Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta a legideálisabb...

Melyik fajta a legideálisabb dogdancingre "közepes szinten"? Milyen kutyátok van és mennyire motiválható trükkök tanításakor?

Figyelt kérdés

Úgy értem a közepes szintet, hogy mondjuk freestyle-1ben akár nemzetközi versenyeken is el lehet vele érni eredményeket, de ha pár napig nincs időm vele két órát futni és még kettőt gyakorlatozni, akkor sem pörög be teljesen, mint mondjuk egy border collie.

Szóval olyan fajtát keresek, amelyik szeret a gazdával dolgozni, nem kell hetekig küzdeni, mire a legegyszerűbb trükköket megtanulja, tehát egy alapjáraton jól motiválható kutya és a testfelépítése is alkalmas komolyabb trükkök végrehajtására is akár.

Volt már kutyám, vele engedelmességi és ügyességi vizsgákat csináltunk, komolyabban nem versenyeztünk soha, mégis egy jól nevelt, jól szocializált, tökéletes családi kutya volt, de a következővel már szeretnék sportolni, olyan összhangba kerülni, amibe igazán csak az ilyen magas szinten foglalkoztatott kutyával lehet, ehhez pedig a dogdancinget tökéletesen alkalmasnak tartom.

Az első pillanattól, amikor találkoztam ezzel a sporttal beleszerettem, szerintem az összes neten fellelhető kűrt láttam, a külföldi versenyeket is követem, sőt még külön ezzel foglalkozó kutyaképzést is találtam és összeismerkedtem pár már aktívan dogdancingelő kutyással is. Ezek alapján azonban úgy láttam, hogy ez a sport is nagyban függ a fajtaadottságoktól, a címeket általában borderrel vagy ausztrál juhásszal viszik el. Így le is tettem világbajnokságokról, az igazán profi szintű versenyzésről, mert ezekhez a fajtákhoz kevésnek érzem magam és a körülményeim és nem akarnám, hogy szenvedjen nálam szegény kutyus.


Körülmények:

Lakásban élek, ami már kizáró ok szerintem a bordernél, hiszen ő aztán tényleg szeret egész nap futkosni, hétköznap 5-6 órát lenne egyedül, napi 2-3 séta +ezen felül 1 óra mentális tréning, kutyaovi, kutyasuli (az engedelmességi vizsgákat ugyanúgy szeretném vele is megcsinálni, akár még egy BH-t is), képes vagyok határozottan nevelni a kutyát, de egy öntörvényű, magas ösztönszintű kutyához, mint pl. pitbull, staffi szintén kevés lennék ezért.

Összegezve egy olyan fajtát keresek, ami a borderhez hasonló adottságokkal rendelkezik, de azért mégis kicsit lassabb nála, illetve inkább közepes vagy nagytestű fajtában gondolkozom, velük látványosabb szerintem a mozgássorozat összhangja és amúgy küllemre is jobban tetszenek nekem.

Gondoltam arra is, hogy hozok menhelyről egy border keveréket, de dogdancinges ismerősök lebeszéltek, mert egyrészről ehhez a sporthoz tökéletes idegrendszerű kutya kell, másrészt ha mégis fel tudnám készíteni a kutyám világversenyre, akkor vele nem indulhatnék, mert ezek az FCI szervezésében kerülnek megrendezésre, ezért végül egy törzskönyves, jó tenyésztőtől, munkaeredményekkel is rendelkező szülőktől származó kutyát szeretnék, csak a fajta a kérdéses.



2018. szept. 23. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez egyed függő. Rengeteg különböző fajta van DD-en. A lényeg a motiválhatóság és a jó gazdi-kutya összhang.

Ha van időd és kedved, menj el a Decemberi Országos Bajnokságra. Ott tuti sok fajtát fogsz látni, akik minimum 1-és szinten versenyeznek.

2018. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez először is lényegesen függ az egyed jellemétől. Középszinten vegyeskereskedéa van dog dancingben (is) .


Nekem közép schnauzerem van, dog dancingezünk, agilityzünk, obediencezünk, bikejöringezünk éd canicrossra is alkalmas lenne (arra én nem vagyok alkalmas :D ) és mantrailingre is .

Van ismerősöm akinek két közepe van, elég magas szinten űzi a dog dancinget.

Az én kutyám kajával, játékkal remekül motiválható. Egy könnyebb trükköt nagyon rövid idő alatt megtanul.

A fajtáról általánosságban elmondható, hogy nagyon intelligensek és univerzálisak, szinte minden sportra alkalmasak.

Szerintem passzolna hozzád.


Esetleg még a vizsla jutott eszembe, amivel bár tapasztalatom nincs, de mindenki azt állítja, hogy rendkívül okosak. Vizslásokkal érdemes beszélni, ők is jók lehetnek.


Még az uszkár ami beugrott, szintén nincs tapasztalatom, de rendkívül sok jó véleményt hallottam róluk. Közép, óriás még méretben is megfelelne.

2018. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

aussie vagy uszkár esetleg?


amúgy nem (mindenképp)olyan durvák ám a borderek, ahogy leírod. egy show vonalas kutya, ha rendesen meg van nevelve kibír néha napján egy pár napos pihenőt.

2018. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!