Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova kerül (Bővebben lent)?

Hova kerül (Bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam, hogy zacskóba szedem én is a kutyapiszkot, mert óvjuk a környezetet, maradjon tiszta a park stb. Belegondoltam, hogy milliónyi nylon zacskó benne a kutyaszarral, valahol elrohad, vagy elég. Nem tudom, mi lesz a sorsuk. Ez nem környezetet rombolóbb, mint valahol az árokparton, vagy természetes közegben hagynánk csak magát a kutyaszart? Azt persze megértem, hogy akinek nincs lehetősége, és csak betonon tud kutyát sétáltatni a belvárosban, az tegye zacskóba. Mi lenne a helyes megoldás? Mert szerintem a zacskó nem az.
2018. szept. 18. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Vannak lebomló zacskók, amik kevésbé megterhelők a környezetnek. De amúgy igazad van, egyik se jó. Én ha tehetem erdős helyre, mezőre viszem a kutyámat, és ő is jobban szereti a bozótba elbújva végezni a dolgát, nem az úton/út mellett. Van nálam mindig zacskó, de ha ilyen helyen vagyunk nem szedem össze. Itt senkit nem zavar, és 1-2 hét alatt lebomlik. Úton, városban össze kell szedni, erre talán ezek a környezetbarát zacskók a legjobbak.
2018. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Az árokparton, vagy természetes közegben senki nem zacskózza be a kakát. Csakhogy a kutyáknak egy jelentős része a városokban él, ahol természetes igény, hogy ne legyen az utca szaros (sem emberi, sem állati ürülékkel)

(kutyás vagyok!)

2018. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Jó kérdés. Mindig arról megy a "duma", hogy sok a műanyag, betiltják a boltokban stb.


Nem lenne környezet barátabb, ha újrahasznositott papirzacsiba kellene gyűjteni? "Belvárosban" elég sűrűm vannak szemét gyűjtő kukák. Szerintem azt a "kis" utat kibirná a papirzacsi is.


Bár nekem nincs kutyám. Egyébként én próbálom a műanyag zacskó használatát minimalizálni.

"Reklám szatyor" helyett hátizsákkal megyek bevásárolni.

A "bio" szemetest régi újságpapirral vagy reklámújságokkal "bélelem" ki. És újsággal együtt, zacskó nélkül megy ki a nagy kukába.

A papir hulladékot egy szövet táskába gyűjtöm és simán beleöntöm a tartalmat a papirgyűjtő kukába.

Egyedül a műanyag szemetet gyűjtöm műanyag zsákba, mert csak abban viszik el. Viszont nagyon kevés gyűlik össze. (Tejtermékes dobozok, poharak, illetve élelmiszer csomagolások.)

Az egyéb háztartási hulladékos kis szemetesemet pedig a pékséges papirzacskóval bélelem ki és zacsistól megy a szemét a kukába.

Na mindegy nagyon eltértem a tárgytól. :D

2018. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy hulladékmentes csoportban olyat is olvastam, hogy valaki kis dobozba szedi össze (régi tejfölös doboz pl.) papírral bélelve, és ha tudja elviszi egy természetközelibb helyre és betemeti, vagy akár felviszi és lehúzza a wc-n :D a doboz meg ugye bélelt, de ki is lehet mosni és újra használni. Nekem ez már lehet, hogy macerás lenne.

De ez az újságpapíros módszer olyan helyen ahol sok a kuka szintén működhet.

2018. szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!