Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kennel?

Német juhász kennel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyerekkorom óta német juhászok vettek körül, imádom ezt a fajtát. Jelenleg is egy 8 éves (mentett) német juhász gazdája vagyok.

Tavasszal szeretnék mellé egy kiskutyát, viszont elkeserítő amit az interneten láttam.


Régi, hagyományos, normális méretekkel rendelkező, egyeneshátú kutyát szeretnék. Megnéztem pár kennelt, de sok helyen a kutya mérete vetekszik a bernáthegyijével (kis túlzással persze). Vagy a szülők nem tetszettek (csapott hát, félhosszú-hosszú szőr, túl nagy fülek stb).


Találtam egy viszonylag jónak tűnő kennelt (díjakat nyert, bejegyzett tenyésztő), csak ott meg 45.000-ért vannak kutyák és hiába a sok érem és szűrés, ez nekem gyanúsan olcsó.


Ha lehet mindenképp munkavonalú kutyát szeretnék, jó idegrendszerrel, akit ugyanúgy tudok vinni magammal nyaralni, úszni, kirándulni, mint a mostanit.


Eléggé elkeseredtem és komolyan mondom, hogy sokszor a szaporított német juhászok között szebbeket találtam mint a "tenyésztőknél".


Szóval ha tudnátok nekem megbízható kenneleket mondani, azt nagyon megköszönném. :)


2018. szept. 18. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A 45000 valóban gyanúsan olcsó.

Nemrég én is kerestem kiskutyát, nem nj-t. Találtam egy elég szimpatikusnak tűnő tenyésztőt, ahol volt is elvihető kutya. Mivel aranykoszorús mestertenyésztő, ezért még sem fordult a fejemben, hogy nem törzskönyveztette le az almot. Kb. A 3. telefonbeszélgetésünkkor említette, hogy tk. nem lesz neki, pedig már az elhozatalt egyeztettük volna. Ettől függetlenül 150.000-t kért volna a kutyáért. Mivel tervezem, hogy kiállításra is fogunk járni, így végül nem tőle vettem kutyát.


Priviben megírod melyik kennekről van szó?

2018. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a cipőben járok

Munkavonalú németjuhász kennelt inkább külföldön érdemes keresni én is ott keressgélek (ordast)elég jó kennelek vannak szép kutyákkal de belekell kalkulálni a szállitási dijat is a kölyök árába

2018. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok.

Szeretnék egy másik kutyát, az elsőt "szaporítótól" vettem, de akkor még naívabb voltam a témában. Összetehetem a két kezemet, hogy a kutyám egészséges, de nem akarok többet szaporítókat támogatni.

Tenyésztő keresésben vagyok én is, félhosszú hosszú szőrű Német Juhászt szeretnék, de bikolor, fekete, ordas, esetleg sötétebb vörös rajzosat.

Van sok által favorizált kenel kettő is, de mikor jobban utána néztem elég gyanús volt, mikor levélben érdeklődtem, akkor írt egy olyat a tenyésztő, hogy törzskönyv nélkül 80.000, törzskönyvel 120.000 Ft, így ő kizárva, ez nem megfelelő tenyésztői magatartás szerintem, arról nem is beszélve, hogy emberileg is unszimpatikus a "hölgy". A másik kennelnek pedig nincs feltüntetve, hogy a kutyái milyen eredményeket értek el, semmilyen nyoma, hogy a kutyái tenyészszemlén vettek volna részt, de még az is kérdéses, hogy milyen törzskönyvel rendelkeznek.

Teljesen el vagyok kámpicsorodva a témában. Egy tenyésztő lenne akinek a kutyái kompromisszummal, de talán jók lennének, de neki meg túlságosan is kiállítás vonalúak a kutyái, meredek szögek. Ugyan akkor minden kutyája IPO vizsgás, viszi fajtaszemlére őket, szűreti őket, jó tenyésztő, becsületes, és nem trükközik a papírokkal. Lehet nála maradok majd. Jordán Lajos, Wächter von Wächtern kennel. Van rövid szőrű kutyája is ha jól tudom. Ha szereted a rajzosakat, fekete maszkkal talán....

Külföldön kellene körbenézni, de az utazás, a szállítás, az egyeztetés, tört angolsággal, na meg + költségek nem vonzanak. (külföldön alapból drágább a kutya, de a kiutazás költsége, az útlevél.... )

2018. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. :)


Nekem is szapis a kutyám, bár mentett (azaz közöltem amikor megláttam a 4 hetes kiskutyát a putriban, hogy vagy elviszem vagy nagyon nagy baj lesz-a testvérei meghaltak a szomszéd szerint). Nagyon sok bajom van vele, mindenre allergiás szinte, folyamatosan baj van a fülével is annak ellenére, hogy lassan 300.000-nél járok már a műtéttel és a drága fülmosókkal.


Megnézem az előzményekben, hogy melyik kennelek voltak azok és elküldöm privátban.


Külfölddel az a bajom, hogy mindent egybevéve nagyon magas lenne a költsége...a kiutazás, az útlevél stb. Plusz a kutya ára.


Azt nem tudom pl, hogy a rendőrség honnan "szerzi" a kutyákat. Bár lehet, hogy ott meg csak a rendőrségnek adnak el kiskutyát.


Főleg azért keseredtem el, mert a minap megállítottam egy férfit, akinek gyönyörű kutyája volt és mondta, hogy 35.000-ért vette...én meg nem akarom támogatni a szaporítást, elég sokat küzdöttem ellene...

2018. szept. 19. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!