Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy örökbefogadot...

Kimira81 kérdése:

Hogyan lehet egy örökbefogadott félős kutyát megszelídíteni, elnyerni a bizalmát?

Figyelt kérdés
Néhány napja hoztunk az állatmenhelyről egy angol stafi típusú kutyust! A menhelyen nagyon barátságos volt még a nálunk töltött első napján sem volt vele semmi gond! Viszont azóta még finom falatokkal sem lehet közel csalogatni magunkhoz, maximum 1,5 méter de az is csak akkor ha leülünk és nem mozgunk! Milyen módszerrel lehetne elnyerni a bizalmát?

2018. szept. 18. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A türelem módszerével
2018. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Leültük, nemmozogtok, megvárjátok amíg odajön és nem csináltok semmit. Etetésnél kaját leteszitek 1 méterre, leültök, nemmozogtok és ottmaradtok amíg eszik. Késöbb kaját, jutifalatot kézbeveszitek és kivárjátok amíg odamegy és elveszi a kezetekből. Amikor már hagyja lehet simogatni is.
2018. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi is ezekkel a módszerekkel próbálkoztunk de inkább nem eszik! De türelmesek leszünk!
2018. szept. 19. 04:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Legyel nagyon turelmes vele!!! Azokat tudom irni amiket az elottem levok is :). Ha eljon a kaja ideje akkor add oda neki a kajat. Elobb utobb éhes lesz és elkezdi enni. És rá fog jönni hogy ti nem akarjátok őt bántani. Amikor eszik legyel vele végig, és várd meg, míg befejezi. Közben folyamatosan közeledj hozzá. Ha látod, hogy arrébb megy akkor hagyd abba. Probálj meg olyan közel menni hozzá, hogy meg tudd simogatni. Ugyanis ahogy észrevettem ez a kutya nem magát védi, szóval nem nektek kell félnetek tőle, hanem ő fél tőletek. Mert még nem tudja hogy megbízhat e bennetek. Mutassátok meg hogy igen! Simogassátok, próbáljatok játszani vele, és a legfontosabb hogy nagyon sokat foglalkozzatok vele

Remelem tudtam segiteni :)

2018. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! Sok időt töltök vele, azt most már elértem,hogy ha leülök a földre oda jön és egy picit engedi magát megsimogatni de még mindig nagyon fél!
2018. szept. 23. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!