Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korig illik...

Mennyi idős korig illik fiatal osztályba nevezni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Mivel átfedés van a fiatal és a növendék osztály között. Ha egy kutyának még nincs meg a JCh, de már túllépte a 15 hónapos kort, akkor szabad, illik még fiatalba nevezni? Ebben a korban sokat változnak, az én kutyám elől folyamatosan vitte el a HPJ-ket egy 2 hónappal idősebb, mert érettebb, testesebb volt, ő meg hiába kapott gyönyörű leírást, későn érő. Most pedig már szorít az idő, lassan 15 hónapos és így nem lesz meg a cím.

Nem bunkóság 15 hónapos, vagy idősebb kutyával a 9-10 hónaposak ellen indulni? Hivatalosan belefér, de mégis.

Persze nem tragédia ha nincs meg a junior ch, de szerintem kijárna neki :)



2018. szept. 28. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kiállítás világában nem a bunkóság-nem bunkóság a mérvadó, hanem az áhított cím megszerzése.
2018. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz. De ellenkező esetben én sem örülnék :/ akkor szerinted akár 18 hónaposan is vihetném fiatalba? Nem szándékozom, de akár lehetne, és senkinek nem lenne(lehetne) ellenvetése?
2018. szept. 28. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy neked is volt ellenvetésed az idősebb, jobb küllemmel rendelkező kutyáról, úgy mások is moroghatnak a korhatár szélén álló kutyáért. De ez csupán személyes véleményük lehet. Van egy adott határidő. Azon belül lehet nevezni. Ennyi. Aki címekre hajt, nem vesz figyelembe semmiféle haragszomrádot. Max nem lesz a konkurensnek puszipajtása.
2018. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18 hónapos korig lehet nevezni fiatal osztályba.
2018. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet. De nem etikus,ha már megvan a HJCH. És teljesen felesleges is. Mi értelme van 5 HPJ-nek,ha már lehetne CAC is helyette?

És igen,igazad van,ebben az osztályban óriási különbségek vannak. Nem azért,mert a másik feltétlen jobb. De vannak fajták,ahol 1-2 hónap rengeteget számít. Ezért szerintem nem etikus,de attól még vihetik.

2018. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekünk még nem lenne meg a HJCh, ezért vinném továbbra is juniorba. Sokszor hallottam olyat, hogy a bíró szerint a fiatalabb volt szebb, de az idősebbnek "jobban kell a cím", nem lesz már annyi lehetősége, ezért kapja az ő a HPJ-t. Nyilván ha sokkal kiemelkedőbb a fiatal kutya akkor nem valószínű, hogy legyőzik, de kb. egy szinten levőknél általában a fejlettebb nyer tapasztalatom szerint. Eddig ez akadályozott minket, mindig az én kutyám volt a "legkisebb", de ha most mi mennénk fiatalabbak közé akkor nekünk lenne előny. Csak akkor valaki megint úgy jár, mint mi :)
2018. szept. 28. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csak akkor valaki megint úgy jár, mint mi :)"

Valaki mindig úgy jár, mint ti. Aztán kikerül az osztályból a nyerő, és lehet a helyébe lépni.

2018. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!