Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszédom nem bánik jól a kutyájával?

Figyelt kérdés
Évek óta láncra kötve tartja a kutyáját, soha nem viszi sétálni, egész nap nincs senki otthon. Most már úgy látszik, mintha valami daganat nőne a kutya fején, egyik szeme fölött nagyon bedagadt szerencsétlennek. Szóltunk a gazdának, de nem történik semmi. Legszívesebben följelenteném valahol, csak nem tudom, hol lehet. És nem akarom, hogy megromoljon a viszonyunk.
2007. dec. 2. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi szomszédunkkal ugyan ez a helyzet és most megprobálunk torodni rola .Persze ezt a szomszédunk nem tudja.
2007. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem minősül állatkínzásnak az, ha egy kutyát nem visznek állatorvoshoz?
2007. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A szomszed utcaban egy kistestu kutya nyakaban egy rovid lanc log,amihez egy vizszintes csodarab van erositve-a szerencsetlen minden egyes lepesekor erosen utodik a cso a labaihoz.Sajnos soha nem latok senkit az udvarban,amikor arra jarok,de ha egyszer....Elhiheted hogy nem kernem szepen hogy vegye le a kutyarol,hanem egyenesen a gazda fejet vennem le!Nem tudom hova lehetne fordulni,talan a plogarmesteri hivatalban megtudjak mondani,vagy hivj fel egy allatmenhelyet es kerdezd toluk,van-e valami hatosag,akik vedelmezik a kutyusokat.Lennie kellene,hiszen mar torveny is vedi oket,nem?!
2007. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Minden városban működik állatvédő liga, egyesület. Ott kell feljelenteni az állatkínzókat.
2007. dec. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az állatkínzás már bűncselekménynek minősül, egyszerűen a rendőrségen kell feljelentést tenni! Emellett viszont jó, ha értesítesz egy állatvédő szervezetet is, hogy legyen esélye a kutyusnak jó helyre kerülni, mert erről sajnos a rendőrség nem tud gondoskodni. Én azt gondolom, nemcsak lehetőség, hogy az ilyen embereket feljelentsük, hanem kötelességünk is, mivel jó-jó, hogy végre elértük, hogy legyen egy szigurúbb állatvédelmi törvényünk is, de minek, ha nem használjuk? A törvény csak azzal szemben ér valamit, akiről tudomást szerez a hatóság! Akiről nem tudnak, nem is fogják megbüntetni!

Még egy dolog: még évekkel ezelőtt felírtam egy telefonszámot, ahol névtelenül be lehet jelenteni az állatkínzást. Nem tudom, működik-e még, de ha igen, érdemes lehet próbálkozni: 06-80-555-111

2007. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélnék a helyi állatorvossal, neki mindent tudnia kell az adott kutyáról is és arról is hogy mit tehetsz ilyen helyzetben.

sok sikert kívánok.

2007. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
szolj valakinek,de érdekes már jobban védik az állatokat mint az embereket.ha egy álatott"nem ugy gondoznak ahogy kell"kimegy a rendörség,de ha egy családot,nöt terorizál a férj "akkor jövünk ha vér folyik"egy állatkinzás 5év egy emberölés "ennye-bennye"de rossz voltál!!!!!!!!!ez tapasztalat....
2007. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezzel nem értenék együttt, a rendőrök nagy ívben szarnak az állatokra is sajnos, ami a tévében van, hogy ezért meg azért az állatkínzásért ennyit meg ennyitkapott, igen mert k. jól hangzik, hogy azt hiszik ez már állatvédelem, de egyáltalán nem az.A rendőrök nem fognak szerintem vele foglalkozni, inkább menj az állatorvoshoz vagy egy közeli menhelyre.

Daganattól a szeme fölött meg is vakulhat:(

gyorsan cselekedj valamit, nehogy még nagyobb baja legyen a kutyának.

2007. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

név nélkül szolj be a rendörségre és kérdezd meg hova kell ilyenkor telefonálni. így a szomszéddal nem romlik meg a viszonyod mert nem tudja hogy te voltál.

de egyépként az állatkínzást a törvény bünteti

2008. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!