Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van mèg olyan hogy valaki...

Van mèg olyan hogy valaki csak kertben tart kutyàt, ès a szobàba nem mehet be?

Figyelt kérdés
Mintha mostanaban nem lennènek kerti kutyàk..
2018. szept. 16. 18:45
 1/10 Metionin ***** válasza:
85%

Faluban szinte mindenki. Anyámék is. Sőt a többség azon is ki van akadva, hogy akad vagy 10 ember aki rendszeresen sétál a kutyájával.

Én csak azt nem értem anyáméknál, hogy a macskát meg simán beengedik pedig ő több mindent tudna tönkretenni mint a kutya de mégis ez volt a feltétel hogy akkor maradhat a kutya ha a házba nem léphet be. Én meg úgy vagyok vele, hogy ha meg van nevelve az állat, akkor miért ne jöhetne be ha akar.

2018. szept. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk két kutyánk van, de a házba nem, engedjük be őket Egy kutya nem lakásba való.
2018. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
És az miért baj, ha a falkaállat a gazdájával lehet a lakásban?
2018. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Mikor anyánál vagyunk, a kutyák nem mehetnek be a hálóba, mert fél h összekarcolják a parkettát és szőrösek lesznek a ruhái. A nappaliba, konyhába stb viszont bemehetnek és a kanapéra is felugorhatnak.


Amúgy meg apumnál és anyumnál a faluban a kutyák zöme nem mehet a házba.

2018. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk nem mehetnek be. Jobb nekik kint, és nem nagyon akarom, hogy megrongáljanak valamit. Nem látnám értelmét, hogy bejöjjenek. Az az ő területük, csomó minden van amivel ott foglalkozhatnak. Jó a mostani kutyáim nem szobakutyák, de volt két mentett puli keverékem, és azok se jöttek be soha. Most két kuvaszom, és egy kaum van
2018. szept. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk kinti a kutya. A szüleim nem szeretnék ha lakásban lenne tartva és a kutya is osztja a véleményt. Egyik nap egész nap bent volt (egy orvosi vizsgálat miatt hogy biztos ne igyon és egyen) hát 1 óra után már kiakart menni pedig pisilni, kakilni kiengedtem felügyelettel. Télen sem szeret bent lenni hiába engedembe ha egyedül vagyok itthon, fél óra és menne ki, sokszor melege is van a lakásba. Amúgy én úgy állok a dologhoz hogy az előtérbe esetleg a napaliba ha nem padlószőnyeges engedném saját házban. Jelenleg csak napi 1x jönbe mikor eszik illetve tűzijáték, egészségügyi ok, ha a szüleim nincsenek itthon.
2018. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Ez attól is függ, hogy milyen környéken jársz mostanában. Sarkítva: a belvárosban állatkínzónak néznek, ha nem engeded be a kutyád, egy periférián lévő faluban őrültnek, ha beengeded :).

Nekünk kerti kutyánk van, a fajtánál több helyen írják, hogy nem való lakásban tartásra. Egyébként szép is lenne, ha úgy várnánk el tőle, hogy mondjuk tartsa távol a rókát a baromfitól, hogy közben a szobában van. Galád módon haszonállatként is tartjuk, nem csak házikedvencnek. Most egész hétvégén vagy kint dolgozott velünk vagy sétáltunk vagy beszélgettünk és ő ott feküdt közben mellettünk. Hétköznap nem ennyire idilli a helyzet, de akkor is foglalkozom vele legalább másfél órát (reggel fél óra játék, este 45-60 perc séta + egyebek) és vannak még mások is a családban. Szóval az, hogy nem mehet be a kutya a lakásba nem jelenti egyből azt, hogy kint rohad láncon a kert végében és néha elé löknek valami penészes maradékot. Egyébként ezért is váltottunk annak idején kutyasulit, mert az oktatónál lakáskutya + futtató volt az alap, a "kerti kutyások" a szemében szellemileg elmaradott, önző állatkínzók voltak. Ez a hozzáállás itt is megjelenik.

2018. szept. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Pár éve már nincs kutyánk, de mindig kint volt (csak akkor jöhetett be, ha tüzijáték volt, mert attól félt). Pároméknál is mindig kint van a két kutya, de van nekik egy kinti garázs-féle helyiség, ahová bemehetnek, ha olyan az időjárás.

"Galád módon haszonállatként is tartjuk, nem csak házikedvencnek. Most egész hétvégén vagy kint dolgozott velünk vagy sétáltunk vagy beszélgettünk és ő ott feküdt közben mellettünk."

Szörnyűek vagytok... Ahelyett, hogy a kanapén aludna a kutyuli, mindjárt kihívom rád az állatvédőket... :D

Csak viccelek, ez lenne a normális.

2018. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Miért kell lepontozni, ha egy teljesen normális érvekkel felvázolt választ adok :/?
2018. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
9-es: Azért, amiért minden olyan választ lepontoznak, amiben arról van szó, hogy valaki kertben tartja a kutyáját vagy nem ivartalaníttatta. Egyeseknek nem tudják elfogadni, ha valaki eltérő véleményen van, mint ők. Pedig amilyen körülmények az egyik kutyának ideálisak, a másik lehet, hogy belepusztulna (pl. kau egy 7. emeleti, 40 m2-es panelban vs. csivava -10 °C-ban a kertbe zárva).
2018. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!