Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek erről?

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Sok kutyatartó mondja, hogy nagy mozgásigényű kutyát kínzás lakásban tartani, de én valahogy nem látom az összefüggést. Ha egy kutya igény szerint le van mozgatva, akkor otthon nem pihen? Mert az enyém igen, és minden ismerősömé is. Szerintem egy jól nevelt, megfelelően lemozgatott kutya akivel eleget foglalkozik a gazdi, nem fogja magát rosszul érezni panelban sem. Nem vitát szeretnék indítani, hanem beszélgetést. Kíváncsi vagyok, hogy miért kötik sokan a lakást és a nagy mozgásigényű kutyákat a ‘kínzáshoz’.

2018. szept. 23. 19:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Akik ezt mondják, azok abszolút nem értenek a kutyákhoz.
2018. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
hát azt én megnézném, ahogy valaki úgy lemozgatja a kutyáimat, hogy egy lakásban ne zúzzanak.
2018. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1, ugyanez a véleményem.

#2, megkérdezhetem, hogy milyen fajta kutyáid vannak, hány évesek és mennyit mozognak egy nap? Persze egyedfüggő, de azért kiváncsi lennék.

2018. szept. 23. 19:23
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
3 kutyám van, két kuvasz, és egy kaukázusi. Mindegyik 4 éves, a kuvaszok még egy alomból is vannak. Van egy egyhektáros telkem, és azon mozognak, de nem tudom neked megmondani, hogy mennyit mozognak.
2018. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Ja azt kifelejtettem, hogy a kaukázusi egyértelműen kevesebbet mint a kuvaszok
2018. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Oh, rosszul értelmeztem a kérdésed, ne haragudj. Azt hittem, hogy panelban laksz, de nem fáradnak el a kutyáid. Ezért kérdeztem hogy mennyit mozognak :)
2018. szept. 23. 19:36
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
én értelmeztem akkor rosszul, de én úgy értettem, hogy ilyen kutyákat szerintem nem lehetne lemozgatni.
2018. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nagy pásztorkutyák talán az egyetlen típusok, amik tényleg nem lakásba valók. Ezt felejtette csak ki a kérdező, egyébként mindenben egyet értek benne. A területőrzésre kitenyésztett fajták (káj, kau, kuvasz, komondor stb) valóban nem érzik jól magukat annyira panelban, nem panelba való kutyák. De szerintem ezeket leszámítva szinte bármilyen kutya tartható panelban megfelelő lemozgatás és lefárasztás mellett.
2018. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, így már így is egyet értek a kuvaszos gazdival, csak először rosszul értelmeztem a válaszát.
2018. szept. 23. 19:57
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kinti kutyám van de egy szoba kutya tuti többet mozog mint ő. Fél hektár az udvar és egész nap fekszik viszont sétánál futásnál igényli a nagy távokat, csak itthon fekszik el magának. Szerintem pl egy agarat is lehet lakásba tartani ha mellette van mozgás mivel az udvaron se fog köröket futni. Persze vannak kivételek
2018. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!