Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt macska és kölyök...

Felnőtt macska és kölyök beagle összeszoktatása jelenthet-e gondot egy lakásba? Jó megoldás-e, ha átmenetileg amíg egy kicsit megnő a kutyus és összeszoknak, kisajtóval szétválasztom őket külön helységbe?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha úgy választod el őket, hogy látják egymást. Először mutasd meg ölből a kiskutyát a cicának, nézd meg hogy reagálnak. Ha kölyök kutya, akkor nem tőle kell félteni a macskát, hanem fordítva. Tehát fogd a kutyust, szagoltasd meg a cicával, és figyeld a reakciókat. Ha ellenséges a kiskutyával, akkor zárd külön őket eleinte. De ha nem, akkor tedd le a kutyust a földre, hadd mozogjon, hadd szaglásszák meg egymást. Szerintem ebben a felállásban kevésbé lehet gond, mint ha a kutya lenne felnőtt. Könnyen fog menni, meglátod, ne aggód túl!
2010. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, nemsokára elhozzuk a beaglet, a macskám viszont évek óta megvan. A kutya miatt nem aggódom, hogy agresszív lesz, a macska viszont minden állatot utál maga körül. Kismacskával is próbálkoztunk összeszoktatni, de nem sikerült.

Az elején lehet, hogy fújni fog rá, és megpróbál odakapni, akkor el kell zárni őket egymástól, de idővel hozzá fog szokni, hogy nem az övé az egész lakás. Persze az is lehet, hogy a macskának semmi baja nem lesz, ilyenre is láttam már példát.

2010. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!