Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik szuka kutyát választottak...

Akik szuka kutyát választottak, miért? Akik kan kutyát miért? És ti férfiak vagy nők vagytok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 06:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
14%

Nő vagyok, több kutyám van.

A szuka kutyát akarsz számolni kell azzal, hogy 6 havonta tüzel, ez eléggé kellemetlen dolog.

A kan kutya jelzőzik, de csak ha idegen szagokat érez. Nagyon meg kell fontolni vállaljunk-e kutyát

mert igen nagy felelősség, és ha elutazol tudod-e kire bízni. A kutya ugyanúgy érez, szenved mint az ember

csak nem tudja magát megvédeni.

Akkor vállalj kutyát ha minderre felkészültél.

Üdv. egy igazi állatbarát.

2018. szept. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen mindegy volt, a kölykök személyiségét figyeltem az alomban. Volt egy visszahúzódóbb kutyus és nekünk nem a legpörgősebb lett volna az ideális. Kan.
2018. szept. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ket kanom van, egyszeruen igy alakult. Nekem nem szamitott a nemuk, a szemelyiseguk erdekelt. Jol dontottem, nagyon jol megvannak egymassal, egyik tanul a masiktol. Igazi legjobb cimbik.

N

2018. szept. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szukát szerettem volna, azok valahogy simulékonyabbak, mint a kanok. Az ivartalanötás meg még a felesleges tüzelést is megoldja. Aztán volt egy mentésre váró kan agár, akit elhoztam

Így houta a sors.

2018. szept. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Amikor kutyát választottam az utolsó dolog a neme volt, amit figyelembe vettem.

Odamentem, kiválasztottuk egymást és utána derült ki a neme. :D

2018. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Így alakult. Nekem az első kutyám akit hozzámvágtak az utcán (szó szerint) szuka volt. A másik kutyámat pedig az utcáról szúrtam ki, egy kertben visított (4 hetes lehetett) a sárban, egyedül, koszosan és betegesen. Becsöngettem, mondtam hogy ejnye-bejnye (tényleg egy putri volt) és nekem adták. Ő is lány.
2018. szept. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagyok, eddig mindig szuka kutyáink voltak. A fajta adott volt, de szerettem volna egy kant, egyrészt érdekelt, hogy van-e szignifikáns eltérés (bár tudom, az egyed személyisége a döntő) másrészt nagyon szép, impozáns, szőrében sokszor látványosabb egy kan kutya sok fajtában. Nálunk is így van, plusz gyönyörű a fejük :)

Mivel kiállításokra járunk nem ivartalaníttattam, ha szukát választok is így lenne, és lakásban kannal talán kényelmesebb. Az én kutyámmal nincs semmi viselkedés beli probléma, nem domináns, nem agresszív.

2018. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A páromnak már volt kutyája, egy idős ivaros kan. Én kiállításra szerettem volna kutyát, így nyilvánvaló volt, hogy az enyémnek ivarosnak kell maradnia. Viszont az öregurat meg már nem lehetett ivartalanítani, a korából kifolyólag. Házi szapit meg nyilván nem akartunk, megoldani nem tudtuk volna, hogy egy tüzelő szukát elszeparáljuk a másik kutyától. Így lett kanom, de örülök is neki, sokkal jobban passzol hozzám a temperamentuma, mint a szuka testvéreinek. :) Nő vagyok.
2018. szept. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy alakult, hogy egy törpe uszkár kan kutyánk lett (ivartalanított). Beleszerettünk a fajtába, és most egy szukát keresünk mert kiállításra szeretnénk vele járni, illetve gondolkodunk a tenyésztésen is (bár ennek a feltételei még nem 100%-ban adottak). Addig nem vesszük meg a "kiskutyát" amíg a feltételek nem teljesen adottak. És mivel tenyészteni szeretnénk (nem szaporítani) ezért csak szuka jöhet szóba. Tudom ezzel nem leszek népszerű, mert itt mindenki ennek ellene van. De annyira kevés jó minőségű törpe uszkár van, hogy van értelme elkezdeni a tenyésztést.
2018. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szukát szerettem volna, mert mindenki azt mondta, hogy sokkal simulékonyabbak, kezelhetőbbek. Az álomfajta megvolt, felkerestem a legszimpatikusabb tenyésztőt. Volt is nála alom, de már csak 2 kölyök volt foglalható. Elmentünk, megnéztük, az egyik kölyökkel amolyan szerelem első látásra lett. Majd mondta tenyésztő, hogy ő kicsit dominánsabb, de szerinte mi elbírnánk vele, főleg, hogy kutyasuliba is járnánk. Így tenyésztő áldásával őt választottuk. Kant :D .


Azóta másfél év eltelt, ivartalanítva lett, mert kiállítás nem volt cél, inkább hobby szintű engedelmességi munka. És egy szuper kutya kerekedett belőle. Dominanciával sosem volt óriási gond, nagyon összeillünk.


Nem bántam meg, hogy kant választottunk.


Nő vagyok :) !

2018. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!