Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya allergia vizsgálat...

Kutya allergia vizsgálat mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
Tacskóm vizsgálata hol és mennyiért lehetne , vagy más javaslat ? Próbáltam ételt váltani , de ez kevés a tacskómnál !
2018. szept. 20. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem az orvos azt mondta, hogy nagyon drága és nem ad 100%-os eredményt. Nekem a nyers etetést javasolta. Teljesen elhagytam a szárnyasokat, nyulat, szarvast, lovat, bárányt eszik. Azóta javult valamennyire a helyzet.
2018. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egyáltalán nem perdöntő, és nem is mindig ad valós eredményt. Eliminációs diétával lehet legjobban megállapítani az okokat, de ez nem megy egyik napról másikra sajnos.
2018. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kutyák sok mindenre lehetnek allergiások. Ételallergia teszt sajnos drága és nem is megbízható az eredmény. Ezzel szemben a környezeti allergia tesztet érdemes megcsináltatni. Olcsóbb is és megbízható eredményt ad.

Ha ételallergiára gyanakszol érdemes olyan tápot venni, amiben nincsenek benne a leggyakoribb allergének : csirke,bármilyen glutént tartalmazó növény, szója.

2018. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Az egyetlen biztos megoldás ételallergia gyanú esetén az eleminációs, azaz kizárásos diéta. De arra készülj fel, hogy ez egy több hónapos procedúra.


A nyers etetés az esetek többségében nem megoldás. Az csak gabona allergia esetén segít, ha hús okozza az allergiát inkább árt mint használ.

2018. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbálgatom, sajnos én súlyos mozgássérült vagyok, így az orvoshoz sem könnyű eljutnunk. Az olcsó száraz táp és az olcsó nedves konzerv volt muszájságból , előtte főztem nekik csirkefarhátat rizzsel , . Most némileg drágább , tartalmasabb tápot kapnak és főzök sertésszívet + vesét , + tüdőt . De a lábát rágja és rágja , a szőre meg hullik neki .
2018. szept. 20. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy probát esstleg megér. A fresnapf sajátmárkás multifit farmer adult bárányos és rizses tápja megér egy próbát. Ez nemtartalmaz gluténtartalmú gabonát, szóját, szinezéket, cukrot és egyéb mesterséges adalékot. A roszabb minőségű táppal, olcsó konzervel etett kutyák esetében ezek a leggyakoribb allergizáliók.


Sajnos csirkefarhát-rizs és a rossz minőségű táp nem megfelelő egy kutyának. A kutyád tüneteit az allergia mellett hiánybetegség, vagy a mesterséges adalékok okozta enyhe mérgezés is okozhaja. Nemírtad, hogy most milyen táppal etetsz, de gyanítom, hogy az még mindig nem megfelelő minőségben.


Sajnos ha a fenti táp nem jönne be, akkor csak sokkal drágább megoldások maradnak. Mivel nemírtál összeghatárt ameddig eltudsz menni, nehéz bármit is ajánlani. De egy eleminációs diéta vagy egy valóban hipoallergén gyógytáp az mocskosul drága egy áruházi táphoz képest.

2018. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ami a jelenlegi véleménye az orvosnak, nem valószínű , hogy allergia, hanem szőrtüsző atka fertőzés, a tünetek arra utalnak. Most kezdünk egy erre irányuló intenzív kezelést , aztán csak remélem , hogy nyertesek leszünk .
2018. szept. 24. 02:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint vett bőrkaparékot, amit eddig nem tett (mé' nem?). A demodexnek pedig elég egyértelmű tünetei vannak, akkor arra kellett volna először gyanakodnia a dokinak, nem allergiára.
2018. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ettől függetlenül térj át valami normális kajára, mert hosszútávon nem lesz jó.
2018. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!