Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz gazdi lennék?

Tényleg rossz gazdi lennék?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom 3 éves keverék szuka.A tesóm azt mondja,hogy nem foglalkozom vele,sz@rok rá.Mindennap játszom vele,tanítom,elvittem a saját pénzemen orvoshoz(egy forintot sem kértem sem a szüleimtől sem a tesómtól)füllgyulladása van mindennap cseppentek neki és takarítom a fülét.Heti 2-3 szor felszedem a kakit.Nem viszem el mindennap sétálni ez igaz mert rengeteg a kobór kutya és csak akkor megyünk ha nem látok kobór kutyát.De hétvégenként elviszem az erdőbe kirándulni.Mimdent én veszek neki tápot,játékot,felszereléseket.A tápja nem a legjobb 6-700ft kg.


Tényleg rossz gazdija lennék?

Mit javítsak?

A szüleimnek és az osztálytársaimnak is azt mondja,hogy nem foglalkozom vele és,hogy sz@rok rá.

Szerintem mindent megadok neki amit csak tudok.


2018. szept. 29. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Ha minden így van ahogy leírod, akkor nem vagy rossz gazdája.Meg ha simogatod, szeretgeted mindennap, és ha nem bántod, nem szidod hanem jól bánsz vele.

Én annyit javítanék, hogy ha nem is mindennap, de vegyél neki húst is gyakran. Csirkefej, far-hát, nyesedék, stb.A kutya húsevő állat, a táp mellé kell kapnia nyers húst, vagy főttet, de a nyers neki a természetes.Sertéshúst csak jól megfőzve.

Kutyaboltokban lehet kapni húsokat, vagy baromfiboltban, szupermarketben.

2018. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy vagy rossz gazdi:)
2018. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy rossz gazdi! Nekem édesanyám volt ilyen. Az első naptól kezdve, ahogy megkaptam a kutyámat, mindenkinek azt ecsetelte a munkahelyén, hogy ez most csak neki lett egy plusz probléma mert én sz*rok majd a kutyára (akkor miért kellett megvenni, sosem hisztériáztam érte). Én tényleg becsülettel foglalkoztam vele, rengeteget sétáltunk, tanultunk, stb. Mégis állandóan kaptam a fejmosást a család többi tagjától, hogy minek kellett kutyát kérnem, ha mindent anyám csinál helyettem. Én meg álltam ott értetlenül, hogy mégis ezeket honnan szedik elő? Ja hát, anyám meséli nekik...Egyszer nem fogta a kezében a pórázt, egyszer nem szedte fel utána a terméket, nem tanított neki semmit. Amikor az öcsém elkezdte kínozni a kutyát a figyelemhiánya miatt, akkor is ééén hazudok, ezzel le is volt tudva. A mai napig velem él a kutyám, soha nem hagynám el őt semmiért és még mindig bárki felhozza a témát neki, ő az egekbe magasztalja magát, én meg felelőtlen senkiházi gazda vagyok. Ezzel nem kell foglalkozni, ha tényleg mindent megadsz neki és boldognak látod a kutyádat, akkor mosd kezeidet, hagyd rájuk. Aki közelebbi ismerősöd, barátod, úgyis látja, hogy nem igaz, amit a tesód állít.
2018. szept. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!