Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk le erről?

Hogy szoktassuk le erről?

Figyelt kérdés

Hogy lehet leszoktatni a kutyusunkat a rombolásról?

És a terelgetésről? :)


4-hónapos kis Sheltie fajtatiszta kutyusunk, állandóan terelgetné a bicigliseket, gyerekeket akik rolleroznak, hiába tiltjuk le róla, annyit már elértünk hogy ha elkezd futni a bicikli után elég hamar befejezi és visszaszalad hozzám. De jó volna ha nem futna egyáltalán ugatva az ember után. Egyáltalán nem harap, nem agresszív, korához képest nagyon jól nevelt, visszajön, ül, marad. Nagyon jól szocializált kutyákkal, rengeteg haverja van.

Szóval végülis nagy probléma nincs vele, mert félig le lehet tiltani a mozgó dolgokról, de jó volna ha nem szaladna el a bicigli után akkor se, ha félúton meggondolja magát.

A lakás romboláson azt értem, hogy mindent megrág, mindent ellop, pedig levan mozgatva, nagyon sokat foglalkozok vele, naponta 5x megyünk sétálni, ebből 3x 1,5-2 órára a többi meg gyors séta (30perc min) a hosszú sétákon legalább 1 órát fut és jatszik a barátaival. Itthon is feladatozunk, és játszunk. De mégis rág, amellett hogy sokat alszik is. Ahogy felkel azonnal keres valamit amit rághat és szétszedhet, pedig sok játéka van.

Erről is próbáljuk letiltani, de ez úgy látszik nehezebben megy mint az előző. Amúgy járunk oviba is, de ott nem foglalkoznak ilyen terelgetős problémákkal.


Tudtok nekünk segíteni?


Köszönöm!:)



2018. szept. 26. 22:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy nem mindig minden biciklis után szalad, elég sűrűn, de nem minden sétánál. Megtanultunk már póráz nélkül sétálni, a lábam mellett jön, mindenre figyel amit mondok, de ezek a mozgó dolgok elterelik a figyelmét.
2018. szept. 26. 22:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog a póráz nélküli séta, de amíg nem tudja visszafogni magát, bizony , pórázon kell mennie és minden megindulásnál megállítani a pórázzal, mellé a nem! vezényszót használni.
2018. szept. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lakasban valo rombolas eletkori sajatossaga, konnyu ezt leirni, de “kinovi”. Egyebkent a mozgi targyak utani rohangalas es tereles is az, idovel ez majd teljesen eltunik, ha massal nem is, majd az ivartalanitassal.

Nalunk is van jelenleg egy kiskutya (mar 8 honapos), mellette pedig van egy oregebb kutyank is. Nem tudom, hogy hogyan es mikepp de a porgos, igazi rosszcsont sohasem ragott meg semmit sem. Mi nagyon sok szabalyt fektettunk le neki. Pl.: a lakasba seta utan csak parancsszora johetnek be, a kertbol is csak akkor, ha en behivom oket (csak akkor vannak a kertben, ha mi is kint vagyunk, egyebkent lakasban tartott kutyak), illetve csak akkor mehetnek ki, ha szinten elhangzik a “kifele” parancsszo. Szerintem mi itt csinaltuk valahol nagyon jol, mert szerintem a lakassal kapcsolatosan nem azt erzik, hogy az ovek, hanem hogy az embereke es orulnek, hogy ott elhetnek.

Sajnos ez a ket tippem van; illetve, hogyha latjatok, hogy kezdene rongalni azonnal tiltas.

Nyugi, tenyleg kinovi majd idovel! :)

2018. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló :


Igen, igazad van, de pórázon nem kergeti őket. Utálja a pórázt, mondjuk itt is van egy kis bibi. Ha póráz nélkül van, le se lehet lőni, annyira boldog, szófogadó (általában :D)

Ha rajta van a póráz, megmakacsolja magát, és leül, vagy lefekszik. Itthon még egészen jól vezethető pórázon, mikor rajta van és éppen olyan normális kedve van vagy hogy is mondjam, akkor mellettem jön a pórázon. Ha elege van, leül. Ez lehet a séta 2 percében is. Onnantól fogva elég nehéz megmozdítani, az elején próbáltam jutalomfalattal (a kedvencével amire eszeveszetten szalad felém akár már ha csak egy puszit dobok a levegőbe, imádja) még azért se hajlandó jönni! Elég sokáig próbálkoztam jutifalattal, de nem jön be, aztán bevezettem a szigort, a szigor meg hatásosabb mint a jutifalat de azért ez se tökéletes. Szóval tiltanám én pórázon a kergetésről, de pórázon nem kerget.


2.es válaszoló :

Én is hallottam hogy ez a kölyökkorral jár, de érdekes hogy a tiéd sose csinálta. :)

Amikor elhoztuk a tenyésztőtől, az első dolga az volt a szobában hogy elkezdte rágni az ágy lábát. :D

Ez a kinti-benti tartás lenne számunkra is az ideális szerintem. Természetesen bent lehetne velem mindig, és ugyanúgy vinném sétálni, de legalább reggel nem kellenne annyit várnia rám, hogy mikor megyünk már, mert full kómás vagyok. :D

De sajnos mi panelben lakunk, bár igaz, kutyabarát környéken.

Várom hogy elmúljon akkor nála ez az időszak. Addig is tiltom azért, meg jutalmazom ha sikerül neki. :)


Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 27. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2. Valaszolo vagyok.


A seta utani parancsszora valo beengedest Te is alkalmazhatod, nagyon hasznos parancs: kenyelmesen le tudsz vetkozni, az esos idoszakban nagyon jo, mert legalabb nem jarja ossze a lakast a saros tappancsaival, hanem meg kint a lakas elott meg tudod torolgetni a labat es nagyon hamar hozzaszoknak kovetkezetes neveles mellett :)

2018. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es,


Köszi a tippet! :)

2018. szept. 28. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!