Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathattam volna...

Hogyan szoktathattam volna kölyökkutyámat a felnőtt kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Két éve az egyéves kan spánielünk mellé vettünk egy kölyök kan spánielt. Első perctől kezdve játszottak egymással, a nagyobbikat nagyon kicsit viselte meg, hamar összeszoktak és mára pedig a fiatal lett a dominánsabb. Most, hogy 2 és 3 évesek, a párom odahozott megint egy pici kutyát, szintén spánielt. Mi azt hittük, mivel a "fiúk" játékosak és kiskutya szeretők, hogy ugyanúgy fog működni a beilleszkedés, mint anno két éve. Hát nem így lett. A szívünk szakadt meg, hogy a pici játszani akart velük, ők meg morogtak vagy közönyösen néztek maguk elé. Nem is ettek, nem is rohantak ugatni a kapuhoz, és a picivel sem játszottak. Féltük így hármójukat felügyelet nélkül hagyni, szerencsére a tenyésztők visszavették a picit, de a szívünk szakadt meg. Most nagyon haragszom a két nagyra, mert NEM HOZTÁK azt a "paramétert" amit két éve. Mondhatni kiutálták a kicsit. Ez egy lejátszott meccs, nem tanácsot kérek, mert nincs már mihez. Inkább okulásra írtam és kommenteket szívesen veszek. Biztos mi is eltoltuk a dolgot, de a régi tapasztalatokra támaszkdás volt az egyetlen bűnünk.
2007. dec. 3. 07:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy a kanokban nincs "anyai ösztön". Nem úgy tekintettek a kis jövevényre, hogy "milyen édes kis tündi-bündi", majd jól eljátszogatunk vel, hanem úgy, hogy itt ez a kis mitugrálsz, aki ki akar minket túrni a jó kis pozícióból. Valszeg az idősebb kutyus azért fogadta be a első kölyköt, hogy legyen egy társa és még ő sem volt ivarérett (szerintem). Ők így "összenőttek" és nincs helye másik kutyának. Vigyázzatok a spanikkal, hajlamosak a meghülyülésre öreg korukra.

Jó kutyázást kívánok.

2007. dec. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mint spánieles ki kérem magamnak és több spánieles ismerősöm nevében is, hogy vigyázz a spánielekkel!

Ha az a kutya, nevelve van és foglalkoznak vele annyit, amennyit kell, NEM FOG ELHÜLYÜLNI!! Láttam én már idős spanit, aki nagyon barátságos volt és nem hülyült el.


Utálom ezt a megbélyegzést a spanikkal szemben. más fajta nem tud meghülyülni???

pl. ott van bármilyen kutya, ha láncon tartják az is meghülyül. ez nem a spánielek "betegsége" ismerek pár (legalább 40) spánielt a közvetlen környezetemben, a fiataltól az idősig és egyik sem hülyült meg - nevelés kérdése.

bocs a kitörésemért, de miért kell valakit lelombvozni, aki imádja a spánieljeit???? nem szeretem az ilyet! egyébként neked van vagy volt spánieled? hogy ezt tudod?

én is hallottam, hogy mert az a spániel veszélyes és meghülyült. hát igen, mert persze a "gazdi" nem foglalkozott vele, melyik kutya ne hülyült volna meg.

én csak ennyit szerettem volna.

és igen sajnos a kanoknak nincs anyai ösztönük, az előző levél elejével teljesen egyetértek.

2007. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!