Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehetséges egy...

Szaffi777 kérdése:

Szerintetek lehetséges egy farkaskutyák össze szoktatni egy nyuszival?

Figyelt kérdés
A nyuszi 2 éve megvan a farkaskutyát kölyök korátol akarjuk elhozni. Egy kerites választaná el őket csak az kéne hogy a kutya ha véletlen át ássa magát akkor nem bántsa.
2018. szept. 18. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Igen. De milyen az a farkaskutya?
2018. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Erre nincs jó válasz.

Ha a kutyában van vadászösztön akkor soha nem hozod őket össze. Ha össze akarnám szoktatni, nem a kerítésen keresztűl próbálnám.

A kutya pontosan tudja, hogy az egy kerítés és lehet, hogy eltűri, de ha egyszer nem lesz kerítés, akkor megtámadhatja.

Csak úgy lehet esély a haverságra, ha kerítés nélkül szokja meg, hogy nem szabad bántani.


Az én kutyám korábban minden állattal barátkozott. Egérrel , békával , macskával , másik kutyával , sünnel...

2018. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Hát ha a farkas kutyán Német juhászt érted akkor a válasz 90% nem!Egyed függő hogy menyire tolerálja a zsákmány állatot. Sokszor a macskákkal is nehéz össze szoktatni.Most van a 2. Német juhászom és már ö is 10 éves lesz. Úgy tudtam a macskákhoz szoktatni hogy 2 hétre ketrecbe zártam a kismacskákat. A kutya pedig szépen megszokta őket. De nem barátok csak megtöri a jelenlétüket. az elsö viszont kinyírta a cicákat akár mit is csináltam.
2018. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csehszlovák farkaskutya, ír farkaskutya?

Vagy valami útszéli többgenerációs mix?

2018. szept. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Igazából teljesen mindegy, mit ért a kérdező "farkaskutyán", valószínű német juhászt vagy annak keverékét. De a kutya mindenképp ragadozó, a nyúl meg préda. Mondom ezt úgy, hogy nálam lakásban van mindkettő, szoktatva vannak egymáshoz és 99%, hogy a kutyám nem bántaná semmmilyen körülmények között a nyuszit. Az 1% miatt viszont nem hagyom őket kettesben egyedül. Elég egy mozdulat, egy ugrás a nyuszitól, ami feléleszti a vadászösztönt, vagy akár csak egy odamancsolás a kutyától, amelyik úgymond játszani akar, és máris kész a baj.

Kerítésen keresztüli szoktatásnál, vagy amit te annak hiszel, meg csak még inkább felkelti az érdeklődést és nem valószínű hogy a nyuszi megússza, ha bármikor is átjut.

2018. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!