Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg túlzásba viszem?

Tényleg túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

Párom szerint nagyon sokat költök a kutyáinkra.

Havi 60-80 ezer között.

Amiben tényleg szerintem szükséges dolgok vannak.

Étel magában 25 ezer. Spot onok havonta, játékok, jutalomfalatok.

Most kaptak új ágyat is, ami melegebb, mint az előző. Vettem nekik kabátot télre. Jutalomfalat, és egyben csont helyettesítő rágókák nyúlfül, marha térd stb. Plussz szárított halak. A jutik magába plussz egy 10es kb.

Probálom a lehető legegészségesebben tartani őket.

Játékot havonta kapnak egyet-egyet. (Kivéve, ha valami nagyon jót látok valahol, mert akkor megveszem azonnal azt is).

Persze nézem az árakat, és ha ugyanazt megtalálom olcsóbban, akkor azt veszem meg. Illetve leginkább rendelek már.


Szerintem ebből semmi sem felesleges.

Kerestem télre ilyen puha szőnyeget (bár az ágyra is feljöhetnek, sokszor mégis a saját ágyukban alszanak, vagy van kirakva még egy melegebb pokróc is, mert az egyik kutya nagyon szeret ott aludni) párom meglátta, hogy 10 ezer 1 méter, és sarkon fordult. Én megvettem volna, bár az nem létszükséglet.


Párom szeretne félrerakni, mert másik kocsit szeretne, mert valami komoly baja van a mostaninak, és fél, hogy egyszercsak otthagy minket valahol. Ezért kerte, hogy óvatosabban vegyek a kutyáknak mindenfélét.


Nem sajnálja ő sem, csak ő jobban utána néz hol olcsóbb, én meg ilyen általában rögtön, de azonnal kell típus vagyok, ha a kutyákról van szó. Inkább magamnak nem veszek dolgokat, de nekik legyen meg mindenük típus.

Magamtól sajnálok egy joghurtot is sokszor, pedig nem drága, de mindig a kutyákra szeretném költeni a költhető pénzt. Persze ez nem azt jelenti, hogy muszáj elköltenem állandóan a fizetést hó végéig. Nem tudom. Velem van a baj?


2018. szept. 29. 12:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Utyuli-putyuli meglenne olcsóbb ételeken és egyszerű kosárban, matracon is. Sőt, a házőrzők a lábtörlőt részesítik előnyben, ha aludni akarnak. De ezek a te kutyáid kis yorkik vagy hasonlók lehetnek, agyonkometikázva, ami nem lenne baj, de az ágyban nem alhatnak emberrel! Túlzás, amit teszel, igaza van a párodnak.
2018. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem yorkik, nagyobbak sokkal. Közepes testűek.

A kérdésem nem arra ment ki, hogy alhatnak e ágyban velünk.. Ezt mindenki maga dönti el, hogy fel engedi e az ágyba. A párom is szereti, ha fent alszanak, ez tényleg személyes magánügy része ki engedi s ki nem.

Ja és nincsenek agyonkozmetikázva, mert rövidszőrűek, így csak fesű, és ennyi.

2018. szept. 29. 13:02
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Van, akinek az össz havi jövedelme ennyi. Nálunk 20 ezer a legtöbb, amit a kutyáinkra költünk, az oltáson és esetleges orvosi költségeken kívül havonta. Ketten vannak, közepesek, ennyi bőven elég. Az igaz, hogy nem unatkoznak, szaladnak a kertben (nem nagy) és játszanak is. Nem fontos mindenből a legdrágábbat megvenni. (Alfazooban van mindenből olcsóbb is).
2018. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Milyen kutyákról van szó? Miért nem hosszabb távú, olcsóbb megoldást választasz mondjuk bolha/kullancs ellen? Nyakörv például.

Jutalomfalat nálunk sajt szokott lenni, különböző leárazott felvágottak, tökéletesek erre a célra.

Fekhelyet szerintem fölösleges ennyiért venni. Főleg amit írtál, hogy ilyen-olyan meleg stb.



Most szögezném le, hogy kutyás vagyok. Nekem is van 2 sajátom, közepes méretűek. Havi 25 ezernél többet nem szoktam rájuk költeni. Barf szerint esznek, játékaik is vannak, fekhelyeket például én magam csináltam nekik, mert nem találtam olyat, ami passzolna a többi bútorhoz. (A két hely így egy 10-esből bőven kijött.) Amik nálam drágábbak szoktak lenni, azok a pórázok, nyakörvek, mert azokból szeretem a minőségi termékeket (julius k9 például), de így is elég 2-3 évente cserélni őket. A 60-80 ezer baromi sok. Hacsak nem kerestek ketten 500 ezret, akkor megértem a párodat. Vegyél vissza a költségekből. A kutyáidnak tök mindegy, hogy milyen márkájú ágyai, felszerelései vannak, milyen jutalomfalatot kapnak.

(Csak zárójelben jegyzem meg, én a párod helyében otthagytalak volna. Van rgy határ, nálam ezt már átlépted volna, ezzel, hogy a kutyák miatt nem tudunk új kocsit venni)

2018. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez rengeteg pénz! Havonta új játék? Már kész halom lehet belőle otthon. Egyszer - kétszer nagyobb kiadás, dokin kívül, pl bútorra, felszerelésekre oké, de minőségi száraz táp mellett nincs szükség sok jutalomfalatra, rágókára mindennap. Nem csak ezzel, de közös foglalkozással, dicsérettel is lehet motiválni. Nem szeretnélek megsérteni, de megveszed a szeretetüket, még ha jó indulatból teszed is.


Igaza van a párodnak, hogy ha más miatt félre kellene rakni, ne adj isten, egyikótökkel történne bármi, ami miatt keresőképtelenek lennétek stb, akkor majd megnyugtatod azzal, hogy lehet, hogy nincs pénzünk, de a kutyáknak van 20 játéka fejenként.

Ésszerűen kell beosztani!!

2018. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Pfú hát ez elég sok 😱

Nekem két mentett amstaffom van, nem szárazkenyeret eszek, rendesen vannak tartva. Ált 25 ezer szokott lenni, egyszer volt 55 ezer, ivartalanítás miatt

2018. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte véleményeket!


Két keverék kutyus amúgy, mentettek.

Nem a szeretetüket szeretném megvenni, isten ments!

Tudom, hogy a kutyáknak egy pokróc is elég, és azt is tudom, hogy túlzásokba estem tényleg.


Vissza fogok venni, de a táptól, meg a normális jutalomfalatból nem szeretnék.

Meg mostmár megvan minden, szóval csak az étel kell, de azt én mindig hó elején megveszem.


Ami érdekes, hogy van 3 pórázunk, de párom mondogatja, hogy egy nagyon jót nézett ki :D 10 fölött van, szóval, valahol ő is hasonlóan gondolkozik.



A fizetésünk amúgy nem rossz, szóval megtehetjük, és nem számolgatunk hó végen sem.


Emellett nagyon sok szeretetet is kapnak, törődést, és sok helyen jártak már velünk.

2018. szept. 29. 13:27
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
asszony helyébe elzavarnálak a kutyáiddal együtt ,te beteg vagy
2018. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az asszony én vagyok :D

És nem gondolom betegnek magam!

2018. szept. 29. 13:32
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
A párodnak igaza van
2018. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!