Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok,...

Milyen fajtát ajánlotok, gyerek védelmére?

Figyelt kérdés
Rossz környéken lakom és sokszor későn jövök haza. A szüleim nem tudnak elhozni állandóan, ezért adni akarnak mellém egy biztosabb tekintélyes őrzőt. Milyen fajtát ajánlotok?

2018. szept. 29. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

ki foglalkozna vele?

Hány éves vagy? panelba vagy kertesben laktok?

És honnan jössz későn haza, hogy kutya is mehet veled?

2018. szept. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Paprikaspray. Erre nem kutya való, mert az a kutya ami alkalmas lenne személyvédelemre egyrészt több éves kiképzés és vizsgák után érne bármit is, másrészt egy elszántabb támadó még így is elintézheti, harmadrészt ha a kutyád kárt tesz valakiben akkor ő fogja a végén a rövidebbet húzni, mert veszélyesnek nyilvánítják.


Szóval nem, nem kutya kell hanem egy jó erős paprikaspray.

2018. szept. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 2.válaszolóval..

Házőrzésre lehet kutyát venni (inkább örökbefogadni), de a személyvédelemhez maximális idegrendszerű kutya kell, tapasztalat, jó kiképzők, idő, energia, pénz, minőségi kiskutya (100.000 Ft feletti!)...

Ahova én jártam kutyasuli ott a 31 kutyából 3-ra mondták, hogy jó az idegrendszerük... A többiek elbuktak! És egy rossz idegrendszerű kutyánál veszélyes az őrzővédő!

2018. szept. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ohhh ez nem így működik. Még ha egy olyan kutyát is veszel ami kivan személyvédelemre képezve és alkalmas is vagy a falkavezérségre vele szemben akkor sem védhet meg emberrel szemben. Ha valakit megharap ő húza a röbidebbet. Max másik kutyaval szemben védhet meg vagy ha valakit kutya támad te a sajátod alkalmazhatod az idegen személy védelmében a kobor ebbel szemben. Nekem rotim van,nő vagyok. Nem azért van ez a fajta kutyam hogy megvédjen hanem mert álom fajtám és valóban ad számomra egy biztonság érzetet mikor esete jövünk haza a sétából mert elég sokan tartnak ettől a fajtától, kutyaval szemben már védett de emberrel szemben nem engedném. Ha meg gyerek vagy nem is nagyon lehetne egy ,,harapós,, kutyát közterületen sétáltatnod.
2018. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár "látványelemnek" jó a kutya, ténylegesen "bevetni" nem szabad, ezt elmagyarázták előttem.


Hordj magadnál paprikasprayt, a kutya annyiban jó ötlet, hogy a puszta látványa eltántoríthat egy-két alkalmi zsebtolvajt, vagy unatkozó "nincs-rajtad-sapka-megverlek" típusú gyökeret.


Ehhez nem kell "harcikutya" kinézetű ebet venni (ne értsetek félre, utálom a kutyaviadalokat, és imádom a mások által ijesztőnek bélyegzett kutyákat is, most pusztán a sztereotípiáról beszélek)

egy labrador is megfelel erre a célra, ő is képes "fenyíteni" ha baj van.


Tehát ha mindenképp kutyát vesztek, csak az legyen a kérdés: "Melyik fajta érezné a legjobban magát nálunk, mennyire vagyunk tapasztalt, magabiztos és következetes gazdik?"


Az a legjobb, ha elmentek egy menhelyre, és elmondjátok, hogy mit tudtok nyújtani az ebnek :)

2018. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!