Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agarak mennyire gazdicentri...

Az agarak mennyire gazdicentrikusak?

Figyelt kérdés

Konkrétan a kis angol- és a kis olasz agárban gondolkodom. De inkább a whippet felé húz a szívem.

Egyetlen aggályom, hogy nem tudom mennyire tiltható le, ha nekiiramodna prédát fogni.

Ideálisabb lenne egy fél év körüli kölyköt venni, mert akkor már valami sejtése lehet a tenyésztőnek, hogy milyen erős a kicsi vadászösztöne (szerintem). Viszont jobb tenyészetekben már pár napos korukban gazdisodnak a kölykök.



2018. szept. 18. 16:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg valami tippetek, hol tudnék gazdikkal beszélni?
2018. szept. 18. 16:47
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
minden vadászkutyának nagy a vadászösztöne. Nem fogja egy tenyésztő neked megmondani, hogy ennek nagy vadászösztöne van, ennek meg kicsi. Nem tudod, vagy nagyon nehezen tudod megtiltani neki, hogy nem szabad vadásznia, mert ez a vérében van. Majd mondja valaki biztos, hogy minden csak nevelés kérdése, és ha jól neveled, akkor majd megtanitod nyávogni is. Sajnos, ha vadászkutyát veszel, akkor ez a hátránya. Ha van egyéb kérdés, irj privátot, szivesen válaszolok.
2018. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, whippetem van. 1,5 éves koráig nehéz eset volt, aztán benőtt a feje lágya. Mi nálunk a macska a mumus. De ott is le tudom tiltani, ha még nem iramodott a macsek után, magyarul, ha hamar eszreveszem a macskát. Ha már későn veszem észre, és ő elkezd futni, akkor is általában vissza jön ha rákialtok. Én úgy csinálom, hogy kizárólag olyan helyen engedem el, ahol ha fel is tűnik egy macska és nekiiramodna akkor se eshessen baja a kutyának. Pl. Ne tudja elütni egy autó.
2018. szept. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!