Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet elkezdeni tanitani...

Mikor lehet elkezdeni tanitani egy kutyat? (11 hetes)

Figyelt kérdés

Sok kutyat felneveltem mar de ebben mindig bizonytalan voltam foleg h most egy husky-t vettem

(Valaki azt mondja minnel hamarabb de meg csak 11 hetes es valaki azt mondja h nem tud koncentralni)



#kutya #kutya tanitás
2018. szept. 19. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Erre én is kíváncsi vagyok, de szerintem a nevét már mindenképp érdemes most tanítani, jutalmazni, ha a nevén szólítva odamegy...
2018. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Közel 3 hónapos. Az alapokat már simán elkezdheted. De! Tud koncentrálni.
2018. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tud koncentrálni, csak nem mindegy mennyi időre. Mivel még fiatal nem várhatod el tőle, hogy fél óráig ott dolgozzon neked.


Már el lehet kezdeni tanítani, de CSAK pozitív megerősítéssel, azaz jutalmazással. És csak a kis ideig egyszerre. Még azelőtt be kell fejezni, hogy megunná.

Az én nyolc hetes kutyámnál úgy nézett ki ez, hogy 5 perc tanulás volt,rávezettem kézjellel, hogy mit várok el (pl. Feje fölé húzva a kaját az ül volt a célom) jutalmazva a helyes dolgot (Amikor leült) és hozzá parancsszót kötve ("Ül").

Aztán 5 perc játék, azaz szünet. Majd megint 5 perc tanulás. És utána vége. Így jött össze egy 15 perces tanulás. Amikor már nőtt, növeltem az időtartamot is.


Nevelni pedig már akkortól kell mikor hozzád érkezik. Hozzáteszem, a verés nem számít nevelésnek.


A nevelés és a tanítás két külön dolog, nem tudom, te melyikre gondoltál. Nevelés az, amikor szabályokat állítasz fel, tiltod a helytelen viselkedést...

Tanítás, amikor különböző feladatokat hajtatszt végre a kutyával, mint mondjuk az ül, fekszik...

2018. szept. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6-7 hetesen alapoznak a tenyésztők. Értem itt elkezdik tanítgatni az alapokat. Mivel még kicsi nem válnak el tőle nagy teljesítményt ee nem is ez a lényege. Később, "élesben" már gördülékenyebben fog menni
2018. szept. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egész nyugodtan elkezdheted a tanítást. Sportkutyákat, segítő kutyákat akár már 6 hetesen elkezdenek tanítani a feladatokra.
2018. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8 hetes kortól, persze korának megfelelően terhelve.
2018. szept. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 10 hetesen kezdtem tanítani a kutyámat. 13 hetes korára megtanult póráz nélkül sétálni, ülni, feküdni, parancsra kajálni, és nem mehet ki-be az ajtón a parancsom nélkül. Nem szabad órákat gyakorolni vele, mert meguja. A legjobb pillanatban kell abbahagyni
2018. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!