Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kilátásaink? Túl sok...

Mik a kilátásaink? Túl sok csontot evett, hányt, étvágytalan.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Munkában ülök, az állatorvostól még elválaszt pár óra, de megőrjít a bizonytalanság.

Tegnapelőtt adtam (ezután soha többet!) egy egész kacsafarhátat-törzset a kutyának, amit be is nyomott.

Tegnap estig semmi probléma nem jelentkezett. Majd mikor beengedtük a szobába, hányt egy adagot, amiben csont is volt jól láthatóan.

A vacsoráját már nem ette meg, viszont az étolajat, tejet fellefetyelte. Bíztam benne, hogy ez segít kipucolni az emésztőrendszerét.

Ma reggel viszont már az sem kellett neki. A hasa nem kemény, vagy puffadt.

Délután rohanok haza, hogy elvihessük orvoshoz, de addig is szeretnék valami információt gyűjteni a kilátásainkról.

Ugye nem lesz baja?! Van valakinek tapasztalata ilyen problémával?



2018. szept. 27. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Étolajat??? Az meg minek? A kacsa zsíros mint az atom, megülte a gyomrát, beleit, még erre étolaj? Volt hogy én is zsírban sült húst adtam az enyéimnek, és kihányták, utána egy napig rá sem bírtak nézni ételre, csak ittak. Én csirkefarhátat szoktam nekik főzni, de az is elég zsíros a bőr és a faggyú miatt, de a kacsa még inkább. Víz kell neki, nem étolaj és tej!!!
2018. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A kacsa elég kemény csont, barfos kutyáknak is pár hónap után ajánlott csak, nehezen emészthető. A farhátban pedig nagyrészt csont van. Szorulást okozhatott, gyomorrontást, ne is egyen most mást amíg ezen nincs túl.
2018. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Tápos kutyának ne adj csontot se nyersen,se főzve. Amikor vki átáll barfra csirkemell, csirkenyak komboval kezdi és, ahhoz is idő míg hozzádzokiknaz emésztőrendszer. A kacsafarhát raadásul még nehezebben emészthető. A hanyás kutyáknál bátmilyen fura egy viszonylag természetes folyamat. Ha nem tud vmit megemészteni egyszerűen visszajön. A szotulás már komolyabb gond. Ilyen esetben bár nyilván segíteni kell,hogy kijöjjön a cucc, nem szabad nagyon meghajtani a kutyát,mert az nagy fájdalmat okozhat neki pocaktájékon. Mivel nem faj a hasa és felpuffadva sincs, valszeg nem nagy a baj. Állatorvos ilyen esetben valszeg hazaküld,hogy koplaljon esetleg felír egy kis hashajtót,probiotikumot, illetve rektális vizsgálatot végez,hogy érez e vmi dugulást. Ez jellemzően a végbél utolsó szakaszán szokott kialakulni. Amíg a pocakja láthatóan rendben van és nincsenek fájdalmai, nem kell nagyon aggódni. Kaját ne kapjon pluszban, ilyrnkor a folyadékbevitel a fontos. A folyadékbevitel lazítja a szekletet, anélkül,hogy erőltetné vmi a kakálást,mint pl az olaj. Meg lehet próbálni,hogy vizet megízesítitek,hogy minnél többet igyon erre jó pl.egy kis húsleves. Ne egyszerre igyon sokat,hanem sokszor kisrbb adagokat.
2018. szept. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Mire folyton ez a nagy lepontozgatás? Ja? Mert nem vagyok barfos? Kezdjük azzal, hogy a kérdező nem írta, hogy nyersen adta -e oda a farhátat. Nem írta mekkora testű kutyája van, és milyen fajta. Mert pl. az én keverék, 30 kilós kutyámnak kb. a fél fogára nem volna elég egyetlen darab farhát és nem kapna tőle gyomorrontást. Nem hinném, hogy a csont miatt lett baja, inkább a rajta lévő zsiradéktól, főleg, ha kis testű, őt az is kiütheti. A farháton többnyire rajta van a püspökfalatja is, ami egy rettenet zsíros, erős ízű cucc, az állat többnyire jóízűen meg is eszi, de eleve az kicsaphatja a gyomrát.
2018. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 BlackLove ***** válasza:
66%
A mi kutyánk (9 éves pitbull) is kapott nemrégiben egy nagyobb adag csontot. Nem tudtuk sajnos, hogy NEM szabad. Rosszul volt. Nem evett. Alig tudott felállni, mozdulni. Hívtunk állatorvost, akitől kapott egy injekciót, és tablettákat. Két nap elteltével teljesen rendbejött, viszont nagyon aggódtunk érte.
2018. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, adok még részletet, úgy pontosabb lehet a probléma meghatározása is:

a kutya 30 kilós keverék. Brit care-t eszik alapból, de most anyu meglepett minket ezzel a kacsa "csontvázzal". Tényleg nagy darab volt, rajta a bordákkal, gerinccel, farhát részével. Sütőben megmelegítettem kb. tíz percen át. Az utolsónak abban igaza van, hogy rajta volt a szivacsos zsír-rész is meg nem kevés hús. Rá néhány órára kapott tápot is a hidegre való felkészülés jegyében, igaz, nem teljes adagot.

Mivel csontot hányt vissza egy nap után, csak arra tudok gondolni, hogy az lesz a gond. Egyébként acélgyomrú kutya, sosem volt baj az emésztésével. :(

Rettegek, hogy meg kell műteni vagy -jobb esetben- beöntést kell kapnia. Sajnos azt nem tudom, hogy székrekedése van -e, tegnap pont nem voltunk sétálni. Erőlködő mozdulatot pedig nem csinált eddig.

Felkel amúgy, azzal nem volt gond reggel.

Remélem, rövidre zárul és csak tapasztaltabbak leszünk ezzel is…

2018. szept. 27. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem szokott hozzá. Mamám pulija húst, csontot, maradékot evett világ életében és virul. Csirke farhátat (nyersen vagy főve, néha szétvágva kisebb darabokra), pulyka-csirkenyakat, csirkeaprólékot, csirkelábat, velős csontot. Maradékból a sima hús- vagy zöldséglevest (szereti a főtt zöldséget is), szaftot kenyérrel, néha tésztát, májkrémes kenyeret, vagy épp tojást kap. Télen langyos, cukros tehet ad neki mama (meg az összes cinyónak). Minden maradék csontot megeszik vagy elássa valahol. Még nem láttam, hogy hányt volna, de ő tényleg kicsi kora így eszik. Meg hát kinti. Be csak simiért jön meg szunyókálni napközben.

A tápot nem eszi, vidéken nehezebb, pláne az időseknek beszerezni minőségi tápot, a bolti pedigree meg társai rettenet rosszak.

Az étolaj az hashajtó, de annál már jobb a paraffinolaj. De azért ha látható szorulása van, doki az első. Amúgy "jó jel", hogy nem puffadt és nem fáj a hasa, hagyja hogy megfogd.

Azt is mondják az okosok, hogy kell tartani böjt napot hetente, pláne a nagytestű kutyáknak. Nem tudom. Jobbulást neki.

2018. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal irány az orvos, általában itt nincs idő késlekedésre. A csont sajnos okozhatott bélelzáródást is.


[link]

2018. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Délutánra sokkal jobb lett a helyzet, ismét elfogadta az ételt. Sétára szívesen és lelkesen jött, így nem vittük el orvoshoz, mivel úgy ítéltük meg, valóban csak túlterhelődött az emésztőrendszere, és mégsincs akkora baj, mint amire elsőre gondoltam.

Ma már csak egy natúr joghurtot fog kapni felvizezve.


Nagy kő esett le a szívemről, remélhetőleg, hamar rendbe jön a nehézségek után!

Mindenki gondolja meg, milyen és mennyi csontot ad a kutyájának, mert nagy baj származhat belőle... :(

2018. szept. 27. 20:57
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
annyit hozzáfűznék hogy csirke vagy kacsaláb csontot soha nem adunk kutyának,mert szilánkosan törik,torkán akadhat amit műteni kell(far-hát oké csak szét kell főzni)
2018. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!