Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta való nekem?

Milyen kutyafajta való nekem?

Figyelt kérdés

Van udvarunk (legalábbis jelenleg, mert a jövőben előfordulhat költözés akár panelba is) de benti kutya lenne. Van hely, de nem olyan óriási nagy a ház, úgyhogy kisebb testű kutyát szeretnék, hogy ő is mi is elférjünk. Sokat dolgozom, ezért hétköznapokon nap közben nem fogom tudni sétáltatni, játszani vele stb csak olyan lesz itthon aki tud neki enni inni adni ha kell.

Például egy husky életmódjához és szükségleteihez nem tudnék alkalmazkodni, ezért valami nyugisabb kutyafajtát keresek. És ne is legyen túl drága (kitöltöttem egy online tesztet az életmódom szerint, de ilyen 2-300ezres kutyust dobott ki).


2018. szept. 21. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapján semmilyet.
2018. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya társas lény! Fel kellene már fogni. Ha hét közben nincs időd rá, akkor felejtsd el, és gondolkodj más állatban.
2018. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha benne van a panelba költözés, akkor tényleg semmilyen, mert kertes háznál is 2naponta illő sétálni vinni, hogy ne unatkozzon. Panelban ugye naponta.

Macsekot javasolnám inkább, márt csak azért is, mert 2-300ezernél kezdődnek, fajta függő nyilván a tenyésztőknél a kuttyok. Szaporítótól nem szabad kutyát venni, mert amit megspórólnál a vételáron azt nagy eséllyel dokira költenéd.

2018. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Plüss. - akár nagytestű is.
2018. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit félreérthető,ahogy fogalmazol. Úgy érted hétköznap egyáltalán nem tudnád sétáltatni vagy csak munkaidőben nem és előtte utána már igen?

Lakásban is sokan tartanak kutyát (mi is így tartjuk). Napi 3 órát vagyunk lent vele. Munka előtt is le kell vinni,hogy lefáradjon illetve munka után is. Minden egyes nap.

Ha nincs pénzed egy fajtatiszta kutyára akkor fogadj örökbe. Tudom vannak a jofogáson 30ezerért kutyák, de azok ilyen helyekről kerülbek ki. Ezt normális ember nem támogathatja.

[link]


[link]


[link]



Menhelyen regeted remek kutya vár gazdira(mi is örökbe fogadtunk).

Nemtudom merre laksz, így ezt az oldalt ajánlanám,itt tudsz különböző szűrőket beállítani.

[link]

2018. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, minden kötekedés nélkül írom, de ez így nem megfelelő egy kutyának.

Napi minimum 3x biztosítani kell neki, hogy elvégezhesse a dolgát. Mivel most van kertetek, ki lehet engedni pisilni, de ha panelba költöztök, muszáj lesz napi 3x, kisebb kutyát 4x levinni sétálni, hogy pisilhessen. Nap közben is, vagy legalább reggel, délután, este.

Arról nem is beszélve, hogy amíg kicsi, addig 2 óránként kell kivinni pisilni.


És ez csak az alapvető létszükséglet.

Arról még nem is írtam, hogy a kutya társaságot igényel, minél többet. Plusz lemozgatást. Amennyiben nem mozgatják le rendesen unatkozni fog és rombolni.


Vannak nagyon jópofa kisállatok, amik illenének az életstílusodhoz. Pl. macska, nyúl, tengerimalac, görény.

De a kutya nem, és a kutya érdekeit kell szem előtt tartanod.

2018. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem Cavalier spániel van, ő nagyon nyugodt, de kell vele törődni!
2018. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Az előző lakóhelyünkön a kert hátsó részében lakott egy kennelben. Sétálni vittük, de másra nem értünk rá. Itt nagy a kert, rohangálhat, de nem hajlandó a házában aludni,neki a lábtörlő kell az ajtó előtt. Velük, a közelünkben akar lenni, ne zárjuk ki az életünkből.
2018. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha naponta minimum egyszer sem tudod mozgatni akkor semmilyet. A kutya nem egy kerti dísz.

Nem drága kutyát pedig találsz a szaporítóknál, ahol nagyon olcsón szerezhetsz egy ideggyenge beteges kutyát.

2018. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csakis az örökbefogadás a megoldás, de azok is állatok és nem szobadíszek.
2018. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!