Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Elaltatás? :/

Mit tegyek? Elaltatás? :/

Figyelt kérdés

Kutyám sajnos nagyon beteg,ha műtétre kerülne a sor azt már nem valószínű,hogy túlélné

De látom rajta,hogy szeretne élni,de azt is látom hogy nagyon szenved

Mindig egy kis erőre kap amikor oda megyek hozzá és szeretgetem,beszélgetek vele

Ilyenkor eszik pár falatot,de szegénynek már az is nagy megterhelést okoz,hogy felüljön vagy hogy elvégezze a dolgát

Nem tudom mitévő legyek,mivel szegény tényleg küzd,de tényleg nem sok ereje van Bűntudatom lenne,ha hagynám ,hogy feleslegesen szenved

Mit tegyek?


2018. okt. 2. 15:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős, milyen fajtájú kutyáról van szó és mi baja?
2018. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

7 éves, bernáthegyi

A méhe van begyulladva

Volt nála kint orvos pár napja,adott neki injekciókat,ideiglenesen talán jobban lett,de sajnos már nagyon leromlott az állapota

Mondta az orvos is,hogy mivel nem hosszú életűek Ők (7-10év) ezért már egy műtét kockázatos lenne neki és ezért ezt nem is akarom

Nem szeretném azt sem,hogy szétvagdalják még és abba pusztuljon bele

2018. okt. 2. 15:31
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Ha eddig egészséges volt, jó kondiban van, és ahogy te is mondod, élni szeretne akkor én nem adnám fel. Megpróbálnám a műtétet, hiszen nem veszíthetsz. Ha elaltatod esélyt sem hagysz a gyógyulásra. A műtétbe is belehalhat, de túl is élheti, és akkor még akár 4-5 éve is lehet veletek.

A gázzal altatás biztonságosabb, de kockázat persze mindig van. Minél előbb meg kéne műteni.

2018. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
A bernáthegyik várható élettartama 10-13 év. Az orvosod egy inkompetens analfabéna. Ti pedig felelőtlenek, és buták, hogy nem ivartalaníttatátok fiatal korában, most a kutya szív miatta.
2018. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a műtétet választanám. Ha meghal műtétközben legalább tudom hogy mindent megtettem érte amit lehetett de ha elaltatnám akkor meg mindig ott lenne bennem az a kérdés hogy mi lett volna ha megműtik?
2018. okt. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvost!
2018. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a műtét a helyes döntés.. még ha egy kis százalék esély is van a műtét sikerességére, akkor is meg kell adni annak a szegény kutyusnak.
2018. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

A méhgyulladás teljesen jól műthető betegség, ha időben van elkapva.


Elárulom a kutyádnak iszonyat fájdalmai vannak most, szóval a szeretgetésed semmit nem ér. Műtét. Inkább műtét közben haljon meg, mint az a tudatod legyen, hogy nem tettél meg mindent.

2018. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, a méhgyulladás méh kivétellel tökéletesen gyógyítható!!!!


Műtét nélkül pár napon belül belepusztul fájdalmak között a szepszisbe. Ez nem gyógyítható antibiotikummal, viszont időben végezve rutinműtét. Miért is nem lehet műteni egy 7 éves kutyát, még ha óriás testű is?!

2018. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
Na, ez az állatkínzás amit művelsz kérdező! Egy negyed órás műtéttel megmentenéd az életét, és nem a kínlódását bámulnád amit el is kerülhetnél, ha nem lennél felelőtlen......
2018. okt. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!