Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám ezt...

Normális, hogy a kutyám ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves kistestű kan kutyám. A jelölés nála a legfontosabb a séta alatt. Viszont kezdek aggódni, mert néha annyira elfeledkezik magáról, hogy mániákusan jelöl. Amikor már nem jön pisi, akkor is erőlködik felemelt lábbal, hogy egy cseppnyi legalább kijöjjön. Az első széklete mindig normális állagú, sötétebb barna színű és elég kemény. Carnilove salmon&turkey tápot kap, ez az egyetlen táp, amitől jó a széklete. Viszont egy séta alkalmával akár képes 4 alkalommal is megállni erőlködni, ebből 2 alkalommal még jön is egy kis hasmenés állagú adag, de ez tényleg minimális. Élősködőmentes, nem beteges kutyus, szóval nem értem. Kissé el vagyok keseredve, mert már nem akarom tápváltogatással györötni a szervezetét, biztosan nem a táp a baj, a többitől az első széklet sem volt jó és ürített is nagyon sokat. Doki szerint annyira felspannolja magát a séta alatt, hogy hasmenése lesz, vagy pedig a túlzott erőlködéstől. Másnak is volt már ilyen problémája? Végül nálatok mi okozta?

2018. szept. 19. 09:12
 1/6 A kérdező kommentje:
gyötörni a szervezetét*, bocsánat, gyorsan gépeltem
2018. szept. 19. 09:14
 2/6 anonim ***** válasza:
vidd el orvoshoz,ő tud erre ésszerű magyarázatot,megoldást adni.
2018. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

Első körön időben kellett volna ivartalanitani. De ahhoz mar késő.


Amit tenni tudsz, az, hogy tiltod az ilyenfajta viselkedést. Gondolom el is kaparja hátsó lábbal a termeket, Pisit, kakit is. Ezt azért csinálja, hogy a szaga minél nagyobb területre kerüljön. Dominanciát mutat. Ne engedd hogy kaparjon, és ne engedd hogy jelöljön. Póráz fegyelem, nevelés. Ennyi.

2018. szept. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
A kanok gyárilag úgy vannak beállítva, hogy minél több helyet meg tudjanak jelölni, viszont idővel így is kifogy a tartály. A mi kutyánknál is megvolt, hogy a hosszú séták végén már egy csepp sem jött, de a rituálé kellett, szóval emiatt nem aggódnék. A mienket a kényesebb felületek (fiatal fa, kapu) jelöléséről és a kaparásról le lehetett tiltani. 12 éves korában előjöttek ízületi problémák, azóta valamivel kevesebbet jelöl. Kaki: erre nincs ötletem, arra viszont figyelj, ha változás áll be abban, hogy mennyire gondosan válogatja meg, hogy hova rakja a kupacokat (példa: ha addig kizárólag fűre, földre rakta, de hirtelen elkezdi bárhova), mert ennek oka van.
2018. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%

A jelölgetéssel semmi gond nincs, a kanok ilyenek. A kaki meg valszeg "stresszkaki"


Nálunk is előfordul ha idegen helyre megyünk és izgatottak.

2018. szept. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A jelöléskor nem a pisi jön ki, úgy tudom. Van egy nagyon jó könyv: 400 tanács kutyakedvelőknek. Ismered?
2018. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!