Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A josera vagy a platinum jobb...

A josera vagy a platinum jobb minőségű táp? Ebben az árkategóriában milyen táppal érdemes még etetni?

Figyelt kérdés

Kicsit érzékenyebb gyomrú kutyusom van, 4 hónap alatt 3 tápot is kipróbáltunk:

N&D: tenyésztő ajánlotta, a többi kutyája mind ezt eszi, az én kutyám alomtársai is és nekik nem volt panasz, viszont nekünk háromszoros mennyiség kellett, hogy a kutyám ne úgy nézzen ki, mintha éheztetném és így rengeteg volt a végtermék is, ami azonban azt is jelenti, hogy nem igazán tudja hasznosítani a tápanyagokat.

Taste of the wilde: egy másik ismerős tenyésztő ajánlotta, úgy gondolom nem rossz táp, amire szüksége van a normális fejlődéshez, azt tartalmazza, de a kutyusom valamelyik összetevőjére allergiás lehet, viszkető kiütések lettek a bőrén, állatorvos javaslatára váltottunk és a tünetek teljesen eltűntek.

Royal canin: állatorvos ajánlotta, sajnos naiv voltam és nem olvastam időben utána, kérdés nélkül bíztam az állatorvos javaslatában, később rájöttem, hogy a lehető legrosszabb ár/érték arányú tápot sikerült megvásárolni, így amint lehet leváltanám.


Mivel nagytestű, de fogyásra sajnos rendkívül hajlamos növendék kutyának keresek tápot, ezért fontos számomra, hogy magas hústartalmú, de alacsony fehérje és nyers zsír arányú legyen, olyan vitaminokkal, kiegészítőkkel dúsítva, amik elősegítik a megfelelő fejlődését, mert 1-2 hónapon belül a tenyésztő segítségével szeretném elkezdeni kiállításra is felkészíteni. Ismerősök, illetve saját utánajárás alapján úgy gondolom, hogy erre alkalmas lehet a josera és a platinum is, én egy kicsit jobbnak tartom a platinumot, de szeretnék több személyes tapasztalatot gyűjteni mindkét tápról, mielőtt megint elhamarkodottan választok, nagyon köszönöm a segítséget ebben :)


Ha esetleg számít még a táphoz, jelenleg középkategóriás táplálékkiegészítőket ( [link] is kap, ízületekre és szőrre,illetve immunovet tablettát.



2018. szept. 20. 01:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Platinum jobb, de az én kutyáim a josera mellett jobban néztek ki. Ki kell tapasztalni. Még a bosch sensitive lamb áll kipróbálás előtt (két bárányosuk van, a drágább fajtát választottam, zooplusról olcsó)
2018. szept. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Orijen sixfisch tápja. A Josera számomra gagyi, a Platinum erős táp, nem mindegyik kutya birja, de minőségben felülmulja százszor a Joserát. A Orijenről még nem hallottam, hogy bármilyen kutya is rosszul nézne ki tőle.
2018. szept. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Platinum erős akkor az Orijen mi? :D

Az Orijent sem bírja mindegyik kutya, mert a fehérje tartalma az egekben van. És nem is egy árkategória.


Platinum jobb,mint a Josera.

Esetleg én még tudom ajánlani a Carnilove, Brit Care, Marp, Doxneo tápokat.

Nézegesd meg és amelyik szimpatikusabb azt próbáld ki. Ha nem jön be, akkor másikat próbálj.

Nem kell azonnal megtalálni a megfelelőt.


Brit Careből van amúgy Show Champion változat, ami hozzáadott lazacolajjal teszi fényesebbé a szőrt.


Viszont az nekem sehogy sem jön össze, hogy fogyásra hajlamos kutyának miért alacsony zsírtartalmú tápot akarsz adni?

Nem azt mondom persze, hogy legyen egekben a zsírtartalma.

2018. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az orijen fehérjetartalma sajnos nagyon magas neki, 38%, nekünk a 20-25% lenne ideális, ezt még a tenyésztő kötötte ki, mert a túl hirtelen növekedéstől egyrészt aránytalanná válhat a kutya, másrészt ízületi problémákat is okozhat.

Az alacsony zsírtartalmat csak azért írtam, mert azt hallottam, hogy azok általában minőségibbek, de igazából jogos a felvetés, jöhetnek a nem alacsony zsírtartalmú tápok is :)

A Brit Care show champion nagyon szimpatikus, csak sajnos ezzel kapcsolatban is a tenyésztőnek van kifogása, szerinte nem jó ha kölyökkorban túlnyomórészt hal adja a fehérjeforrást, de ha más nem válik be felnőtt korában biztos kipróbálom, mert amúgy ár/érték arányban nagyon jónak néz ki.

Tudom sajnos, hogy nehéz egyből megtalálni a tökéletes tápot, csak én úgy érzem, hogy már így is túl sok rossz választásom volt, jó lenne túljutni a kísérletezős fázison, mert attól félek már így is teljesen összekavartam az emésztését.


Nagyon köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi :)

2018. szept. 20. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kölyökkutyám lazacos tápon nőtt fel, igaz mi a Brit Care Salmon Puppyt adtuk, de problémánk volt vele, hogy nem hízott tőle rendesen, kis gizda volt mindig. Plusz izmot sem tudott megfelelően építeni. Ezért váltottunk Carnilovera, amiből bárányos, vaddisznósat eszik jelenleg is (csak már adultot) . Ettől szép, formás lett, de nem hízott el, szépen kezdenek az izmok is látszódni, pedig "csak" obediencezünk, futunk és sétálunk sokat, szóval olyan hű, de nagy sportot nem végez. Jól izmolt kis kutya lett és én azt érzem, hogy ezt a tápnak is köszönhetjük.

Annyi ami miatt nem felel meg nektek, hogy nem alacsony a fehérjetartalma (38% ).


Ami esetleg jó lehet, az a Brit Care Junior Large Breed Lamb and Rice.

Fehérje 28% , bárányos, nem lazacos, de van benne lazacolaj. Porcerősítők is.

[link]


Esetleg, amit én még annó nagyon néztem az a Barking Heads Little Bigfoot táp. Gabonamentes és egyáltalán nem magas a fehérjetartalma, 26% . Külföldön, főleg az Egyesült Királyságban elterjettebb, Magyarországon kevésbé ismert, ezért csak abc-zoonál kapható. Csirkés lazacos.

Összetétele magyarul nincs (abc-zoo webshopján is csak csehül vagy nem tudom milyen nyelven :D, de angolul itt megtalálod: [link] ).

2018. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barking heads little bigfoot abc-zoos linkje lemaradt: [link]

Innen lehet rendelni.

2018. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Javítok. Ez a helyes link: [link]
2018. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!