Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Bravecto tényleg hatásos 12...

A Bravecto tényleg hatásos 12 hétig?

Figyelt kérdés
Én a 10. hét után már nem nagyon merem kullancsos részre vinni a kutyát, bár egyszer volt olyan, hogy a lejárat előtt 11 nappal egy összeszáradt kullancs esett ki belőle, így akkor még biztosan hatott a szer. Nem tudom egyébként jogos-e a félelmem, egyszer azt olvastam, hogy az utolsó egy-két hétben már nem véd úgy ahogy kéne. Persze nyilván nem úgy működik hogy 12 hétig véd, aztán a 12. hét utáni első naptól már nem. Viszont előbb nem merem neki beadni, nem akarom ezzel terhelni a szervezetét, hogy 10 hetente adom neki a Bravectot. Nektek mi a tapasztalatotok?

2018. szept. 29. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A bravecto gyártó oldalán van egy táblázat, hogy melyik kulancs fajra mennyi ideig hat. Rákeresel a faj (latin) nevére, és nagyjából kiderül, hogy azokra a fajokra mennyi ideig ha ami nálad előfordulhat. A gyártó szerint inkább hosszabb ideig hat mint rövidebb.
2018. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

12 hétig elvileg elég biztos a hatás, utána kezd csökkenni. A gyártó 12 hétig vállal felelősséget, mert utána már nem 100%os a védelem.

Szóval szerintem is inkább rövidebbre írják a hatás hosszát, de biztosan csökken a védelem a kezdetihez képest.

2018. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ami még aggaszt, és ha legközelebb megyünk akkor rákérdezek az orvosnál, az az, hogy egy fajta kullancs ellen csak 8 hétig véd. Ma pont két ilyen kullancs pottyant ki a kutyámból, már haldokoltak. Akkor 8 hetente kéne adnom? Az biztos nem tenne jót azért.
2018. okt. 7. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, attól függ mennyire gyakori ez a kullancs felétek. Esetleg a hatóidő végefelé tehetsz rá geránium olajat, piret mixet pluszban, és kerüljétek a veszélyesebb helyeket.

Májvédőnek máriatövis olajat szoktak adni a bravecto mellé, ha aggódsz esetleg ezt kipróbálhatod :)

Sokan télen nem is adják, de sajnos ismertem kutyát aki télen lett babéziás :(

2018. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, biztos, hogy olyan fajú kullancsod volt? Mert Magyarországon nagyon ritka az a faj, ha délebben élsz mint Magyarország akkor ott gyakrabban fordul elő.
2018. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem mondom 100%-ra, de nagyon valószínű, hogy a rhipicephalus sanguineus fajta volt az a két darab ami kiesett belőle.
2018. okt. 8. 06:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Jobban megnézve a kullancsfajtákat, lehet az Ixodes ricinus hímje volt. Az is sötétbarna, mintázat nélkül.
2018. okt. 8. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyat adtunk a kutyámnak mi is, jól beválik.

De ha ilyen kérdésed van inkább az állatorvosnál érdeklődj: az gyorsabb, és biztosabb megoldás😉.

2018. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!