Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kölyök kutyát...

Nagytestű kölyök kutyát megkímélem a lépcsőzéstől, egy éves korától lépcsőzhet?

Figyelt kérdés

Panel lakás 4. emeletén lakok.

Szeretnék egy nagytestű fajtát. Viszont kertes házba nem tudok költözni. Néhány évig biztos nem.


Viszont nagyszüleim kertes házban laknak, van egy felső szint wc-vel,fürdővel. Arra gondoltam, míg kölyök a kutya akkor ott laknék így megkímélném a sok lépcsőzéstől napi szinten. Bár a házban így is van lépcső de nem mindegy,hogy 10 lépcsőfok vagy kb 80-an.


1 éves lenne a kutya (tudom nagytestűek fejlődésben vannak 1,5-2 éves korukig) akkor haza költöznék.

2-2,5 hónaposan tudom elhozni,szóval nagyszüleimnél durván 10 hónapot laknék.


Hozzáteszem jövőre lenne alom annál a szukánál és párosításból amit szeretnék. Mondjuk jövő nyárig bármi lehet.


Viszont tény,hogy mivel nagyon elakarok menni,ha úgy jön össze lehet max 1-2 évet kéne panelben élnie, a többit kertesben.


Bonyolultan hangzik,de annyira vágyok egy saját kutyusra.

A kutyám 16,5 évesen kellett elaltatnom,most nyáron :(

Bár húgom kutyájával sokat törődök ő mégsem olyan mintha az enyém lenne :(


Kinézett fajtába meg már 3 éve ""szerelmes"" vagyok.


Úgy gondoltam,ha első egy évben nincs megterhelve az ízülete a lépcsőzés miatt. Utána egy egészséges kutyának nem okozhatna gondot. Főleg,hogy nem örökké kéne lépcsőznie csak néhány évig.

Izületvédőt természetesen kapna, dp szűrést 1,5 éves megcsináltatnám.


Tudna velem jönni melózni is. Igy reggel jön velem aztán d.u haza jövünk akkor még pluszban lent maradunk. Max este hoznám le egy e.ü sétára.

Mindenképpen azon lennék,hogy ne terheljem túl.


De szerintetek ez hülyeség hagyjam inkább?

Aztan majd ha tényleg kertesbe költözök akkor legyen.


2018. szept. 22. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Nagytestű kutya nem való panelba. Egyszerűen tér kell neki, kert ahol elsétálgathat ha nem vagy otthon, hogy ingerek érjék,(elsétáló emberek, autók, madarak, macskák, kutyák stb) ne pedig unatkozzon (persze ezen felül kell vele foglalkozni)


Főleg nem a 4.re. Laktam panelban kutyával (border collie) a 2. Emeleten. Vagy kézben vittem vagy liftel. Ráadásul nagyon könnyen melegednek ezek a lakások.

2018. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez nem inger "elsétáló emberek, autók, madarak, macskák, kutyák "


Mivel ezekre egy idő után nem is fog figyelni max míg kölyök.


Ismerem a fajtát 3 éve azért szerettem bele. Feleslegesen nem ugat. Alkalmazkodó.


Speciel kolléganőmék kertes házban vannak de a kutya kb 3x megy ki az udvarra akkor is dolgát intézni. Nekik akkor van dolog ha séta és feladat van.


Otthon alszanak kb egész nap.


Volt alkalmam vigyázni 3 napig egyre. Na mivel csepergett az eső azt se tudtam ki imádkozni a lakásból. Napi egyszer ment egy kort a kertben pisilt,kakilt és spuri vissza a lakásba.

Ő is sétánál,kutyasulinál pörög. De otthon nem.


Ebből a szempontból is szimpatikus fajta,hogy nem pörög feleslegesen. Csak ha dolog van.

2018. szept. 22. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha ízűletvédőt is adsz neki, nem lesz gond.
2018. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Nagytestű kutyának nem fog jót tenni. Te meg kibírsz még 2 évet, míg a kutya izületei nem biztosan
2018. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is lakásban van a nagytestű kutyám, és többeket is ismerek a környéken akiknek az van. Mi a 3. emeleten lakunk, most 1 éves a kutya. Amíg tudtam kézben cipeltem le-fel, ízületvédőt is kapja, úszással erősítjük. Eddig nem volt gond, és bár tényleg nem tesz jót, azért nem kell annyira túl misztifikálni szerintem. Ha 1-2 éven belül úgyis elköltöztök akkor pedig végképp, kellő odafigyeléssel egy alapból egészséges kutyával nem hinném, hogy nagy baj lenne.

Én is el tervezek költözni a jövőben egyébként.

2018. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


Nyilván egyik fajtának sem jó a lépcsőzés.

Viszont nem kéne élete végéig lépcsőznie.


Mivel szűrt szülőktől egészséges kölyköt szeretnék, bevállalnám azt is,hogy nagyszüleimnél éljek egy évet csak,hogy a kutyát kölyök korban ne terheljem. Cipelni max 4 hónapos koráig fogom tudni, 5 hónaposan már 20 kg körül vannak. Ekkora súlyt felcipelni a negyedikre azért sok :D

Mivel az én össztömegem 46 kg :D


Ez az ötletem támadt,mivel nagyon vágyok a kutyusra, álom fajta,jó párosítás lesz jövőre.


De majd meglátom persze,hogy jövőre mi lesz. Csak eszembe jutott sok lehetőség.


Még egy barát is jól jönne akivel esetleg össze lehetne költözni,ktg-ek megoszlanak. Úgy egyszerűbb lenne,kivitelezhetőbb lenne a költözés.

2018. szept. 22. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Nincs lift?

Nagy valószínűséggel a tenyésztő ilyen feltétel mellett oda sem adja :(

Várd meg azt a pár évet és majd utána lesz kiskutyád :)

2018. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ismerem a tenyésztőt jol,egyebkent csak a napokban gondolkoztam ezen a dolgon nagyon.


Nincs lift nyilvan akkor a kerdest sem tettem volna fel :D hiszen akkor a lépcső problema is megoldodna.


Na mindegy ugy is jovo tavasszal lesz alom, addig vegulis sok minden történhet. Remelhetoleg sikerul elkoltoznom.

Igy is ugy is azon leszek,hogy elkoltozzek mielőbb. Csak rossz lesz ha esetleg jovore nem sikerul. Nem tudom lesz e ettol a szukatol meg kolyok :/ en csak ismerostol vennék jo szívvel. O leszurette a kutyáját,jol tartja,szep eredmenyeket er kiállításon, illetve kan is szűrve van. De nehez :/

2018. szept. 22. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!