Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van az Akita inunak...

Miert van az Akita inunak ilyen rossz hire?

Figyelt kérdés

ismerosomnek van 1 szuka 1 eves, es teljesen rendben van. Ugat kapun belulrol vedi a teruletet. De ez rendben van szerintem. Bar tetlegessegre nem hiszem hogy kepes lenne. Masik kutyaval van , nem bantja.

Meg is vannak neki tanitva az alapok.(UL.GYERE.FEKSZIK)

ugyhogy szerintem ez csak 1 raragasztott sztereotipia


2018. szept. 19. 21:28
1 2 3
 1/21 Metionin ***** válasza:
100%
Mert nagyon szép és emellett egy önfejű, határozott gazdát igénylő fajta. A szépsége miatt megveszik, de sokszor nem bírnak vele és a kutyára kenik hogy mert rossz, nevelhetetlen a fajta, stb. Ha az ember rendesen foglalkozik vele és határozott szabályokat állít fel, az akita sem lesz neveletlen. Akik normális gazdik akiták (3-t ismerek) azok is teljesen jó fejek, mert a gazdájuk foglalkozik velük. Most a menhelyen ahová járok, van egy akita aki nyilván nem a legjobb körülmények közül jött de az sem agresszív igazából, hanem szelektív hallása van. De hétről hétre szelídül és már feltűnik neki, hogy van egy ember a póráz végén.
2018. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
de ha belegondolsz ez illik a neveletlen teljesen elhanygolt kutyak nagy reszere
2018. szept. 19. 21:49
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van ahogyan az első mondja.

Mert sajnos sok esetben rossz kezekbe kerül.

De ez így van a vadászkutyáknál is, a bull típusúaknál is, és a többi szánhúzó fajtánál is. Aki nem tud határozott nevelést biztosítani a kutyájának, és nulla tapasztalattal bevállal egy ilyen kutyát, ott nagy gondok lesznek. Mert makacsak és igénylik a sok foglalkozást.

Ezért vannak elítélve, megbélyegezve egyes fajták, mert a legtöbb esetben tudatlan és laikus ember kezébe kerül a kutya, csak mert küllem alapján választ fajtát. Mert, hogy jaj de szép, meg aranyos.

2018. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Metionin ***** válasza:
83%
Igen, pont ez az hogy ha a gazdi cseszik nevelni akkor egy labi vagy egy keverék is simán lehet olyan bunkó amilyennek egy akitát leírnak. De amúgy a huskyval is ez van, nekem az az álomfajtám és mindenki azzal jön hogy jaj azt nem lehet megnevelni. De ott vannak a bull típusú kutyák, jaj ne vegyél olyat, harci kutya meg meg fogja enni a gyerekedet. Mindezt általában olyanok mondják, akik max képen láttak hasonló kutyákat és akik amúgy sem tartanának ilyet (= nem is néznek utána tüzetesebben).
2018. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Kemény, magas agresszió szinttű, domináns, ösztönerős, önálló fajta. Ezek egyáltalán nem rossz tulajdonságok, de nem is való így a fajta az átlag embernek. Kezdő vagy olyan, aki sosem foglalkozott komolyabban a kutyájával, lusta, gyenge kezű, követlezetlen ember nem fog elbírni egy átlag akitával. Vagy egy huskyval, bull típusúval. Ettől miért lenne rossz híre a fajtának? Ezt el kellene fogadni és tudatosan kellene kutyát választani.
2018. szept. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egy embert a kutyájának kéne tükröznie. Ha valaki csak megveszi, mert de szép meg minden, de azzal nem számol, hogy milyen a viselkedése, akkor azt az ember rontotta el. Ha veszek én egy mopszot, akkor azt elrontottam, mert nem tudok vele mit csinálni. De ha vesz valaki lakásba egy akita inut, akkor ő rontotta el, mert nem tud vele mit csinálni
2018. szept. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

nem ide jon de meg 1 kerdes

amerikaban lattam fedeztetik az akitat nemetjuhasszal shepkitanak csufoljak.

szerintem eleg szepek

baratommal gondolkuzunk ilyen parositason.

szerintetek jo kutya lenne belole?

munkakutyanak ugy gondolom eleg jo lenne

folog orzo vedo celre

ugya nemetjuhasz tanulekonyabb

akita is okos de kapna kicsit az o temperamentumabol

2018. szept. 20. 11:55
 8/21 anonim ***** válasza:
Hát ha egészségesek, és megtartjátok a kicsiket, akkor ok, de inkább ne
2018. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom a szaporítást.
2018. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez szimpla szaporítás és senkinek nem fog kelleni. Akita egyébként nem jó őv munkára, egy jó nj-nek meg olyan habitusa van, hogy ahhoz nem kell behozni ezt a vonalat. Amerikában szeretik a dizájner és küllemhibás kutyákat, de szerencsére ennek sehol máshol nincs keletje.
2018. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!