Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és macska összeszoktatás?

Kutya és macska összeszoktatás?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos utcáról mentettt macskán, és van egy 10 éves németjuhászunk is. Ha meglátja a macskát nyüszít és ugat. A macska viszont tudja hogy a kutya nem érheti el,

ezért nyugodt. Sajnos már nem tudom hogy lehetne őket összeszoktatni.



2018. szept. 18. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
A kutyára könnyebb hatni mint a macskára. Ha ezez az életkorok fordítva lennének, akkor esélyed se lenne. Az a legjobb megoldás, ha mindkettőt jutalom falattal eteted, amikor egymást figyelik, és így pozitív élményük lesz. Az fontos, hogy ne szidd/verd a kutyát, ha mondjuk rámorog csak nyugtasd meg. Ha szidod, akkor félni fog tőle, de egyszer majd elszakad a cérna. Az én macskám nem fogadta el a jutalomfalatot, ezért volt nehezebb megszoktatnom a kutyáimmal, de végül sikerült. Legyél türelmes. Remélem segítettem.
2018. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
10 éves kutyát!? Sehogy! Öreg kutya nagyon! Kiszámíthatatlan! Még egy 4-5 éves kutyát hozzálehetne szoktatni a macskához, de így már eléggé kockázatos! Meglehetne szoktatni nagy nehezen de mikor egyedül lennének tuti elkapná!
2018. szept. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!