Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tesznek, a jobb és...

Miért tesznek, a jobb és drágább száraztápokba is, hüvelyeseket?

Figyelt kérdés
pl.borsó,bab,csicseriborsó,zöldborsó.Én úgy tudom,hogy ezek kifejezetten tiltólistán vannak a kutyáknak.Talán ,hogy az össz fehérjetartalom magas legyen?
2018. szept. 27. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Magas hústartalom alapból megnyomja a fehérje értéket, főleg ha a hús szárított. Ha elolvasod, a kifejezetten szárított hús analitikus összetételét, akkor 90-100% közötti fehérjét ír, nem véletlenül.

Alapvetően abban igazad van hogy a hüvelyes zöldségek nehezen emészthetőek a kutya számára, ha nyersen, vagy simán párolva kapja. Ha jól megfőzve, elődolgozva adod, vagyis a tápban van akkor csak rostanyagként funkcionál, ami ugyan emeli a fehérje értéket 4-6%-al, viszont minimális szénhidrát tartalmat ad a tápnak.

Amúgy furcsa ez, mert sokan a burgonyára esküsznek. A burgonya is ballasztanyag a kutyának, szinte semmit sem nyer belőle, még fehérjét sem, esetleg az édesburgonya, hiába van hőkezelve, és elődolgozva.

Az enyém pl. jobban emészti a rizses és hüvelyes tartalmú tápokat, minden burgonyás táptól laza, vagy folyós a végtermék.

Az Acana, és Orjen előszeretettel használja a hüvelyeseket a tápokban, sőt az Orjen kifejezetten magas fehérjés táp, de magas hústartalommal is rendelkezik, és "csak" 20-22% szénhidráttal.

Személyes tapasztalataim alapján mindkét márka kiváló minőségű, az Orjent az ára miatt csak jutalomfalatnak használjuk, de pl. a Six Fish tápja után 4X kell kezet mosnom az intenzív halszagtól. Mintha horgászni lettem volna, és egész nap halakat fogdosnék, ez azért sok mindent elárul a hústartalomról, még úgy is hogy nem olvasod el az összetevőket.

2018. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked a részletes leírást.Pont ezekre a tápokra gondoltam váltani.Örök hála.
2018. szept. 28. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!