Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tetszik neki ebben a...

Mi tetszik neki ebben a névben? Miért figyel rá?

Figyelt kérdés

Nem szoktatok itt neveket írni, de a kérdés miatt most muszáj nekem.

A kutyám neve Dézi. 3 éves lesz nemsokára. Így a nevére már teljesen hallgat nagyon régóta.

Pár hete lány neveket soroltunk éppen a párommal, és mikor a Petra nevet kiejtettem a kutyám azonnal felkapta a fejét. Azóta akárhányszor mondom, hogy Petra mindig figyel rá. Szinte ugyanannyira, mintha a nevét mondanám.

Nincs Petra ismerősünk, nem tudom miért tetszik neki. Gondolkoztam, hogy melyik vezényszóra hasonlít, de egyikre sem.

Miért figyel első perctől a Petrára? :D


2018. szept. 29. 18:00
 1/4 anonim válasza:
87%
Ez tetszik neki.
2018. szept. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a hanglejtés mégis hasonlít neki valamelyik vezényszóra. Mondjuk séta.
2018. szept. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a P betű miatt, de egyébként "séta"-ra is,ha esetleg szoktad mondani.
2018. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán a "tr"-hangok egymásutánja tűnik számára olyan hangsúlyosabbnak érzett, "keményebbnek" ható figyelemfelkeltő hangnak ?

( hangzó nélkül mondd ki a "p"-hangot, (vagy egyéb mássalhangzót), úgy talán ráérzel, mire akarok utalni :)


Vagy már eleve ráállt a "p" hangzóra, szimpibb, többet ígérő, vagy mást sejtető számára, mint a többi mondandód.


Vagy van ismeretségi körében "Pet"-re kezdődő nevű ismerős (Péter, Petya)? Egy kutyának bizony elég egy szótaghossznyi idő, hogy "kapcsoljon", "társítson", felfigyeljen!


Fenyítés, dícséret, utasítás, játék, vagy jutalomfalat nevezendő felétek valami hasonló, egyedi hangzású fantázianévvel-, szóval, arra asszociál?


A hétköznapi szóhasználatodban mik azok a szavak, hangok, amire még hasonlóképpen reagál?


Ha megvan a tuti, majd írd meg! :)

2018. okt. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!