Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas? Ti hogy viselte...

Ivartalanitas? Ti hogy viseltetek lelkileg?

Figyelt kérdés
Októberben lesz kutyusomnak de mar most lelkibeteg vagyok😅 annyira sajnalom és felek hogy műtét utáni fájdalmai lesznek. Ti hogy veszeltetek át a műtét utáni napokat.Mennyibe került a beavatkozás szuka kutyusotoknal.
2018. szept. 18. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy ezzel teszed neki a legjobbat. Apró fájdalom ez ahho képest, mint ami ivarosan történhetne vele.
2018. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon friss az élmény.11 napja volt.Szuka,25e.Aggódtam én is, nagyon ideges voltam,de tudtam, hogy ez a helyes.A műtét napján reggel vittem a kutyát.Bevittem a rendelőbe,kapott egy bódító szurit,kivittem a váróba,10 perc alatt elaludt az ölemben.Visszavittem,otthagytam,megműtötték.Kb másfél óra múlva vihettem haza.Kapott gallért is.Itthon lefektettem.Aludt,aztán magához tért, megint aludt, megint felkelt...ez ment egész nap.Ihatott volna, mikor teljesen magához tért,de nem kellett neki.Másnap reggel sem a víz kellett neki először,hanem a kaja 😁.A gallér először idegesítette, meg is ijedt sokszor,mikor valamit levert vele,és nem tudta mi csörömpöl,de nagyon ügyesen viselte.10 nappal a műtét után varratszedés volt,az is megvolt gyorsan.Összességében úgy gondolom kicsit túlaggódtam,mert sokkal könnyebben viselte,ahogy én azt elképzeltem előtte.A műtét napján kapott annyi fájdalomcsillapítót,ami aznapra elég volt neki.Nekem nem kellett neki adni másnap,mert,hogy a fájdalom önkorlátozó,vagyis náluk ilyenkor ha fáj,nem szaladgál,ugrál a frissen műtött sebével.Én is azt hittem,hogy emiatt nehéz lesz,de teljesen jól elvolt.
2018. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én totál ki voltam. Nagyon sajnáltam a kutyámat utána, mert soha nem láttam még olyan állapotban (lógott a nyelve, kábult volt, dülöngélt, de csóválta a farkát mikor meglátott és megszakadt érte a szívem). Gyorsan helyrejött, csak az volt a baj, hogy utána mindig leszedte magáról a tölcsért és teljesen rávoltam stresszelve, hogy ne sértse fel a sebet. Kb. 5 tölcsér bánta, meg 2 ruci amit a kutyára aggattam, de teljesen rendbejött. :)
2018. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

:"D lelkileg? Nem megcsonkították. Ne legyél már mimóza! Ilyen egy hülye kérdést


2 napig kábult volt, 1 hét után le se lehetett állítani.

2018. szept. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra megnyugvás és megkönnyebbülés volt az összes ivartalanítás, amit én végeztettem - sajátok, mentettek: eddig 9 macska, 7 kutya.
2018. szept. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, meg 3 nyúl.


Utolsó voltam.

2018. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaz nekünk kant ivartalanítottak, így árra nem mondok hülyeséget.


Viszont, hogy nálunk, hogy zajlott:

Reggel 9-re kellett vinni, kapott egy injekciót és a kezemben elaludt. Eddig mi a dokival beszélgettünk, mindent elmondott, hogy mi lesz a menete, mit dognak csinálni és, hogy nem kell semmitől tartanunk. Utána bevitték a műtőbe, mi meg elmentünk. Meg is lehetett volna ott várni, de inkább addig vettünk pár jutalomfalatot meg játékot, hogy ha felépül akkot megkaphassa.

Másfél óra múlva mentünk vissza érte, akkor még aludt, de már ébredezett. Mivel ugye hideg volt már kint (mi is október felé csináltattuk) kellett volna valami pokróc, nyilván mi nem vittünk (nem is mi lennénk) ezért doki adott egyet (amit később vissza kellett vinni) . Ti vigyetek azért. Abba kellett bebugyolálni.

Utána hazaértünk, már ébredezett a kocsiban, de visszaaludt mindig.

Otthon lefektettük a helyére és figyelgettük. Kb. 2 óra után kezdett éberebb lenni, már felült, de mindig visszafeküdt. Ilyenkor még maga alá pisilt, erre készüljetek. Nekünk betegalátét volt alá terítve, de kutyapelenka is megteszi (mármint aláteríteni) . Amikor már nem dülöngélt annyira, hámban kivittem (azért hámban, hogy tudjam tartani) pisilni, szépen elintézte. Ő nem gallért, hanem műtét utáni ruhát kapott. Ez sokkal elviselhetőbb volt neki is, nekem is.

Fájdalomcsillapítot aznapra, meg másnapra való adagot kapott, de doki azt mondta, hogy csak akkor adjuk be, ha látszik rajta, hogy fáj (remekül kommunikál, azonnal észrevehető, ha valamije fáj) . Műtét után nap már elmentünk egy nagyon rövid, lassú sétára. Enni már evett ilyenkor. Harmadik nap már, ha nem lett volna benne varrat, meg rajta a ruha, meg sem mondja senki, hogy nemrég műtötték. Azért persze figyeltünk, hogy ne ugráljon, szaladgáljon nagyon.


Utána varratszedés volt. Nekünk ott is el kellett bódítani, mert úgy vergődött, hogy féltek, hogy belevágnak a kutyába. Bódítás után egy percig se tartott kiszedni és 10 perc múlva már ébren is volt (csak macskaadagynit kapott) .


Most ott tartunk, hogy ez a pár nap egy kis semmiség volt. Ott, akkor eléggé rossz volt, azért ez mégiscsak egy műtét.


Viszont kiheverte, a heg sem látszik, gyönyörű, egészséges kutya. Viselkedésében változás nem állt be, nem lett hízékonyabb, sem lustább. Annyi, hogy a dominanciája visszább ment, ami meg pozitív.

2018. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legelső kutyámnál borzalmas volt. Bent voltam végig, más kutyáknál nincs bajom, de a sajátomat nagyon rossz volt látni műtét közben. Amikor felébredt, már megnyugodtam. Volt némi fájdalma, de profi az orvosunk, nem okozott a kutyának (szuka) sem sokáig gondot.


A többi saját kutyás ivartalanításokon már rutinosabb voltam, ébredés után mindig megnyugszok. :)

2018. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem voltam lelki beteg, minek?????????


Pont ez a sajnálkozás van rossz hatással a kutyákra,macskákra.


Ez csak egy műtét és már rutin műtétnek számít!!


Nekünk 2-3 napig volt kába,ami annyit jelentett,hogy sokat aludt utána már minden oké volt vele. Kolléganőm kutyáját este műtötték,reggel már rohant a kapuhoz ugatni a postást.

Kutyák túl vészelik hamar,de nem szabad őket sajnálni! Kutya azt fogja hinni,hogy ez rossz állapot és bizony ettől lehetnek rosszabbul úgy kell velük foglalkozni,mintha semmi történt volna!!



Én szukám tavaly októberben lett ivartalanítva.

Tudom jót tettem vele.


Pár napig szoktak furcsán viselkedni de ennyi.


4.en lakunk. Első 3-4 napban le fel hurcibáltam,mert húzódott a sebe és nem akart lemenni a lépcsőn. De utána már jött ment magától. Mindig egy lépcső fokot le vagy fel ment és fájt leült akkor várta felvegyem,amikor nem fájt már jött magától :D


20 ezer ft 4,5 kg-os szukának

2018. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!