Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labrador jó ötlet?

A labrador jó ötlet?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy kutyát a későbbiekben. Olyat ami okos, szófogadó, tanítható, barátságos, nagy vagy középtermetű stb. Illetve fontos szempont, hogy majd a jövőben a babákkal is jól kijöjjön (ne bántsa a gyereket stb.) A labrador most eléggé tetszik, főleg a csoki színű. Jó ötlet lenne ez a fajta? Jöhetnek további ötletek is.

2018. szept. 20. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Aktív, pörgős kutya. Normális helyről, normális idegrendszerű kutyára igaz az összes fenti kitétel, de mivel eleve vadász kutya, így agyban és fizikailag alaposan le kell fárasztani, erre is fel kell készülni.

A tenyésztőtől való vásárlást kiemelném (tudom, hogy itt a csapból is ez folyik), de én kutyasulin vagyok, ott a leggyakrabban agresszió gonddal rendelkező kutyák (ember és kutya felé agresszívak) a retrieverek, a border colliek és a német juhászok. És jellemzően egyikből sem a tk-es egyedek, hanem a szaporítós, idegrendszerre nem szelektált kutyák.


A barnával vigyázz. Nem vagyok retrieveres, csak hallottam, hogy mivel színre szelektálják őket, ezért talán a kutyák harmada epilepsziás. Ez a betegség pedig a gazdákat is tönkre teszi, ha a kutya családtag.

2018. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A labrador nagyon jó ötlet. Barátságos , szófogadó és nagyon okos.

A csoki színű is nagyon szép de ez a legritkább szín, úgyhogy keszülj fel hogy olcsón nem találsz csoki labradort.

2018. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A két leginkább kenyérre kenhető típus a labrador és a golden retriver.

A mi marhánk egy labrador keverék és imádni való kicsit kelekótya. Szerintem a labi jó választás egy családi kutyának.

2018. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó lehet a labrador, de amivel sokan nem számolnak, hogy nagy mozgásigénye van, így napi elég sok fárasztást igényel.

És gazdacentrikussága miatt legjobb kinti-bentiként tartani, ugyanakkor a kétrétegű bundájuk hullik, ezt kár tagadni.

Ha ezekkel is vállalod, akkor jó lehet.


A másik ami nekem eszembejutott az az uszkár. A közép vagy az óriás. Nem muszáj show fazonra nyírni, ha az nem tetszik, vannak szép természetes fazonok. Csak ugye kozmetikázni kell őket és bent tartani. Cserébe viszont nem hullik a szőrük, rendkívül okosak.


Amire mindenképp figyelj, hogy jó kennelből legyen, profi tenyésztőől, bármilyen fajtát is választasz. És kutyasuli minden fajtánál ajánlott, hogy az alapokat megtanítsák neked és a kutyádnak. Plusz a szocializáció szempontjából.

2018. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek mellé tényleg jó választás, bár a kezéből kiveszi a kaját, mert állandóan éhes.

A szomszédomban egy fekete van, sajnos az is epilepsziás, úgyhogy ez nem szín függő. Gyógyszeresen kordában tartható.

Aktívnak viszont nem mondanám az eddigi labradorokat, amivel dolgom volt. Kinek mi számít aktívnak. A sajátomhoz képest egy labrador az lassított felvétel. :)

2018. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Akkor én valami idegen helyen lakok. Én csupa Marley meg én kategóriájú kutyákat látok, akiket le sem lehet lőni. :)


A barnára mondják, hogy extrém sok epis kutya van, mert ugye a szín számít főleg... De persze ennek érdemes utána olvasni. Sajnos az epit csak ideig óráig lehet kordában tartani, idővel romlik mindig.

2018. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kutyaválasztásnál, (olyan pici korban) egyáltalán nem lehet kiszűrni ezt az epilepsziát, ugye?:(

2018. szept. 20. 13:10
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

"A barnával vigyázz. Nem vagyok retrieveres, csak hallottam, hogy mivel színre szelektálják őket, ezért talán a kutyák harmada epilepsziás. Ez a betegség pedig a gazdákat is tönkre teszi, ha a kutya családtag."


Ilyen ostobaságot még nem hallottam. Számtalan barna labradort ismerek, de egyik sem epilepsziás. Ha valakinek tetszik a barna/csoki szín, akkor nyugodtan vegyen olyat, ugyanannyi esély van az epilepsziára, mint bármelyik más szín esetén!

2018. szept. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A kutyaválasztásnál, (olyan pici korban) egyáltalán nem lehet kiszűrni ezt az epilepsziát, ugye?:("


Nincs rá szűrés, de ha megbízható tenyésztőtől vásárolsz és a vérvonalban nem volt epilepsziás példány, akkor valószínűleg a kölykök sem lesznek epilepsziásak. Erről célszerű érdeklődni! Ha fajtamentéstől vagy menhelyről veszed, akkor ott általában idősebb állatok vannak, amiknél már tudni lehet, ha epilepsziásak.

2018. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy ha meglesz a baba, ne foglalkozzál a kutyával kevesebbet, ne kapjon kevesebb szeretetet, mint addig, mert akkor féltékeny lesz a babára, és még talán bánthatja is.
2018. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!