Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a vinnyogásról, ugrálásról, mikor sétálni készülünk?

Figyelt kérdés

Van egy mentett kutyusom, tavaly év végén került hozzám. Kertesben lakunk, benti kutya, és minden délután/este sétálunk, 2-3 órát. Általában fegyelmezett kutya, suliba is jártunk, ismeri az alap vezényszavakat. Viszont ahogy látja, hogy elkezdek sétához készülődni (felveszem az övtáskát, cipőt stb) már elkezd vinnyogni, ugrálni, néha ugatni is. Amint kiérünk az utcára húz, bár ezt már nagyjából tudom kontrollálni, az első 5 perc ami nehezebben megy.

Nem tudom hogyan tudnám megakadályozni ezt a felfokozott állapotot, amit a sétához készülődés vált ki belőle. Próbáltam már ignorálni, lelökni ha ugrált, rászólni ha vinnyog, ugat, de semmi nem használt. Ötlet? A suliban ezt nem kérdeztem meg én hülye, gondoltam majd elmúlik, ha hozzászokik, hogy minden nap van séta.


2018. szept. 19. 10:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Miért kell leszoktatni?

Ameddig nem ugrál rád és tesz kárt a ruhádban, hadd fejezze már ki az örömét!

Nekem kifejezetten tetszik a kutyáim boldogsága és annak a kifejezése.

2018. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Olvasd már el, oda van írva hogy ugrál...
2018. szept. 19. 11:47
 3/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni, hogy alig tudom rárakni a nyakörvet, mert annyira izeg mozog, folyamatosan be akarja kapni. Teljesen felspannolt állapotban van ilyenkor. Én örülök, hogy örül, csak megnehezíti sokszor az indulást.
2018. szept. 19. 11:50
 4/22 anonim ***** válasza:
36%

#2

Elolvastam.

Az, hogy ugrál, az nem azt jelenti, hogy RÁD UGRÁL!

De azt csinálsz amit akarsz, az enyém csak egy vélemény volt. Majd jönnek mások, más véleménnyel.

2018. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kiszabott nagy türelemjáték pedig. Felveszed a pórázt, ha megkergül leteszed, karba teszed a kezed és még csak rá se nézel. Ha lenyugodott, juti+rateszed. Ha megint behülyül, kezded előlröl. Nincs csodapraktika, csak a rengeteg türelem. :)


(Fontos: a séta mindig legyen rendszeres, naponta, ugyanabban az időben!)

2018. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem véleményt kértem arról, hogy hagyjam-e örülni, vagy sem... egyébként RÁM ugrál! Ha nem tudsz tanáccsal szolgálni görgess tovább.
2018. szept. 19. 11:51
 7/22 A kérdező kommentje:
5-ös, köszönöm a választ :) Erre már én is gondoltam, hogy addig nem indulunk el, míg le nem nyugszik. A séta rendszeres szokott lenni, általában ugyanabban az időben, max fél órával előbb, később.
2018. szept. 19. 11:53
 8/22 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem is csak egyetlen dologról kellene leszoktatni, a rád ugrálásról! Az örömét nem kellene elfojtani. Az ugrálásról leszoktatásra van egy tuti tipp, de azt nem osztom meg, mert fájdalmat okoz a kutyának és nem értek vele egyet. Kicsivel több türelmet Kérdező, a kutyához és a válaszolókhoz is!
2018. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Egyébként nem ugrálós kutya. Eleinte akkor is ugrált mikor hazaértem munkából, erről sikerült úgy leszoktatni, hogy 5 percig nem foglalkoztam vele. Most már nem vinnyog, ne ugrál rám. Csak a sétánál való készülődésnél.
2018. szept. 19. 11:59
 10/22 A kérdező kommentje:
Valami mindig kimarad. Sétához készülődéskor még azt is csinálja, hogy vagy belecsíp 1-2-t a lábamba, vagy a nadrágomat rángatja. Nem a vinnyogás a legnagyobb gond...
2018. szept. 19. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!