Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kutya mellett...

Lakásban tartott kutya mellett "civil" élet?

Figyelt kérdés
Sok idő elmegy a mozgatással, tanítással. Hétköznap nagyobb kimozdulásra az egyéb itthoni teendők mellett nincs időm. Hétvégén meg sajnálom őket itthon hagyni, inkább kirándulni szeretek velük, meg amiben ők is részt tudnak venni, kutyás programok, versenyek. Nekem ez a fő hobbim, itt érzem igazán jól magam. Párom nem kutyás, a barátaink nagy része sem. Nem értik miért "pazarlok" rájuk ennyi időt és hogy nem unom őket. Néha elmegyek moziba meg ide-oda, de mindig lelkiismeretfurdalásom van. Van még ilyen helyzetben rajtam kívül valaki? Kaptam "baráttól" olyan beszólást is, hogy a kutyáim nélkül tök jó csaj lennék, mert jó humorom van...

2018. szept. 28. 15:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
46%

Az utolsóval ellentétben, kutyásént, én azt gondolom, hogy nem jó, ha a hobbid leuralja annyira az életed, hogy a barátaiddal sem vagy képes találkozni, hanem kizárólag kutyával, kutyásan, kutyásokkal, stb.


Ha valódi barátok, és nem érnek meg neked annyit, hogy érdekeljen a személyük, és ne vesd alá minden esetben a kutyának a barátaidat, az baj. Az is baj, ha azt gondolod, hogy mások pedig csak azért lesznek a barátaid, mert nekik is kutyájuk van. Olyan ez, mint a játszótéri anyukák, akik addig barátnők, amíg a gyerekükkel azonos térre járnak, de soha többé.


Igen, fontos a kutya. De nem fontosabb, mint a barátok.

Ja, és kutyás vagyok.

2018. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Kutya nélkül is találkoztam velük. De tudták, hogy ez a hobbim, illetve hétköznap nem értem rá. Facebookon is látták, ha megjelöltek a kutyás eseményeknél képeken. Magamtól nem is meséltem, csak ha rákérdeztek. Mégis mindig kötelességüknek érezték, hogy legalább egyszer felhozzák, hogy nem tetszik nekik a hobbim.
2018. szept. 30. 21:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!