éppenpont leszar mindent és mindenkit, anélkül meg el az emberek közt a tömegben is hogy egyáltalán megszagolna bárkit. Csak mivel ott nem divat sétáltatni, az emberek befosnak ha kutyát látnak az utcán vagy ingerelni kezdik dobbantással, füttyögéssel. Nagyon ritka az ha valaki simogatni akarja, de olyankor mindig kulturáltam szólok, hogy inkább ne, mert nem szereti. Aki értelmes, az megérti.

Amúgy azt bírom az ilyen emberekben akit írtál, hogy ő maga hagyja a gyerekeit horda módjára üvöltve rárohanni egy idegen állatra, de ha az állat ijedtében rámorog a gyerekre, egyből a kutya és természetesen te, a gazda lesztek a hibásak.

2018. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad volt.

Nekem egy nagyon de nagyon gyerekszerető és simogatásimádó kutyám van, ha megkérdezik az utcán, meg is engedem, hogy megsimogassák.

De már nekem is van személyes tapasztalatom ilyennel.

Rohannak szintét kiabálva a gyerekek, mögöttük 10 méterrel az anyjuk. Szerencsére nem ijedt meg a kutya, de mondtam a kedves anyukának, hogy ezzel vigyázzon, mert SOHA nem lehet tudni, melyik kutyából mit fog ez kiváltani. Utálom ha nem kérdezik meg, plána a vinnyogó, ordibáló kölköket, akik nincsenek megnevelve.

2018. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem a kutyákat, de ha szeretném megsimogatni, megkérdezem a gazdit. Nagyon jól tetted, hogy helyreraktad a neveletlen kiskölykök apját, ez nem bunkóság.
2018. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!