Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Ice wine svájci juhászkutya...

Az Ice wine svájci juhászkutya kennelben mennyibe kerülnek a kutyák és milyen az idegrendszerük?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a fajta, de kicsit elkeseredtem az itteni hozzászólások miatt. A legtobben azt írták, hogy kb kanapékutya lett és mindenki csak a külsőre megy. Nem akarok nagyon durva munkakutyát (akkor vennek egy malit) de azert gondoltam rá , hogy megprobálkozom az IPOval, persze nem verseny szinten.

2018. szept. 17. 00:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló cipőben járok/jártam. Még csak nézelődök, de annyit sikerült kiderítenem, hogy ha igazi stabil idegrendszerű kutyát keresel az Ice wine kennelt felejtsd el! Mészárosné Bognár Irén -t ajánlották többen is ha stabil idegrendszerű Svájci Juhász kutyát akarok vásárolni itthon.

Árban ugyan nincs konkrét infóm, mert még nem indultam neki, de 200-300E Ft között számolok vele, aztán ha kevesebb akkor csak örülök!

Ha jutottál valamire kérlek írj privátot!

Kíváncsi vagyok!

2018. szept. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is hasonló cipőben járok.

Hobby szintű munkára keresnék svájci fehér juhászt (BH vizsgák, obedince, IPO, pár kisebb verseny) , de nekem sem tetszik, hogy a magyar svájci fehér juhász állomány 90%-a semmi munkaeredménnyel nem rendelkezik, csak kiállítási címekkel. Pedig egy tök jó, kellemes, teljesen reális munkaigénnyel rendelkező fajta volt. Nem tudom most milyen, de ha valaki talál rendes tenyésztőt az szóljón már nekem is légyszíves.


Az ár. Hát ez homály, egy befutott tenyészetben szerintem is 200 000- 300 000 ft között mozog, de minap láttan egy kezdő tenyészetet (nem nem szapi, tényleg tenyésztő, csak most kezdte, ez az első alma) akinél egy kölyök 180 000 ft volt.

2018. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Na, kettes vagyok.

Időközben beszéltem néhány svájci fehér juhászos gazdával, akik már jó régóta benne vannak a fajtában.


Általuk nem ajánlott kennel a két legnagyobb, azaz az Ice Wine és a Chocolate Ice, mert ott bizony nincs stabil idegrendszer és durván küllemre mennek csak a kutyák.


Egy hölgyet ajánlottak, bizonyos Mészárosné Bognár Irént. Az egyetlen vonal, ami stabil idegrendszert garantál. Vagy egy olyan alom, ahol legalább az egyik szülő Iréntől van.

Vagy a másik út a külföld, de ott lényegesen drágábbak a kölyök árak.

2018. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%

Én a fenti nőt, a Vénuszvölgyi kennelt sem javaslom (a másik kettő mellett sem.) Ott minden betegség előjött már. Régen egy kan, 1-2 szuka volt és azokat a kutyákat gyártotta a hölgy. És rengeteg csúnya sztorit lehetett hallani. És ott sem jobb az idegrendszer.


Chocolate Ice kennel: kutyával nem lehetett lábnál követni, mert félt a testkontaktól, mindog elrohant a saját gazdájától. Hangoktól retteg, idegenektől retteg. Csak dísznek jó.

Hungaria avalanche: kutya időnként látványoktól, hangoktól pánikba esik és elmekül, elrohan a gazdától. Emiatt elengedni sosem lehet biztonságosan.

Kun Beatrix féle: kutya versenypályán retteg, fél, menekülne, nem lehet a tudatáig eljutni.

Ice Wine: sok kutya fél, motiválatlan, ösztöngyenge. A tenyésztő egyik saját kutyája is retteg idegenektől, kiugat, kimorog emberekre félelmében.


Olyan kennelt válassz, ahol van munkaeredmény! Csak IPO I, vagy odeb I, vagy legalább munkavizsga! Ilyet itthon nem találsz.

2018. szept. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok. Sajnos ez az oldal név és arc nélküli, de ha érdekel, el tudom mondani, hogy nekem honnan van fehér juhászom (munkára), honnan ismerem a többi hazai fehér juhászt legalább munka, így idegrendszer és ösztön szempontból. És kit tudok javasolni, ahonnan jó kölyköt lehet venni.
2018. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Első voltam.

Engem érdekelne, honnan lehetne stabil idegrendszerű Svájci Juhászt venni. Hosszú ideje keresek már megbízható tenyésztőt.

Eddig én is sok rosszat halottam az itthoni tenyésztők kutyáiról, Mészárosné Bognár Irén kutyái közül tudom, hogy van aki dolgozó vakvezető, és családi kutyának is tudom hogy van stabil idegrendszerű, eddig őt tűnt a legjobb választásnak... :(

2018. szept. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Én konkrétan ott tartok, hogy semmilyen kutyat nem érdemes itthon venni lassan :D Vagy betegesek vagy ideggyengek, vélemények olvasgatása után úgy voltam vele , hogy akkor egy lightos munka nemetjuci, de arról meg most olvasgattam ,hogy van ez a gerincproblema , amit szűrni se lehet....:D Katasztrófa , hogy lehet így elcseszni mindent, esküszöm kicsivel, ha jobbak mint egy tanyasi szaporíto.
2018. szept. 17. 16:42
 8/30 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, hogy honnan lehet rendes, stabil kutyát venni, mert teljesen elkeseredtem, hogy nem lehet normális vérvonalat találni ebben az országban.

Akár, ha külföldi tenyésztőt tudsz ajánlani, vagy akitől érdemes kölyköt venni.

2018. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 2 fehér juhászom, BH vizsgások, nem félnek sem a mennydörgéstől se a tűzijátéktól, se semmi ilyesmitől.

Ismerem az összes tenyésztőt, szívesen válaszolok a kérdésekre.


Nézzük az eddigieket :)


Azok a gazdik akiknek ilyen félős kutyájuk van, vajon mennyit foglalkoztak velük? Vitték őket oviba, kutyasuliba, városba? Szoktatták őket már 8 hetesen ingerekhez, zajokhoz?

Vagy csak kirakták a kertbe aztán várták a csodát?


Vénuszvölgyi: Mindig van 1 szukája és egy kanja, azokat pakolgatja egymásra folyamatosan, ez ám a tenyésztői munka.

A kölykök egy kiskertben nőnek fel, távol mindentől egy kennelben, van ott összesen egy lakókocsi ahova be sem mehetnek.


Chocolate Ice: Az egyik szukája nem túl jó/eredményes. Rá most már minél olcsóbb, közelebbi kanokat rak rá és általában hobbyra adja a kölyköket. A másik eredményesebbre szukára már jobban megválogatja a kanokat, de azok a kölykök kiállításra, vagy külföldre mennek.

Ő az aki még keresi a külföldi kanokat és próbálkozik valamivel.


Ice Wine: Szinte csak külföldi kanokat használ, hosszas keresgélés után. Vérfrissítés miatt, Peruból hozott 2 kölyköt. Az egyetlen tenyésztő az országban akinek a tenyészszukái legalább BH vizsgások.

Én is többször olvastam itt,hogy a kutyái félősek, de melyik is pontosan? Én találkoztam már mindegyik tenyészszukájával és kanjával, teljesen rendben vannak.



3 legfontosabb amit én kérdeznék a tenyésztőktől a helyetekben:

- Miért választotta ezt a párosítást, milyen kölyköket vár tőle?

- Hogyan szocializálja pontosan a kölyköket és milyen módszerekkel fejleszti őket 8 hetes korukig?

- Milyen szűrései vannak a szülőknek (a HD, ED szűréseket nézettek vagy nézessétek is meg egy hozzáértővel) milyen betegségek fordultak elő (aki azt mondja,hogy soha semmi, az biztosan hazudik)


Az árak pedig hobbyra: 150-180.000 Ft

2018. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Igen az icewine kennelnél énis láttam pár bj vizsgásat, meg volt egy ket IPOs fedezőkan is, talan a legjobb lenne beszelni belük személyesen:/ De teljesen remenyvesztett vagyok, egyik ismerosomnek kuvasza van, ha lattatok ideggyenge kutyat...anno meg farkasokkal küzdöttek télvíz idején, nevetséges
2018. szept. 17. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!