Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez bunkóság tőlem?

Ez bunkóság tőlem?

Figyelt kérdés

A környezetem tudja, hogy nagyon kutyás vagyok. Két kutyám van, és imádom őket.

A közeli környezetemben is sok kutya van. Családon belül, és barátoknál is. Sokan tőlem kérdeznek, ha tanácsra van szükségük. Nem mondom, hogy mindent tudok, de 95%ban tudok tanácsot adni, mind nevelés, és helyes etetés, mozgatás stb.

Minden kutyás ember megengedte, hogy mikor megyek hozzájuk vigyek jutalomfalatot. Csak 1-2 darabot, amit én adok oda. Tudják rólam, hogy rosszat nem adok, sőt! Csakis a drága, de minőségű jutalomfalat van nálam. Ilyenkor mindig elmondom a gazdinak, hogy mit hoztam (csirkemellbe tekert hal vagy bármi más), akkor már a kutya ott virgonckodik, mert tudja, hogy az övé lesz.

Ez tényleg minden ismerősnél így van, és én élvezem is.


Ami szerintem rosszul eshet mindenkinek az az, hogy visszafele, én nem engedem, hogy hozott jutalomfalattal etessék. Ha mindenképp akarnak adni nekik, akkor csakis az itthoniból.


Egyszer egyik ismerősöm bár neki kivételesen nincs kutyája tudta, hogy mennyire odafigyelek mindenre, és mivel ő külföldön németországba dolgozik mondta, hogy hoz valami kinti jó minőségű jutalomfalatot.

Mondtam neki, hogy köszönjük, de ne. Megsértődött, hogy miért nem engedem, ő csak kedveskedni akart.


Az oka igazából az, hogy rettegek, hogy méreg van benne. Hiába bontatlan. Sajnos ez kiüt az itthon vásárolt egészséges jutalomfalatokra is. Félve adom nekik oda, de napi szinten kapják.


Bunkó vagyok, hogy másnak nem engedem?


2018. szept. 17. 18:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nem bunkóság, csak érthetetlen. Miért lenne benne méreg? Beszélj egy pszichológussal.
2018. szept. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ilyen házi barkácsolt valamiket nem fogadok el a kutyám számára, mert mi van ha mérgezett?! Egy bontatlan csomagolt eredeti bármilyen fajta jutalomfalatnál már nem lenne ilyen aggályom.
2018. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy te mit eszel? Nem félsz, hogy a kenyérben, szalámiban, lisztben - bármiben is amit megvásárolsz, megeszel - méreg van?
2018. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóság nem jó szó rá... Csak egészségtelen. Szerintem te is érzed, hogy kezdeni kellene valamit a pánikolásoddal. Nem rosszindulatból mondom, jártam én is pszichológushoz.
2018. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság de nem is normális. Kutyabuz| emberként mondom neked, ez mentálisan egészségtelen
2018. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy ez nem jó. Mindig félni ettől.

Ez azóta van, amióta az egyik kutyám beteg :(

Több hónapja. Hálistennek rendben van, csak gyógyszert kell szednie napi szinten.

Azóta görcsölök mindenen, hogy jól csináljam, hogy boldogok legyenek.

De érzem magamon is, hogy nagyon durván csinálom.

Az összes szabadidőmet velük töltöm, nagyon sok programot kihagyok már. Szinte sehova sem járok el.

Inkább játszom velük, vagy csak a közelükbe vagyok máris megnyugszom.

2018. szept. 17. 20:41
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Ez jó dolog kérdező, hogy szinte feláldozod magad.

De a csomagolt originál jutalomfalatok nem mérgezettek.

2018. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én azt sem engedném meg, hogy te hozz az enyémeknek jutit. Elég egészségtelen és felesleges jutalmazáson kívül csak úgy adni nekik.

Én orvossal azért nézesd meg magad. Ennyi erővel abban is lehet méreg, amit te adsz nekik.

2018. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7: miért jó hogy a kérdező szinte feláldozza magát. Azt irja minden szabadidejét a kutyákkal tölti. Ez nem egészséges
2018. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem beteges a viselkedésed. Nem bunkó, csak nem normális.
2018. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!