Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A névadás hogy működik?

A névadás hogy működik?

Figyelt kérdés
Már volt 3 kutyám, de mind menhelyről lett hozva, tenyésztőtöl még sosem vettem. A kérdésem az lenne, hogy ott hogy működik a kutyus elnevezése? A törzskönyvben lévő név micsoda? Illetve azt meg lehet változtatni? Mert az egy dolog hogy bárhogy hívhatod, de a törzskönyvben lévő nevet át lehet írni?

2018. szept. 24. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya megkapja a törzskönyvi nevét - ezt te utólag nem változtathatod meg, hisz az a kutya azonosítója, hogy fajtatiszta. Ha hamar foglalsz kutyát az alomból akkor a tenyésztő megengedheti hogy válassz neki egy törzskönyvi nevet az alom kezdőbetűjével, de nem feltétlen.


Amúgy meg úgy hívod ahogy akarod, ennek csak akkor van különösebb jelentősége ha nem csak simán hobbi célra veszed

2018. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Attól hogy a törzskönyveb Béni van,te hívhatod Morzsinak.
2018. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A törzskönyvi név rendes, értelmes név? Pl ha valaki kiállításra viszi, és máshogy hívja mint ami a törzskönyvben van, az nem baj?
2018. szept. 24. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy jack russelem volt, "P"-s alomból. A tkban kennelnév Philip néven szerepelt. A hívóneve viszont "Fici,Fickó" volt.
2018. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyvi név egyik része, a kennelnév, a tenyészetet azonosítja. Az kb. úgy működik, mint egy vezetéknév. A név másik része pedig egyfajta egyedi azonosító név, ami a legtöbb tenyészetben az almot is azonosítja, mert nagyon sokan ABC szerint választanak neveket, tehát az első alom kiskutyáinak a neve A betűvel kezdődik, a másodiké B betűvel és így tovább. Ezek a nevek lehetnek viszonylag normál nevek is, pl. emberi nevek (Alíz, vagy angol megfelelőik pl. Alice), kutyanévnek is alkalmas szavak pl. Burkus, Cifra (főleg a magyar fajtáknál gyakori), vagy egyszerű fantázianevek, amik gyakran több szóból állnak. Pl. az én egyik kutyámnak Image of France, a másiknak Black Azteca, de bármi lehet. Vannak olyan tenyésztők is, akik nem az ABC szerint, hanem valami téma köré szervezve adnak egy alomnak nevet (pl. Sárkány alom, és akkor minden kiskutyának a nevében szerepel valami, aminek köze van sárkányhoz, pl. Dragon Blood, Dragon Eyes stb.)

Ezeket a neveket te nem változtathatod meg, esetleg plusz toldalékot lehet még hozzátenni. Pl. ha tenyésztő vagy, akkor csatolhatod a saját tenyészeted kennelnevét az eredeti név végére, de ez külön kérvényezésekkel jár, meg nyilván nem is ingyenes. Mivel nem vagyok tenyésztő, nem tudom, pontosan hogy működik, de láttam ilyen neveket. Régen még a gazda is kérvényezhette a hívónév hozzáírását a törzskönyvi névhez, ezt nem tudom, ma lehetséges-e. De gondolom régen is csak akkor, ha tagja volt az illető az akkori MEOE-nek (ma MEOESZ). Tehát mondjuk ha a kiskutya neve Fényes Burkus volt, és ő Brútusznak akarta hívni, akkor ezt ráirathatta, és így lett Fényes Burkus Brútusz.


Általában az ilyen névátiratások, ha lehetségesek is, bonyolultak, és költségekkel járnak (tagnak kell lenned, annak van egy tagsági díja, erre jön még rá az átiratás díja). Nem meglepő, hogy nem túl elterjedt, és nem volt régen sem az az ilyesmi.

2018. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2018. szept. 24. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!