Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kutya mellett...

Lakásban tartott kutya mellett "civil" élet?

Figyelt kérdés
Sok idő elmegy a mozgatással, tanítással. Hétköznap nagyobb kimozdulásra az egyéb itthoni teendők mellett nincs időm. Hétvégén meg sajnálom őket itthon hagyni, inkább kirándulni szeretek velük, meg amiben ők is részt tudnak venni, kutyás programok, versenyek. Nekem ez a fő hobbim, itt érzem igazán jól magam. Párom nem kutyás, a barátaink nagy része sem. Nem értik miért "pazarlok" rájuk ennyi időt és hogy nem unom őket. Néha elmegyek moziba meg ide-oda, de mindig lelkiismeretfurdalásom van. Van még ilyen helyzetben rajtam kívül valaki? Kaptam "baráttól" olyan beszólást is, hogy a kutyáim nélkül tök jó csaj lennék, mert jó humorom van...

2018. szept. 28. 15:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%
Ismerek ilyen embert és én úgy látom, hogy nagyon nem jó non-stop a kutyákkal foglalkozni. 30 évesen egyetlen barátja sincsen, folyton panaszkodik, hogy senki nem akar kapcsolatot kezdeni vele, pedig egyébként értelmes csaj lenne, csak a kutyás hobbija elriaszt mindenkit. Egyszer volt, hogy elhívta randira valaki, de azt hiszem 3 hét után teljesen kikészült a srác, mert megállás nélkül csak a kutya volt téma. Az utóbbi évben kitalálta, hogy ha már az emberektől nem fog szeretet kapni, akkor még több kutyát vesz magához, mert ők "igazi társak", így most 5 kutyája van és még jobban eltaszította magától az embereket, pedig nem ez volt a célja vele, csak nem tudja belátni. Én őszintén szólva sajnálom szegényt, mert tényleg saját családot szeretne már alapítani meg minden, de egyszerűen nem látja be, hogy néha félre kéne tennie a hobbiját...
2018. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Volt egy nagyon jó barátnőm, ő is kutyás volt. A párja és az anyukája "leszoktatták" a kutyázásról. Pisi-kakira szalad velük a háztömb körül és ennyi.
2018. szept. 28. 16:40
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
Azért ez a két véglet, hogy valaki csak tömbkört megy a kutyával, vagy állandóan, csak a kutya létezik neki. Nekem van párom, jégkorongozom és kutyám is van. Ebben a sorrendben foglalkozom velük, munka mellett. Próbálj meg szerintem kutya nélkül programokat szervezni a nem kutyás barátaiddal és kutyás programokat a kutyással.
2018. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

Én több évig el voltam úgy, hogy részmunkaidős meló, háztartás, párkapcsolat, kutyák. Minden nap jutottmindenre idő, néha kutyás kirándulás volt szabad napon, néha romantikázás.. Mikor mi volt soron..

Aztán melót váltottam, és sorrendet kellett tennem, kb futva csináltam mindent (kivittem a kutyákat a kertbe - bentiek voltak, közbe mostam, kaja, kint játék, duma a párommal, stb) aztán x hónap után szakítottunk (igaz nem csak a kutyák miatt, de az is szóba került már a végén..) most munka, kutyázás, háztartás. Nem fér bele az életembe egy párkapcsolat felépítése (tehát ha együtt laknánk az jó lenne, de maga az ismerkedés stb..), de nem is vagyok olyan lelki állapotban, hogy párban akarjak lenni. Persze hiányoznak a tipik dolgok, de jelenleg max az exemtől tudnám elviselni. 😀

2018. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%

Minket is megtaláltak ezekkel a barátok, miután kutyánk lett. Haralmas lelki terror volt. Egy ideig nagyon rosszul éreztem magamat ,aztán megtanultam lek akkantani. :)

Nem jarunk már el velük moziba,mert nincs szívünk este annyi időre egyedül hagyni a blökit. Már nem járunk bulizni,piálni hétvégén és a délutáni csacsogós baránős talik is attevődtek parkokba,vagy olyan kávéházi teraszokra,ahova felengedik a kutyát.

Persze totál idiótának gondolnak, aztmondhák a kutya gyerekpótlék, hogy bajban van a kapcsolatunk és a kutya a mentőöv...stb.

Amíg valaki nem kutyák bem.érti ezt meg. Nem értik,hogy ez nem áldozat. Nem fáradtság hétvégén róni az erdőt,mert felvidít ha a bohóckodását nézhetem a réten. Nem lemondás kihagyni a szombat esti piálást, mert hihetetlen boldogság,hogy aznap este sikerült egy új trükköt megtanítani. Nem bánom,hogy nem marad pénz wellnesselni vasárnap a többiekkel,mert olyan klassz az új hám ,ami kapott. Nem hiányzik az összeülős pletykálás a lányokkal,mert helyette futunk az erdőben és ezerszer több energiával tölt fel.

A lényeg,hogy csináld az ami boldoggá tesz. Ne azzal törődj,hogy mások mit gondolnak rólad. Ha a kutyázás tesz boldoggá,akkor kutyázz. Ettől nem kell elvetned az emberi tásaságot. Facen egy csomó kutyás csoport van. Csatlakozz,keress barátokat. Semmivel nem leszel kevesebb,ha mozi helyett velük kutyázol.

2018. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
15: Köszi! Tök jó olvasni, hogy van még ilyen "nem normális", akinek ez a fő hobbija. :) Melyik csoportba érdemes benézni?
2018. szept. 28. 23:25
 17/22 A kérdező kommentje:
Többieknek is köszönöm a válaszokat! A beszólogatós barátok párom barátai inkább. Általa ismertem meg őket. Sokszor egyedül küldöm hozzájuk párom, de ő szeretné, hogy ott legyek. Én nem bántok senkit, aki iszik vagy nem szereti az állatokat, kedves vagyok, értem a poént is, de mégis kapom mindig az odavetett fájó megjegyzéseket. Ilyen barátokra nincs szükségem, akik nem tudnak elfogadni. Nem dohányzom, mégsem piszkálom dohányzó ismerőseim, hogy fujj szokj le... ha tesz rá utaló megjegyzést, akkor támogatom, hogy tegye le a cigit. De nem oltom le, ha visszaesik. Én is csak annyit várok, hogy fogadjanak el :/ nincs rájuk tukmálva a kutyáim társasága, ha meg viszem őket valahova, szófogadóak, idegenekkel közömbösek
2018. szept. 28. 23:31
 18/22 anonim ***** válasza:
95%

Csoportok közül,akiket szeretek pl. Kutyával futunk,Kutyával túrázunk, Minden ami kutya, Kutya és sport

De érdemes a lakóhelyed környékén is érdemes keresni. Nálunk a lakótelepünknek van külön kutyás csoportja :)

2018. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
85%
A 100+ ezres minden ami kutyát ne ajánljuk! A kutyás sportok ott állatkínzás, a szaporítás pedig megengedett. Egy szaporító vezti a csoportot. Engem anno két ilyen posztra tett "szomorú" jelért rúgtak ki. Nem érdemes oda menni
2018. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%

Akkor jársz a legjobban, ha az idődet nem ezekre a "barátokra" szánod, hanem a kutyáidra. :) Ezek nem barátok, senkinek semmi köze ahhoz, hogy kinek mi a hobbija. Ha az lenne a hobbid, hogy havonta elutazol ázsiába akkor meg azért magyaráznának, hogy minek pazarolsz el ennyi pénzt, hogy nem unod az utazást... Nem kell foglalkozni olyan emberekkel, akiknek ennyire kevés az értelmük, hogy nem értik meg, hogy a másik hobbijához semmi közük.


Nekem vegyesen vannak kutyás és nem kutyás barátaim. A nem kutyás barátaimnak nyilván nem fogom ecsetelni, hogy hú de izgalmas volt a múltkori flyball/agility verseny, mert a XY kutyája ezt és ezt csinálta... Nem érdekelné, persze. De ha valami érdekli őket a kutyámmal kapcsolatban akkor elmondom, vagy ha van valami vicces sztori azt is elmondom. Sosem esek tulzásba, mert én is unom, amikor valaki nem tud másról beszélni csak a munkájáról/gyerekéről. A kutyás barátaimmal meg mindent lehet beszélni, mert közös az érdeklődési kör. De ugyanez lenne a helyzet, ha nekem a tánc lenne a hobbim, vagy a zene. Akkor is csak addig beszélnék a témáról, ameddig érdekes egy "kívülállónak". Viszont a te esetedben tök indokolatlanul bántanak, így szerintem szüntesd meg velük a kapcsolatot. :) Nem fogsz semmit se veszíteni. Helyettük keress kutyás barátokat. :)

2018. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!