Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadott kutyát vihetek...

Örökbefogadott kutyát vihetek rögtön kutyakozmetikushoz?

Figyelt kérdés

Örökbe akarok fogadni egy kutyát állatmentő szervezettől, főleg benti kutya lesz. Már eleve tisztán szépen akarom behozni a lakásba. El akarom vinni egy kozmetikushoz hogy rendbe tegye a kis bundáját meg minden, viszont nem tudom hogy milyen kozmetikushoz menni mert még nem volt saját kutyám mióta felnőtt vagyok, csak gyerekkoromban.

Vihetem, vagy túl sok lenne neki hirtelen?

Viszont koszosan meg nem hozhatom be a házba, főleg mert nem egyedü élek, nem csak az én döntésem.


2018. szept. 26. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el, mindenképp, és állatorvoshoz is, mindegy mit mondanak a menhelyen. Keress olyan kozmetikust, aki foglalkozik "gubancos" kutyákkal, nem csak kistesű, ápolt ebekkel.
2018. szept. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szerencsére ennyire nem lesz rossz a helyzet, mert ideiglenes otthonból hozom el, ők is törődnek azért a kutyákkal valamennyire de na, mégsem egy rendes ápolt családi örökotthon :) Szóval lesz vele dolog.

2018. szept. 26. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagyon elhanyagolt állapotban lévő, idős spánielt fogadtam örökbe.

Első utam a kozmetikushoz vitt vele, utána rögtön az állatorvoshoz. Aztán mentünk haza.

Úgy gondoltam, hogy essünk túl ezen az egész macerán az elején, és utána kezdjük el felépíteni a közös kapcsolatot. Amúgy teljesen jól viselte, szegény kutya kezdetben annyira örült, hogy bárki is foglalkozik vele, s nem a pincébe van bezárva, mint addig...

Szerintem normális dolog, hogy egy tiszta és rendbe rakott kutyát akarsz bevinni a lakásodba. Abban is segít, hogy a többi családtag jobban álljon a kutyához, jobban induljon a kapcsolatuk.

Nyugodtan vidd a kutyát, csak előtte beszéld meg a kozmetikussal, hogy nem egy rendszeresen "karbantartott" jószággal fogsz érkezni, így lehet, hogy több dolga lesz vele, mint egy olyannal, akit kéthavonta visznek.

2018. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elviheted. Ha nem bízol benne,hogy fog reagálni, vigyél szájkosarat.

Mienket mikor hazahoztuk első utunk az allatorvoshoz vezetett,aztán utána a kádba,mert irtó büdös volt. Túlélte :)

2018. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. szept. 26. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok,de azért ritka mikor hozzánk csak úgy be lehet esni,mivel van állandó vendég kör.


Bepróbálkozhatsz több kozmetikába,de ritka,hogy felhívsz vkit,hogy nálad a mentett kutya és msot rögtön vállalják el.

Legalábbis mi nem tudunk vállalni azonnal.

2018. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!