Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen kint lehet-e tartani?

Télen kint lehet-e tartani?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos a Közép-ázsiai juhászkutyám, kertes házban lakunk. Alapvetően kinti kutya, de természetesen néha azért bejön, ha akar, általában csak körbenéz és megy is ki.

Az lenne a kérdésem, hogy télen kint tarthatom?

Egy kutyaházunk van, ami elég nagy (egy kau lakott benne), azt tervezzük újra szigetelni és felújítani, de lehet, hogy az még nagy lesz neki, nem tudja befűteni magának. Másik opció a régi kamra, ami kb. 1*2 méter alapterületű, ajtaja van, illetve egy nem szigetelt ablaka. Nincs közvetlen kapcsolata a házzal, tehát a benti fűtés miatt ennek nincs meleg falszomszédja.

Szóval nem tudom mi lenne a jó megoldás, nem szeretném, ha baja lenne.

VAGY vegyünk egy kisebb házat, amíg nem éri el a felnőtt méretét? Vagy hozzam be éjjelre, akkor is, ha nem akarja?

Tudom, hogy ez a fajta jól bírja a hideget, mégis vannak kétségeim, mi lenne a helyes.

Ötleteket várnék!

Előre is köszönöm!



2018. szept. 24. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Beteszel neki a kutyaházba 1-2 plédet vagy rongyot, ami alá be tud bújni, ha akar, és kész. 1-2 hetente mosd majd ki.
2018. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Rongyot, plédet ne, mert átázik és átfagy...
2018. szept. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gond ha addig is szalmával szigeteled a régi házat. Úgyis látni fogod, hogy fázik-e - mostanában nagyon enyhék a telek - és akkor is tudsz majd lépni, a kamrában vagy a házban helyezitek el, a nagyon hideg napokon.
2018. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Én szeretem, ha a kutyám velem van és van kapcsolatunk, ezért számomra az lenne az egyértelmű, hogy bent legyen.

De elfogadom, hogy van aki nem így gondolja.

Szerintem, ha később, amikor nagyobb lesz és nem akarjátok neki megengedni, hogy a hidegekben bent legyen, akkor már most sem kellene ezt csinálni, mert megszokja és rohadt rossz lesz neki, ha már nem mehet be.

Én a kamrára szavazok, azon belül egy jól kialakított, puha, meleg helyre.

2018. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a kinti tartást szokta meg és van jól szigetelt helye, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Nálunk úgy alakult, hogy amikor decemberben elhoztuk 9 hetesen a "kis"kutyánkat, nem volt rá lehetőség, hogy melegebb helyre engedjük. Volt egy dupla falú, szigetelt háza (az akkor szükségesnél nagyobb), annak leszűkítettük a bejáratát, a megmaradt rész elé rongyot szögeltünk, ha pedig éjszaka fagyott, akkor egy meleg vízzel töltött, ronggyal letakart vizeskannát is beraktunk neki. Aggódtunk, hogy mi lesz, de ő nem csinált belőle ügyet, -15°C-ban is fetrengett a hóban, a házában pedig még reggel is egész jó idő volt.

A szalma állítólag sokkal jobb, mint a rongy.

2018. szept. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kuvaszom van.

Nyáron került hozzám, s kb. fél éves koráig viselte, hogy benn volt éjszaka.

Nem kinti kutya, napközben többet van benn, mint kinn. De éjjelre nem szeret benn maradni. Akkor ő maga akar kinn lenni. Van háza a tornácon, de nem szokott bemenni, inkább az ajtó előtti vastag szőnyegen alszik, a legnagyobb hidegben is, mondjuk ez szélvédett, fedett hely, mert ugye a tornácon van.

Nem lesz baja a kutyádnak odakinn, főleg, ha kinti kutya, mert már most elkezdi a téli szőrét növeszteni. Ezek a kutyák arra lettek kitalálva, hogy kinn legyenek, a legnagyobb hidegben is.

Két dolgot tanácsolnék, a sajátomból kiindulva. Az egyik, hogy száraz, szélvédett helye mindenképp legyen. Ha a ház még nagy neki, több szénát kell betenni, az oldalak mellett jól kitömni.

A másik, én az ételadagját két részre szétosztom, reggel és este is kap enni, s télen mindkét adagra még egy kis lazacolajat öntök. Szereti is, energiát is ad neki. Üres gyomorral a kutya jobban fázik.

2018. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
És ha a régi kamrába tennéd a nagy házat? :) Abba pedig szalmát és voila :)
2018. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Újabb szavazat a kamrára, annyi módosítással, hogy tegyetek az ajtajára egy kutya (ki-)bejárót. Készen is lehet kapni.

[link]

Csak valami könnyebb anyagból legyen, mert nekünk asztalos csinálta fából és a rotinkat úgy orrba vágta, hogy eleredt az orra vére.

2018. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jól szalmázd be neki télire.
2018. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szalmát tegyél a szigetelt kutyaházba és akkor maradhat kint.


Nekem német juhászom van, ő is maximum 5 percet bír bent, utána menne ki. Télen sokszor szívbajt kapok amikor látom, hogy a hóban fekszik, pedig van fedett terasz, száraz szőnyegekkel, van szigetelt kutyaháza és be is jöhetne ha akarna...

2018. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!