Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya maradandó szemfoga az...

Kutya maradandó szemfoga az ínyére feküdve vízszintesen nőtt ki. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos, ma játék közben vettem észre, hogy kiesett a felső két szemfoga. Megnéztem a helyét, egyik felén látszik a maradandó fog, viszont a másik felén már ott van a maradandó foga teljesen kinőve, a tejfog helye fölött az ínyére teljesen ránőve, hozzásimulva, az éle a metszőfogak felé néz.

Ezzel mit lehet tenni? Állatorvos tud vele valamit csinálni?


2018. szept. 22. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kutya, de a macskámnak is így, ferdén, kissé kifelé nőtt az egyik. Fogalmam sincs, hogy a maradandó foggal mit lehetne tenni. Én tényleg egy esetben láttam, a cicámon. Nem okoz gondot, nem áll ki annyira neki. Sztem hívd fel az állatdokit, biztos tzd valamit tanácsolni
2018. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jövő héten elvinném, csak attól félek, hogy ezzel nem tud csinálni semmit. Bár azért abban reménykedem, hogy az embereknél is még alakul kinövés után a ferdén nőtt fogak helyzete, hátha ez csak nem fért el és most hogy van helye, majd lejjebb húzódik, az éle lefele fordul, de sajnos nagyom vízszintesen áll.

Persze mindenképp megmutatom dokinak, csak megijedtem ahogy megláttam neki.

2018. szept. 22. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Egyes vagyok, persze, elhiszem. Én is csak néztem, hogy lehet ilyen...? Persze, mint mondtam minimálisan áll ferdén csak. Pár extrém esetet láttam neten fogszabályzással kapcsolatban, de ott is inkább az állkapoccsal volt gond.
2018. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fotót tudnál ide tenni róla? Egyébként mutasd meg orvosnak mindenképpen.
2018. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom lefotózni, megnézni is alig engedi. Ma megnéztem jobban, hozzáértem, eléggé mozog. Arra is gondoltam, hogy a tejfoga csavarodott ennyire ki és még nem esett ki, bár azért ez meglepő lenne.
2018. szept. 23. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Négy és fél hónaposan még a fogváltás elején járhat. Sokkal valószínűbb, hogy a tejfogát látod.

Egy jó tanács:

Sürgősen kezdjél el azon dolgozni, hogy a kutyád elviselje, ha bármit meg akarsz nézni rajta.

Fül-mancs-száj-lázmérés, stb.

2018. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyobb volt az ijedtség, mint kellett volna :) Tegnap délutánra már nyoma sem volt a ferde fognak, csak a tejfoga ferdült be, ami valamikor kipottyant napközben, a helyén ott a növekvő kis fogacska.


Hagyni hagyja, hogy megnézzek rajta bármit, de mivel gondolom fájt neki (a játéka is csipa vér volt), ezért kevésbé engedte, lefotózni meg igen nehéz, mivel egy kistestű kutyusról van szó, így ha meg is akarom nézni a felső fogait, két kézzel fel kell húzni az ajkait.

2018. szept. 24. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!